Skocz do zawartości

[Pojazdy wojsk.] Zadajemy pytania. Otrzymujemy odpowiedzi.


Złośliwiec

Rekomendowane odpowiedzi

11 godzin temu, robertmodelarz napisał:

Mam te same problemy z fartuchami do T-72. Nawet kupiłbym model T-64 trumpka o którym pisze Robert - ale tylko jeśli można go zrobić w nie-ruskim malowaniu, np. Ukrainy.

Ma ktoś jakieś zdjęcia tej wersji ? (żebym potem nie musiał kupować innego modelu na części do konwersji T-64 :) )

Edytowane przez martinello
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.07.2021 o 20:29, TAW napisał:

Ten z napisem na lufie DOUG FUNNY.

Zdjęcie z Drawska z 2015r. Na zdjęciu bez paneli CIP na przodzie wieży wbrew temu co podaje instrukcja ale któż to wie co było dzień wcześniej czy później. Ja też prawdopodobnie będę robił ten egzemplarz ale założę te panele bo pasują Abramsom jak nie wiem co.

Abrams tanks from the U.S. Army's 3rd Infantry Division take part in a live-fire exercise June 16, 2015, at Drawsko Pomorskie Training Area in Poland. Brandon Anderson/Army

Zdjęcie zamieszczone jedynie w celu dyskusji.

 

TAW  - Znalazłem tylko jedno zdjęcie ale opisane:  Operation Atlantic Resolve June 16, 2015 in Tapa, Estonia. Wydaje się,  że to ta sama miejscówka, z tyłu droga, czołgi , hummer., tylko czołgista inny.  

 

3rd Infantry Division with their M1A2 Abrams battle tank during exercise Operation Atlantic Resolve June 16, 2015 in Tapa, Estonia..jpg

Edytowane przez johnrambo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, johnrambo napisał:

TAW  - Znalazłem tylko jedno zdjęcie ale opisane:  Operation Atlantic Resolve June 16, 2015 in Tapa, Estonia. Wydaje się,  że to ta sama miejscówka, z tyłu droga, czołgi , hummer., tylko czołgista inny.  

Zdjęcie znalazłem w sieci w jakimś  polskim artykule i było podpisane po polsku coś w stylu "Abramsy podczas ćwiczeń w Drawsku 2015". Z tego co pamiętam to chyba nie było na popularnym mainstreamowym portalu a jakimś bardziej "branżowym". Wkleiłem zdjęcie bezpośrednio i został nawet oryginalny podpis po angielsku (widoczny po najechaniu kursorem na to zdjęcie), który podaje tą samą datę, tylko że inne miejsce. Na końcu podpis Brandon Anderson/Army - prawdopodobnie wykonawca zdjęcia i uczestnik ćwiczeń. Dla mnie jest to całkiem wiarygodne choć Amerykanie z całym szacunkiem nie słyną z dobrej znajomości geografii... Znalazłem ten artykuł dawno temu kiedy kupowałem swojego Abramsa i nie mogę teraz znaleźć go w sieci bo jak sam się zapewne domyślasz pojawiło się ostatnio multum artykułów z tagiem Abrams i Polska. Możliwe, że redaktor tego artykułu dał pierwsze lepsze zdjęcie Abramsa i podpisał tak, żeby do niego pasowało. Tego do końca nie wiem bo mnie tam nie było. Pozostaje mi wierzyć, że pan Brandon Anderson wiedział gdzie się aktualnie znajduje. Najedź na to zdjęcie bez klikania i po chwili pojawi się opis i będziesz wiedział o co mi chodzi. Jeżeli okaże się jednak, że wprowadziłem Cię w błąd to najmocniej przepraszam i zrobiłem to zupełnie nieświadomie bo sam jestem żywotnie zainteresowany wykonaniem tego zestawu właśnie w tym malowaniu.

