Skocz do zawartości

[Pojazdy wojsk.] Zadajemy pytania. Otrzymujemy odpowiedzi.


Złośliwiec

Rekomendowane odpowiedzi

Znalazłem takie zdjęcie, wg mnie Panzerbefehlswagen I ma jakąś niestandardową Kugelblende i lufa też nie wygląda na MG34. Ma może ktoś jakiś pomysł z jakiego to pojazdu ?

 

lepek.jpg.03751d73e6585000342ef263610e8ee7.jpg

Edytowane przez Cypis
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 1.06.2021 o 22:56, Klapouch napisał:

Kleje sobie na boku takiego potwora... .

Budujesz pojazd na podwoziu "Porsche". Na jaki z tych 11 sztuk się zdecydowałeś? 
Pytam bo te pierwsze maszyny różniły się między sobą no choćby mają inaczej prowadzony przewód - podłączenie lampy z przodu,
inne błotniki - dokładnie ostatni długi element, inny 'ząb dolny' w przednim pancerzu nadbudowy wiem że są niewidoczne pod "zimmeritem".
Generalnie chodzi mi o podporę marszową. Ta w zestawie modelu jest niewłaściwa. 
Dodatkowo część z tych pojazdów nie miała jej w ogóle zamontowanej fabrycznie.

 

Pozdrawiam
Krzysztof

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, meser262 napisał:

Budujesz pojazd na podwoziu "Porsche". Na jaki z tych 11 sztuk się zdecydowałeś? 
Pytam bo te pierwsze maszyny różniły się między sobą no choćby mają inaczej prowadzony przewód - podłączenie lampy z przodu,
inne błotniki - dokładnie ostatni długi element, inny 'ząb dolny' w przednim pancerzu nadbudowy wiem że są niewidoczne pod "zimmeritem".
Generalnie chodzi mi o podporę marszową. Ta w zestawie modelu jest niewłaściwa. 
Dodatkowo część z tych pojazdów nie miała jej w ogóle zamontowanej fabrycznie.

 

Pozdrawiam
Krzysztof

Mówiąc prawdę jeszcze się nie zdecydowałem.  Chciałem 3-barwny kamuflaż. Podpora marszowa rozumiem pod działo? Jeszcze jej nie zamontowałem, wiec wszystko jest możliwe :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, Klapouch napisał:

 Chciałem 3-barwny kamuflaż.

Czyli wchodzą w grę tylko wozy od Fgst.305010 do Fgst.305012 lub Fgst.305001 po remoncie i modernizacji .

23 godziny temu, Klapouch napisał:

Podpora marszowa rozumiem pod działo?

Dokładnie TAK.

Fgst.305009 jeszcze ze starą podporą marszową - bez poprzeczki.

Fgst.305010 do Fgst.305012 z nowszą podporą - z poprzeczką i nowym mocowaniem do pancerza.

 

Pozdrawiam

Krzysztof

Edytowane przez meser262
doprecyzowanie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, meser262 napisał:

Czyli wchodzą w grę tylko wozy od Fgst.305009 do Fgst.305012 lub Fgst.305001 po remoncie i modernizacji .

Dokładnie TAK.

Fgst.305009 jeszcze ze starą podporą marszową - bez poprzeczki.

Fgst.305010 do Fgst.305012 z nowszą podporą - z poprzeczką i nowym mocowaniem do pancerza.

 

Pozdrawiam

Krzysztof

Nowa z poprzeczka to zapewne taka

image.thumb.jpeg.9f952668b0c76df1f765b7b93884697c.jpeg

 

w zestawie jest taka (w wersji złożonej i rozłożonej). ale z tego co widzę przerobić nie problem - wystarczy wyciąć. 
 

mam natomiast problem ze znalezieniem kolorowych zdjęć z kamuflażem i jakakolwiek podpora. 
 

 

 

 

C6DAF0D9-E616-49DF-AF17-BB5D6A21DA8E.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 31.05.2021 o 15:42, Rigiel napisał:

Czy robił już ktoś ten model  i byłby w stanie podzielić się wrażeniami co do spasowania oraz ogólnymi odczuciami co do modelu ?

Przedewszystkim jak to wygląda z tymi gąskami wieloelementowymi.

Zastanawia mnie też dlaczego ten zestaw ma negatywne opinie w sklepach.  

 

rfm-5038-1.thumb.jpg.3fce8d667144fde3ceca669fc86ae16c.jpg

Tak kleiłem. Wrażenia hmm ślady łączenia form na wszystkim ale składalnosc na 5+

 

https://modelwork.pl/topic/39271-rfm-british-sherman-135-5038-polak/

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 4.06.2021 o 17:08, Klapouch napisał:

Nowa z poprzeczka ... . 

