Skocz do zawartości

[Pojazdy wojsk.] Zadajemy pytania. Otrzymujemy odpowiedzi.


Złośliwiec

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, Rigiel napisał:

Dzięki za informację,

Chciałem zrobić z niego tego Tigera z Das Reich, choć wydaje mi się, że potrzebowałbym jakby innego zasobnika z tyłu wierzy

797e8000c410eb50fe0e9bc7d5d386f8.jpg.4556156231101d7dddc18efb1cdd4fea.jpg

Dokładnie taki jak w Dragonie:

https://www.mojehobby.pl/products/Tiger-I-Early-Production-TiKi-Das-Reich-Division-Battle-of-Kharkov.html

i kalki

https://weikert.cz/pl/p/PzKpfw-VI-TIGER-Heinrich-Warnick-czolg-812-i-833-2nd-Panzer-Regiment%2C-2nd-Panzer-Division-DAS-REICH-Rosja%2C-kwiecien-maj-1943/1216

oraz kolory

https://tiger1.info/EN/TIKI-colours.html

 

Edytowane przez robertmodelarz
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taka luźna wstawka na temat TIKKI:

kolorowanka:

Pin on WW2- ARMY VEHICLES

oryginał:

File:Bundesarchiv Bild 101III-Zschaeckel-197-09, Russland, Appell der  SS-Division "Das Reich".jpg - Wikimedia Commons

Tu masz dużo zdjęć tego Tygrysa:

https://tiger1.info/event-page/812-awards

Edytowane przez robertmodelarz
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Czy zdarzyło się komuś budować ten zestaw, jak wygląda sprawa ze składalnością i zgodnością historyczną ?

Mam ten zestaw. Gąsienice są ogniwkowe, ale z pełnym zębem. Także ewentualnie do wymiany (w zależności od tego, jak dokładny ma być model). Plastikowa lina mocowana z boku kadłuba jest nieprawidłowa (jak w późniejszych wersjach), więc producent dołożył dodatkowo fototrawione uchwyty dla tej liny (i dodatkową linę jako sznurek). Jest jeszcze trochę fototrawionych zatrzasków i siatki. Jest sporo części dodatkowych (chyba ze dwie wieże można złożyć z tego). Jakość  wykonania części wg mnie dobra. Porównywałem wymiary gabarytowe z  rzutami w skali 1:35 z nowego zeszytu Wyd. Militaria i wszystko się zgadza. Natomiast oczywiście są mankamenty różne.  Chyba nawet tych Tygrysów z malowań sugerowanych przez producenta nie można odtworzyć w 100% wiernie (na stronie tigerinfo jest o tym). Według mnie za 100 zł lub mniej warto.

 

Wczesny Tiger Zvezdy chodzi za 90-100 zł, ma poprawne gąsienice z otworem w zębie (te nowsze, bo starsze mają gumiaki!), ale brak fototrawionek i moim zdaniem jakość części (od strony technologii) jest gorsza. W boku kadłuba są tzw. wgnioty. Nie jestem pewien jak to by wyglądało po malowaniu, ale trochę je widać i wyraźnie czuć jak się muśnie palcem po burcie.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Rigiel napisał:

Sporo minusów ma ten Airfix 😕

W takim razie chyba muszę chyba trochę zmienić pojazd docelowy,  prawdopodobnie na coś z okolic Leningradu w zimowym malowaniu.

 

Chciałbym jeszcze zapytać jak to wygląda z tym zestawem, podejrzewam, że tu trzebaby napewno wymienić lufę, gąsienice, i wyrzutnie granatów.

129858-10911-pristine.thumb.jpg.1d0e3ba2c7353e9970f73047e238c07e.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Mr_X napisał:

 Brak dodatków, gąsienice gumiaki, 20-50 zł drożej niż Airfix i jak dla mnie doskonała składalność.

 

Rozumiem, patrząc, że to model z 1997 pewnie trzeba będzie przerabiać i dorabiać spawy w różnych miejscach ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, Rigiel napisał:

Sporo minusów ma ten Airfix 😕

W takim razie chyba muszę chyba trochę zmienić pojazd docelowy,  prawdopodobnie na coś z okolic Leningradu w zimowym malowaniu.