Abrams tanks from the U.S. Army's 3rd Infantry Division take part in a live-fire exercise June 16, 2015, at Drawsko Pomorskie Training Area in Poland. Brandon Anderson/Army

Edytowane przez TAW
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, bulik58 napisał:

martinello znalazlem jeszcze takie fitki , moze te ci pomoga =

KOBwlWd.jpg.07cbfc5fea36a72ae37f816894bc677d.jpg

fD3fsCM.jpg.703ee809e3751cb5b9f42a6fd72c0873.jpg

nv1pLA0.jpg.cceea52ad34f6783bcb7a8afefbe75dc.jpg

161057618_(0).....1..._tt.thumb.jpg.e80515d8a708382a4fe1363bf3a07ca1.jpg

1770992642_(0).....1....t-.jpg.859ebe84d4f8462c87d6e10abb57b500.jpg

1500328575_(0).....1....t-64b.thumb.jpg.8f06d6b629328658a28b83859bf799c4.jpg

ten ostatni to podobno wersja T-64A

 

Wóz z dwóch pierwszych fotek chyba mam gdzieś rozpracowany "merytorycznie", z pamięci to chyba była 17 Brygada Pancerna, uszkodzony i przejętych przez separatystów pod Debalcewem. 😉 
Musiałbym tylko pogrzebać za kwitami... Bo coś mi się kołacze, że zbudowanie tego wozu to była dość droga sprawa, tylko nie pamiętam już, co było nie tak z modelem i co było do przeróbki. 

 

@martinello - jeśli poszukujesz inspiracji do konkretnej wersji T-64, to wrzuć sobie lostarmour.info, -> Ukraina -> technika WSU, ew. Zniszczone/Zdobyte w Donbasie i masz przekrój wszelkich możliwych wersji. 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest to armata przeciwlotnicza Flak 43 kalibru 37mm.  Flak43 powstało na bazie poprzedniej konstrukcji armaty Flak37. Flak 43 posiadał dużą szybkostrzelność: praktyczną oraz był wysoce niezawodny. Ciężką odmianą Flak43 było podwójnie sprzężone działo Flakzwilling 43 tego samego kalibru. Flak43 montowano na podwoziu czołgu Panzer IV i tak powstałe konstrukcje nazwano Mobelwagen i Ostwind. Flak43 był także montowany na transporterze SD.Kfz 7 tworząc pojazd o nazwie SWS (Schwere Wehrmacht Schlepper). Także Kriegsmarine posługiwała się tą bronią na U-bootach pod oznaczeniem 3,7cm Flak43 M43U. Pierwsze Flak43 weszły do służby w 1942 r., ale nie wprowadzono ich do produkcji seryjnej aż do 1944 r. Głównym producentem był koncern Rheinmetall. Wyprodukowano ok. 20 000 sztuk tej broni wszystkich wersji. Dane techniczne: donośność: pionowa-4800 m, pozioma-6500m, kaliber: 20 mm, masa bojowa: 2000 kg, szybkostrzelność: 250 strz./min., prędkoć początkowa pocisku: 770-820m/s (zależnie od pocisku).

Można kupić modele w skali 1/35:

Italeri 0363 Flak 43

113_rd.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

CMK T35005 3,7 cm Flak 43

3,7 cm Flak 43 - Image 1

Lion Roar L3519 3.7cm FlaK43 with Sd.Ah.58 Trailer

1793_rd.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Trumpeter 02311 German IIWW Anti-Aircraft Gun FLAK 43 (3,7cm)

1658_rd.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Edytowane przez robertmodelarz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, robertmodelarz napisał:

 Flak43 był także montowany na transporterze SD.Kfz 7 tworząc pojazd o nazwie SWS (Schwere Wehrmacht Schlepper).

Małe sprostowanie, gdyż zabudowa Flak 43 na Sd.Kfz. 7 nie tworzyła pojazdu s.W.S (schwerer Wehrmachtschlepper), ponieważ tak Sd.Kfz. 7, jak i s.W.S. były 2-oma niezależnymi konstrukcjami, zaprojektowanymi i skonstruowanymi przez różnych producentów.

Sd.Kfz. 7 opracowano w Krauss-Maffei AG w Monachium-Allach, zaś s.W.S. opracowano i produkowano w berlińskich zakładach  Büssing-NAG, a później także i w Ringhoffer-Tatra w Kolinie.

Tak więc obie powyższe konstrukcje zostały wykorzystane do zabudowy rzeczonego Flak-a 43, jednak nie były tym samym pojazdem.

Edytowane przez Rafał B
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie pytanko. 