Jest to wersja średnia wprowadzona od pojazdu Fgst.305010 - popatrz na fotkę - kolor pomarańczowy

W dniu 4.06.2021 o 17:08, Klapouch napisał:

... w zestawie jest taka ... .

Taka nie odpowiada żadnej z wersji używanej w tych pojazdach.

 

W dniu 4.06.2021 o 17:08, Klapouch napisał:

... mam natomiast problem ze znalezieniem kolorowych zdjęć z kamuflażem ... .

Problem jest ze znalezieniem jakiejkolwiek fotki tych pojazdów (Porsche) z trójbarwnym malowaniem.

Poprawiłem pomyłkowy wpis mój w poprzednim poście - trójbarwny kamuflaż wprowadzono od pojazdu Fgst.305010.

Fgst.305010 - 2./s.Pz.Jg.Abt. 653  - No.301- pojazd treningowy w Fallingbostel później wydany s.Pz.Jg.Abt. 653)

gąsienice transportowe z pojedynczy 'zębem' ; zimmerit wysoko na bokach ; wczesne jarzmo armaty

Fgst.305011 - całkowity brak zdjęć - jakichkolwiek,

Fgst.305012 -s.Pz.Jg.Abt. 653 (3./s.Pz.Jg.Abt. 653, No. 314) - dowódca Feldwebel Erich Bonike

gąsienice bojowe z pojedynczy 'zębem' ; brak pasty zimmerit ; jarzmo armaty w wersji środkowej

Fgst.305001 - po przeróbkach w kwietniu 1945 roku ale ten też bez pasty zimmerit.

Z w/w krótkiego opisu myślę że jedynym pojazdem do zrobienia z modelu tego producenta po odpowiednich przeróbkach i zmianie gąsek na transportowe ( nie wiem jakie są w zestawie) może być Fgst.305010 (fotka niżej),462424129_meser262@Fgst.305010.thumb.jpg.be91b10190df1d97cf0347152a586438.jpg lub  nieznany ze zdjęć pojazd Fgst.305011 prawdopodobnie z s.Pz.Jg.Abt. 653.

Na fotce w tle widać Fgst.305009.

 

Pozdrawiam

Krzysztof

Edytowane przez meser262
literówka
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za pomoc @meser262
 

Gęsi są takie. Jarzma nie przerobię - nie potrafię. Podpora dość prosta do przeróbki, ale jej mocowanie już nie. 
 

czy w takim razie po prostu zrezygnować z 3-barwnego kamo i dać 2-barwne lub 1-barwne? 

733472C2-36FF-4A1B-B70B-684B80312C15.jpeg

Edytowane przez Klapouch
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz widzisz dlaczego się pytałem jaki pojazd budujesz.

Jednobarwny w tym wypadku będzie rozsądnym wyborem. Pojazd Fgst.305009 z pastą zimmerit ; wczesną blokadą podróżną ; osłoną jarzma w wersji środkowej ;  gąski transportowe ; biała litera A na lampie Bosch - zresztą popatrz na fotkę.1158027888_meser262@Fgst.305009.thumb.jpg.4759125ef7f2b1871be52fcbb50b46e8.jpg

 

Pozdrawiam

Krzysztof

Edytowane przez meser262
literówka
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, meser262 napisał:

Teraz widzisz dlaczego się pytałem jaki pojazd budujesz.

Jednobarwny w tym wypadku będzie rozsądnym wyborem. Pojazd Fgst.305009 z pastą zimmerit ; wczesną blokadą podróżną ; osłoną jarzma w wersji środkowej ;  gąski transportowe ; biała litera A na lampie Bosch - zresztą popatrz na fotkę.1158027888_meser262@Fgst.305009.thumb.jpg.4759125ef7f2b1871be52fcbb50b46e8.jpg

 

Pozdrawiam

Krzysztof

O! Czyli zielony. Twoim zdaniem błędem byłoby dać zużyte zimowe wapno na to ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko do miłośników IDF mianowicie,  jaki model Merkavy i jakiego producenta warto kupić na początek, żeby nie odbić się z hukiem  😅 ?

Wcześniej robiłem tylko pojazdy i okręty z IIwś, w temacie modelarstwa jestem całkiem ogarnięty, działam od 3 lat.

 

Pozdrawiam serdecznie i liczę na jakieś małe porady :D

 

 

Edytowane przez Rigiel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Rigiel napisał:

... jaki model Merkavy i jakiego producenta warto kupić na początek, żeby nie odbić się z hukiem  😅 ?

