Skocz do zawartości

[Pojazdy wojsk.] Zadajemy pytania. Otrzymujemy odpowiedzi.


Złośliwiec

Rekomendowane odpowiedzi

Polska modernizacja PZR S-125 Newa-SC etapu przejściowego.

 

1994 r. - pierwszy etap modernizacji - umieszczenie wyrzutni i kolumny antenowej na podwoziach wozów zabezpieczenia technicznego (WZT–1).

1995 r. - drugi etap modernizacji – podwozie gąsienicowe zastąpiono podwoziem kołowym (czteroosiowe pojazdy MAZ–543) na którym zamontowano kolumnę antenową oraz wyrzutnię.

1996 r. - trzeci etap modernizacji, mieszany wariant zestawu:

  • wyrzutnia rakiet W-125SC, na podwoziu gąsienicowym (WZT-1);
  • kolumnę antenową i kabinę dowodzenia KDN-125, na podwoziu kołowym MAZ-543 (do niedawna służące jako wyrzutnie 9K72 Elbrus).

Powodem powrotu wyrzutni na podwozie gąsienicowe była zbyt mała ilość możliwych do pozyskania podwozi MAZ-543 z wyrzutni 9K72 Elbrus.

 

Edytowane przez Jarekk
  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
46 minut temu, Rigiel napisał:

Czy można gdzieś dostać waloryzację do Stuga III lub IV 1:35 w postaci takiego ,,betonu'' w przedniej części nadbudówki ?

Oczywiście, że jest:

StuG IV

https://panzerart.pl/product/re35-018-stug-iv-with-concrete-armor/

P2100052-Large.jpg

StuG III

https://panzerart.pl/product/re35-080-stug-iii-g-upper-hull-with-concrete-armor/

akt1-021-Large.jpg

 

Edytowane przez robertmodelarz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam potrzebuje porady jakim kolorem malowac shermana a dokładnie ten arifix mówi niby ze 155 humbrole czyli olive drab tylko ze jak nie chce tej firmy macie jakis zamiennik vallejo air albo tamiya akryl?

To jest polskie malowanie a dokładnie. 2 Arm. Reg., 10 Arm. Cav. Brig., 1 (Polish) Arm. Div. T-228615

Boxart Sherman Firefly Small Starter Set A55003 Airfix

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minuty temu, DamianosPL napisał:

Witam potrzebuje porady jakim kolorem malowac shermana a dokładnie ten arifix mówi niby ze 155 humbrole czyli olive drab tylko ze jak nie chce tej firmy macie jakis zamiennik vallejo air albo tamiya akryl?

To jest polskie malowanie a dokładnie. 2 Arm. Reg., 10 Arm. Cav. Brig., 1 (Polish) Arm. Div. T-228615

 

Wszystkie czołgi brytyjskie w Europie w tym okresie  były malowane kolorem SCC 15 (British Olive Drab)

Lakier akrylowy S.C.C. 15 Olive drab RC037 AK Interactive

SCC 15 (British 1944-45 Olive Drab) Ammo of Mig Jimenez

MR.PAINT MRP-349 SCC No.15 30ml

Taka mieszanka:

IMG_2392_zpsqrgzp9ai.jpg

Gotowa polska:

Hataka C110 ORANGE-LINE S.C.C. No.15 Olive Drab

hataka-c110-scc-no-15-olive-drab.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Pytanie trochę z innej strony, może głupie może nie ale potrzebuje sobie to jakoś z wizualizować aby nie przesadzić na modelu. Normandia 1944r. pojazdy alianckie. Czy te pojazdy prosto z fabryki były wysłane do Francji? Czy wczesnej były używane na poligonach? Nie mogę sobie zwizualizować "zuzycia" pojazdów. Chodzi mi tutaj o wszelkiego rodzaju uszkodzenia, obicia itp. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drodzy Koledzy, mamy 2021 rok trochę Abramsów przybyło w ostatnich 10 latach - czy RFM 5029  będzie ok ?  Tak  ogólnie , bez jakiejś  konkretnej wersji czy jednak  jakiś inny jest zdecydowanie lepszy ? Dziękuję za pomoc z góry :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, johnrambo napisał:

Drodzy Koledzy, mamy 2021 rok trochę Abramsów przybyło w ostatnich 10 latach - czy RFM 5029  będzie ok ?  Tak  ogólnie , bez jakiejś  konkretnej wersji czy jednak  jakiś inny jest zdecydowanie lepszy ? Dziękuję za pomoc z góry :)

Abrams "RFM FM" to bardzo dobry model, bije na głowę stareńkie wypusty Academy i Tamiya.  Z nowszych modeli ten jest fajny z gąsienicami DEF Model.

22129_rd.jpg

 

Edytowane przez robertmodelarz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, johnrambo napisał:

Dziękuję  Koledzy - a  ten VOIIO  - to pierwsze słyszę o takiej firmie - to  coś w  miarę ok ?

https://www.themodellingnews.com/2019/08/in-boxed-135th-scale-m1a2-sep-v2-abrams.html

 

Wspomniany przez Ciebie RFM 5029 zwiera kalki do pojazdu, który ćwiczył w Polsce więc tez może być ciekawym wyborem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.07.2021 o 11:20, TAW napisał:

https://www.themodellingnews.com/2019/08/in-boxed-135th-scale-m1a2-sep-v2-abrams.html

 

Wspomniany przez Ciebie RFM 5029 zwiera kalki do pojazdu, który ćwiczył w Polsce więc tez może być ciekawym wyborem.