 

Jakie są odpowiednie barwy do malowania polskiego sprzętu pancernego z II RP z września 1939?

 

Co prawda skleiłem i pomalowałem już większość oferty First to Fight i Mirage Hobby, używając dedykowanego zestawu Hataka, ale jakoś tak nie jestem pewny ich zielonego odcienia w trójbarwnym kamuflażu. Nie jest za jasny?

 

19142-44600-35-720.jpeg.129cf9df465ebf93ae34a82f44ce361a.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 27.07.2021 o 22:21, Kolekcjoner WP napisał:

Takie pytanko. 

 

Jakie są odpowiednie barwy do malowania polskiego sprzętu pancernego z II RP z września 1939?

 

Co prawda skleiłem i pomalowałem już większość oferty First to Fight i Mirage Hobby, używając dedykowanego zestawu Hataka, ale jakoś tak nie jestem pewny ich zielonego odcienia w trójbarwnym kamuflażu. Nie jest za jasny?

 

 

https://marinswargamming.wordpress.com/tag/polski-kamuflaz-wrzesien-1939/

– Szaro-piaskowa – Grey-Sand – FS 33303/33448

– Oliwkowo-zielona – Olive-green – FS 34127/34098

– Ciemno-brązowa – Dark-brown – FS 30032/30059

 

malowanie-pl-3.jpg

polski-kamuflac5bc-1939.jpg

Co do opisu farb:

Zestaw obejmuje standardowe kolory używane na polskich pojazdach wojskowych  stosowanych od 1936 do września 1939. Cztery kolory zestawu  pozwolą na malowanie standardowego trójkolorowego kamuflażu polskich pojazdów bojowych ( TKS, Vickers E, 7TP, Renault R-35 i Hotchkiss H-35 czołgi), zgodnie z normą przedstawiony przez Muzeum Wojska Polskiego na niedawno odrestaurowanych przedmiotów, jak również standardowe zieleń khaki farby używane na różnych pojazdach wsparcia.

Zestaw zawiera:

HTK-B085 – Polish AFV Khaki Green - polski AFV khaki - używany do malowania pojazdów Wojska Polskiego i artylerii (w tym samochodów ciężarowych Ursus A i Fiat),

HTK-B086 – Polish AFV Greyish Sand - polski AFV szaro piaskowy - używany w trójkolorowym kamuflażu Polskiej Armii. Standardowy kolor wnętrz pojazdów bojowych na początku II wojny światowej,

HTK-B087 – Polish AFV Dark Brown - polski AFV ciemny brązowy - używany w trójkolorowym kamuflażu (w tym na TKS, Vickers E, 7TP, Renault R-35 i Hotchkiss H-35),

HTK-B088 – Polish AFV Green - polski AFV zielony - kolor bazowy w trójkolorowym kamuflażu, wzór pojazdów Wojska Polskiego po 1936 roku.

Edytowane przez robertmodelarz
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, patrykd napisał:

Hej, 

 

czy mógłby ktoś polecić mi jakiś produkt, który dobrze oddaje śnieg? Najlepiej taki, którego jest pewien.

Polecam takie coś:

Vallejo SNOW for dioramas & terrain/scenery making 26820

Vallejo 26820 Environment - Snow 200 ml - Sztuczny śnieg i lód - Chemia  modelarska - Sklep Modelarski Agtom

Jest jeszcze starsza wersja:

Foam and Snow Water Effect Texture - Vallejo 26231

Foam and Snow Water Effect Texture by Vallejo 26231

 

 

 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, patrykd napisał:

Hej, 

 

czy mógłby ktoś polecić mi jakiś produkt, który dobrze oddaje śnieg? Najlepiej taki, którego jest pewien.

 

https://ak-interactive.com/product/snow-sprinkles-100ml/

 

 Też jest całkiem dobre, trzeba to nakładać warstwami, nawet dosyć grubo bo wysychając się kurczy i robi się dość transparentne, ale przy odpowiednim potraktowaniu wygląda nawet realistycznie

Edytowane przez Evildead
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć!

Z tego co ja słyszałem to wysłali tam prototypy do testów - czyli pojedyncze sztuki. Bojowo raczej nie były stosowane.

 

Pozdrawiam

 

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.