Osobiście polecam Menga https://exito.sklep.pl/pl/p/MENG-MODEL-TS001-135-Merkava-Mk.3D-Early/12347

...jak i pozostałe Merkavy MM. 

Powyższy zestaw nie zawiera chyba większych, istotnych błędów, jak np Academy, które ma problem np z układem zawieszenia. 

Prace z powyższym modelem (Meng) wspominam bardzo miło.

Edytowane przez Rafał B
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 5.06.2021 o 17:02, Rigiel napisał:

Mam pytanko do miłośników IDF mianowicie,  jaki model Merkavy i jakiego producenta warto kupić na początek, żeby nie odbić się z hukiem  😅 ?

Wcześniej robiłem tylko pojazdy i okręty z IIwś, w temacie modelarstwa jestem całkiem ogarnięty, działam od 3 lat.

 

Pozdrawiam serdecznie i liczę na jakieś małe porady :D

 

 

Fajny model:

Hobby Boss 84523 IDF Merkava Mk IV w/Trophy

29282_rd.jpg

https://www.mojehobby.pl/products/IDF-Merkava-Mk-IV-w-Trophy.html

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 3.06.2021 o 15:10, Rigiel napisał:

Czy można traktować złożone gąsienice Masterclub tym specyfikiem ?  Czy jednak może dojść do zniszczenia plastikowych pinów w tych gęsiach  w wyniku reakcji chemicznej ?

 

ak-interactive-metal-burnishing-fluid.thumb.jpg.84b2d10fb14e52f721e5552df5382014.jpg

Spróbuj dwa ogniwka zanurzyć w mieszaninie octu i domestosa. Jak się nic pinom nie stanie to wkładaj całość do specyfiku AK. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Bzdura napisał:

Ocet z domestosem to zupełnie inna chemia niż te płyny modelarskie...

Zgadzam się, że inna, ale żaden poradnik modelarski, nie odpowie na postawione pytanie. Organoleptycznie trzeba stwierdzić,  jak płyn AK działa na piny gąsienic Masterclub. Ta mieszanina jest mocniejsza..... jak  gąski przetrwają eksperyment to i przeżyją płyn AK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, robertmodelarz napisał:

Zgadzam się, że inna, ale żaden poradnik modelarski, nie odpowie na postawione pytanie. Organoleptycznie trzeba stwierdzić,  jak płyn AK działa na piny gąsienic Masterclub. Ta mieszanina jest mocniejsza..... jak  gąski przetrwają eksperyment to i przeżyją płyn AK.

 

Zrobiłem eksperyment i na 4,5 min wrzuciłem kilka połączonych ogniw, mocno nadtrawiło metal, ale piny są całe i zdrowe, gąski pracują bez zarzutu

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ah, jak szaleć to szaleć, mam jeszcze jedno pytanko, mianowicie czym można pomalować peryskopy w  niemieckich wozach, żeby nie maskować ich do malowania ?

Chodzi mi oczywiście o samo szkło. Czy użycie takiej farby to dobry pomysł ?

25447_0-auto_downl.jpg.6ee54535b24cf96dead6062e5d8bf25f.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Rigiel napisał:

Ah, jak szaleć to szaleć, mam jeszcze jedno pytanko, mianowicie czym można pomalować peryskopy w  niemieckich wozach, żeby nie maskować ich do malowania ?

Chodzi mi oczywiście o samo szkło. Czy użycie takiej farby to dobry pomysł ?

25447_0-auto_downl.jpg.6ee54535b24cf96dead6062e5d8bf25f.jpg

coś podobnego

https://www.migjimenez.com/en/acrylic-colors/283-crystal-periscope-green.html

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam potrzebna pomoc dla znajomego .Chodzi o brytyjski czołg z wojny w zatoce . Pomalował Revel ochra mat 88 i wygląda jak g...o w trawie. Proźba jakiw inne farby piaskowe polecacie na brytola , z góry dziękuję , pozdrawiam OLO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, OLO napisał:

Witam potrzebna pomoc dla znajomego .Chodzi o brytyjski czołg z wojny w zatoce . Pomalował Revel ochra mat 88 i wygląda jak g...o w trawie. Proźba jakiw inne farby piaskowe polecacie na brytola , z góry dziękuję , pozdrawiam OLO

British MBT Challenger 1 Mk.3 Tamiya 35154

Boxart Challenger 1 (Mk.3) 35154 Tamiya

Farba Tamiya XF-59

British MBT Challenger 1 (Mk.3) (Plastic model) Color2

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.