Kolego TAW zdradź proszę  który to, bo tak przeszukuję po nazwach wł. czołgów  i coś  mi słabo idzie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, johnrambo napisał:

Kolego TAW zdradź proszę  który to, bo tak przeszukuję po nazwach wł. czołgów  i coś  mi słabo idzie

Ten z napisem na lufie DOUG FUNNY.

Zdjęcie z Drawska z 2015r. Na zdjęciu bez paneli CIP na przodzie wieży wbrew temu co podaje instrukcja ale któż to wie co było dzień wcześniej czy później. Ja też prawdopodobnie będę robił ten egzemplarz ale założę te panele bo pasują Abramsom jak nie wiem co.

Abrams tanks from the U.S. Army's 3rd Infantry Division take part in a live-fire exercise June 16, 2015, at Drawsko Pomorskie Training Area in Poland. Brandon Anderson/Army

Zdjęcie zamieszczone jedynie w celu dyskusji.

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Część,

Czy płyta denna Churchilla Mk VII różniła się jakoś od poprzednich wersji (oprócz nitowania zastąpionego spawaniem, oczywiście)?

Chodzi mi o wszelkie luki, łuczki, otwory, otworki itp.

Ma ktoś rysunek, może zdjęcie?

Pozdrawiam, Przemek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

File:A22F Churchill Mk.VII 'T251622 K' "Carrickfergus" (44029718524).jpg

Ta wersja posiadała szerszy kadłub, znacznie pogrubione opancerzenie oraz uzbrojona była w armatę 75 mm. Znany także jako Heavy Churchill, wszedł na wyposażenie armii podczas bitwy o Normandię, w 1945 zmieniono jego oficjalne oznaczenie na A42. Łącznie z wersją XIII wyprodukowano 1600 egzemplarzy.

Są gotowe modele, można je robić prosto z pudła bez przeróbek:

AFV Club AF35324 Churchill MK.VII 1 35 - Czołgi - 1939-1945 - Skala 1:35 -  Pojazdy i sprzęt wojskowy

Churchill MK.VII (Plastic model) Contents2

Tamiya ma zupełnie gładką płytę denną ,bez zaznaczonych włazów.

Model czołgu 1/35 Mk.IV Churchill Mk.VII Tamiya 35210

Zdjęcie w celach dyskusyjnych ze strony mojechobby.pl

1278_1_tam35210_1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, robertmodelarz napisał:

...

Są gotowe modele, można je robić prosto z pudła bez przeróbek:

...

 

Hej,

Dziękuję za  szybką odpowiedź.

Zdjęcia elementów modeli mam. 

Chodziło mi raczej o oryginał (zdjęcie/rysunek).

A wiesz może jak (o ile) się zmieniły wymiary kadłuba Mk VII w odniesieniu do Mk III/IV?

 

Pozdrawiam, Przemek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi mi po głowie T-72 z szachownicą w starym stylu i mam pytanie czy jakaś firma produkuje takie ekrany przeciwkumulacyjne jak na poniższym zdjęciu zamieszczonym w celu dyskusji 😉 ? Skala 1/35.

986844401_Beztytuu.jpg.682a54a515354af60558bb6913717a58.jpg

Co prawda znalazłem  blaszki Voyagera do T-64 z tymi ekranami ale zestaw kosztuje stówę a jest do innego czołgu więc wielu elementów nie wykorzystam. Ewentualnie może ktoś ma na zbyciu bo np nie wykorzystał?

 

Edytowane przez TAW
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, TAW napisał:

Chodzi mi po głowie T-72 z szachownicą w starym stylu i mam pytanie czy jakaś firma produkuje takie ekrany przeciwkumulacyjne jak na poniższym zdjęciu zamieszczonym w celu dyskusji 😉 ? Skala 1/35.

986844401_Beztytuu.jpg.682a54a515354af60558bb6913717a58.jpg

Co prawda znalazłem  blaszki Voyagera do T-64 z tymi ekranami ale zestaw kosztuje stówę a jest do innego czołgu więc wielu elementów nie wykorzystam. Ewentualnie może ktoś ma na zbyciu bo np nie wykorzystał?

 

Kup-T-64 Trumpeter,

https://www.mojehobby.pl/products/T-64B-M1975.html#gallery_start

W modelu są dwa rodzaje, skleisz T-64 w późniejszej wersji i zostaną Ci ekrany do T-72- zero strat. Zdjęcie w celach dyskusyjnych.

3115_1_tru01581_5.jpg

Ewentualnie jak znajdziesz blaszkę Eduarda do T-64:

https://www.mojehobby.pl/products/T-64-A-SKIF.html

 

Edytowane przez robertmodelarz
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Panowie. Te ekrany z trumpeterowskiego T-64 by siadły jak złoto jednak nigdy nie miałem go w planach a raczej nie będę kupował całego modelu do kanibalizacji 8 części. Chyba, że ktoś by się potem pisał na jego odkupienie i zrobienie tej późniejszej wersji 😛 . Znalazłem tez tą blaszkę Edka w jednym tylko sklepie ale kosztuje z przesyłką prawie 60 zł 😞 . Poza tym nigdzie nie mogłem znaleźć dokładnych zdjęć żywych blaszek, które by mi pozwoliły na ocenę czy warto to w ogóle brać. Mógłbym jeszcze sam zrobić te elementy bo przetłocznia pionowe raczej nie powinny być problemem, jednak tych "kropeczek" na pewno nie odtworzę - trzeba by pominąć. Zostaje jeszcze giełda - może ktoś robił tego trumpka i mu zostały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.