Chciałbym jeszcze zapytać jak to wygląda z tym zestawem,

129858-10911-pristine.thumb.jpg.1d0e3ba2c7353e9970f73047e238c07e.jpg

Model stary, ale fajny praktycznie samoskładalny, wszystko pasuje idealnie- zero szpachli.  Dorobić spawy trzeba wszędzie i kiepskie gąsienice.  Wady i zalety modelu:

https://tiger1.info/models/products-page/TAM35216

Warto dokupić :

- grile np. Eduarda lub Abera:

681_rd.gif

- metalowe plecione liny, np Eureka XXL

eureka-xxl-zestaw-lin-holowniczych-z-ywicznymi-zakoczeniami-panzer-vi-tiger-i.jpg

- lufę metalową firmy RbModel (chyba trudno dostępna) lub Aber :

RB Model 35B01 88mm Kwk 36 L/56 for Tiger I 1:35 - 7722102479 - oficjalne  archiwum Allegro

Edytowane przez robertmodelarz
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś dysponuje jakimiś fotkami lub chociaż nawet wiedzą, jak biegły kable zasilające 2 lamp lewych plus lampy notek w Pz. III J Initial? W necie niestety nie znalazłem, a swoją literaturą, jeszcze, nie dysponuję.

O co chodzi, widać na zdjęciu modelu z neta:

EQsy20C.jpg.cf2134934c577f89fcfdb02a767a8cdc.jpg

 

I jeszcze dodatkowe pytanie, czy z tej małej lampy kabel wyprowadzony był z boku, czy od przodu?

 

Pozdrawiam

 

Marek

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Rigiel napisał:

W takim razie chyba muszę chyba trochę zmienić pojazd docelowy, ... .

Nie wiem w jakim etapie zaawansowanie jest Kolega modelarz. Może skusić się jednak na model ze Zvezdy?

https://www.mojehobby.pl/products/Tiger-I-Ausf.-E-Early-Kursk.html

Niedrogi i nienajgorszy.

Jest w nim malowanie Tygrysa No.332 z 503 BCC. Jest sporo fotek tego Tygrysa i można się trochę pobawić. 

4 godziny temu, Pan_na_Zulawach napisał:

... , jak biegły kable zasilające 2 lamp lewych plus lampy notek w Pz. III J Initial? W necie niestety nie znalazłem, a swoją literaturą, jeszcze, nie dysponuję.

 

I jeszcze dodatkowe pytanie, czy z tej małej lampy kabel wyprowadzony był z boku, czy od przodu?

Lampy i reszta z lewej strony + z prawej strony + przednie.579656527_meser262@lampyausf.J.thumb.jpg.7a74f4aec043d57cbc3214377af94d46.jpg

 

Pozdrawiam

Krzysztof

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, meser262 napisał:

Nie wiem w jakim etapie zaawansowanie jest Kolega modelarz. Może skusić się jednak na model ze Zvezdy?

https://www.mojehobby.pl/products/Tiger-I-Ausf.-E-Early-Kursk.html

Niedrogi i nienajgorszy.

Jest w nim malowanie Tygrysa No.332 z 503 BCC. Jest sporo fotek tego Tygrysa i można się trochę pobawić. 

 

 

Hm wcześniej robiłem głównie King Tigery i kilka T72

 

Mam pytanie, czy dałoby się z tej zvezdy zrobić Tigera 213  Otto Carius-a w zimowym malowaniu ?

https://www.mojehobby.pl/products/TIGER-I-Otto-Carius-czolg-213-Schwere-Pz.-Abt.-502-Lotwa-luty-1944.html

Napewno trzeba będzie łatać otwory na gąsienice na wieży hmm

 

Oraz czy takie dodatki są warte zachodu:

https://www.mojehobby.pl/products/Miotacze-granatow-do-niem.-czolgow.html

 

Wydaje mi się również, że ta lufa powinna pasować:

https://www.mojehobby.pl/products/German-88mm-KwK-36-L-56-Tiger-I-early-model.html

 

 

Edytowane przez Rigiel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lufa i miotacze granatów są OK.  Z usunięciem zaczepów na dodatkowe ogniwa gąsienic poradzisz sobie bez problemów (nożyk, pilnik i papier ścierny). Na dziury szpachla. Temat był już przerabiany na forum. 

 

Edytowane przez robertmodelarz
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie Tigera Zvezdy, którego posiadam, to mogę zaświadczyć, że np. siatki Abera do niego nie pasują. Cena blach Eduarda jest od czapy. I to jeszcze bardziej od czapy niż początkowo myślałem (siatki i drobne detale 70 zł + błotniki drugie 70 zł = ok. 140 zł, a model kosztuje 90-100 zł!).  A np. błotniki eduardowe mają przecież swoje wady. Chyba na wschodzie jest produkowany  jakiś zestaw elementów fototrawionych do tego modelu w rozsądnej cenie, ale u nas chyba niedostępny.

 

Ciekawe, że Tiger Revella, który chodzi nawet po 240 zł (!!) to przepak Zvezdy (90-100zł). Ciekaw jestem czy Revell ma wgnioty w wannie (ta wada wg mnie to nie jest wina formy).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Rigiel napisał:

Mam pytanie, czy dałoby się z tej zvezdy zrobić Tigera 213  Otto Carius-a

Tygrys No.213 z 502 BCC - brak wizjera ładowniczego. I do tego elementu i daty resztę trzeba dopasować.

Tygrys ZVEZDY późniejszy.

4 godziny temu, Rigiel napisał:

Oraz czy takie dodatki są warte zachodu:

Wydaje mi się również, że ta lufa powinna pasować:

Lufa na pewno, wyrzutnik granatów też choć już niekoniecznie.

 

Pozdrawiam

Krzysztof

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Mr_X napisał:

Odnośnie Tigera Zvezdy, którego posiadam, to mogę zaświadczyć, że np. siatki Abera do niego nie pasują. Cena blach Eduarda jest od czapy. I to jeszcze bardziej od czapy niż początkowo myślałem (siatki i drobne detale 70 zł + błotniki drugie 70 zł = ok. 140 zł, a model kosztuje 90-100 zł!).  A np. błotniki eduardowe mają przecież swoje wady. Chyba na wschodzie jest produkowany  jakiś zestaw elementów fototrawionych do tego modelu w rozsądnej cenie, ale u nas chyba niedostępny.

 

Ciekawe, że Tiger Revella, który chodzi nawet po 240 zł (!!) to przepak Zvezdy (90-100zł). Ciekaw jestem czy Revell ma wgnioty w wannie (ta wada wg mnie to nie jest wina formy).

Odnośnie twojej wypowiedzi 

Więc zestaw abera 35014 dedykowany do modeli tamiya,academy i italeri pasuje idealnie do zvezdy😜 

Siatki i inne duperele jakby robione pod ten model , nawet drobnica do wentylatora na dachu pasuje oraz dodatki do filtrów feifela 

Co do blach edka to zapomnij ....Aber lub chinole tylko

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, Seb napisał:

Co do Edka pełna zgoda - tragedia, ale Aber nie lepszy.

Najlepsze blachy do Tygrysów wg mojej oceny robi Voyager i nawet ma dedykowane do Zvezdy, szkoda 

tylko że u nas w kraju ciężko z dostępnością. Niezłe też są E.T. model, ale też próżno u nas szukać.

Jest jeszcze nasz Part, ale robi tylko do Tygrysów mid/late, ale za to niezłe, Aber może im possać😁

 

 

 

 

 

Fakt zapomniałem o blachach Part-a

Niestety ostatnio dostawy pewnie z powodu covid-a jakby kuleją chociaż hgw skąd czesi są tak dobrze zaopatrzeni?

Mała uwaga co do chińskich blach są k..o delikatne dlatego w niektórych przypadkach wolę abera😜

Edytowane przez slawekmalysek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Odnośnie twojej wypowiedzi 

Więc zestaw abera 35014 dedykowany do modeli tamiya,academy i italeri pasuje idealnie do zvezdy😜 

Siatki i inne duperele jakby robione pod ten model , nawet drobnica do wentylatora na dachu pasuje oraz dodatki do filtrów feifela 

Co do blach edka to zapomnij ....Aber lub chinole tylko

W każdym razie siatki Abera do Tamiyi/Academy/Italeri, które mam, pasują tak samo "dobrze" do Zvezdy, co do Tamiyi :))))))

Edytowane przez Mr_X
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że wywołałem ciekawą dyskusję, ale dobrze, bo jest wartościowa.

 

Trafiłem na tego dragona w dobrej cenie:

https://www.mojehobby.pl/products/Tiger-I-131-s.Pz.Abt.504-Tunisia-Smart-Kit.html

 

Więc nie wahałem się i nabyłem kota.

 

Prawdopodobnie będę chciał zbudować go jako jedną z opcji w zestawie tj. Tigera no ,,01'' s.Pz.abt 502.

Hmm możliwe, że pokuszę się o jakiś nowy temat w warsztacie.

Szukałem dodatkowych zdjęć tego egzemplarza, ale trafiałem w zasadzie tylko na zdjęcia  Tigerów w wersji ,,initial''

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z Was używał gotowych, ew. Robił siatki maskujące na modelach? Może ktoś polecić jakieś konkretne produkty lub ew. Tutoriale? 

 

Widziałem, że AFV Club i bodajże AK ma w ofercie produkty we wzorze, który potencjalnie by mnie interesował, ale nie wiem ile to warte. Ktoś coś? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 1.05.2021 o 17:26, patrykd napisał:

Mam pytanko. W jakim kolorze najlepiej pomalować panzerfausta 30. Do wyboru mam:

Każdy z wymienionych kolorów pasuje, Najbardziej Mig 010.

19063.jpg

1024px-Panzerfaust_helsinki.jpg?1619978451922

Edytowane przez robertmodelarz
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.