Skocz do zawartości

[Pojazdy wojsk.] Zadajemy pytania. Otrzymujemy odpowiedzi.


Złośliwiec

Rekomendowane odpowiedzi

6 godzin temu, DamianosPL napisał:

Witam , Mam pytanie dotyczące kamuflażu piaskowego. Jakiego koloru używali niemcy?

Chodzi mi o przyblizony kolor tego modelu.

Mam w domu ten kolor będzie pasował?

Zalezało by mi na tego producenta farb.

Malowane było na pleksi podkład+farba pedzel 1 warstwa.

 

 

italeri-acrylic-4796ap-flat-panzer-dunkelgelb-1943-20ml.jpg

Ten kolor Italeri jest bardzo zbliżony AK Interactive AK11319 RAL 7028 Dunkelgelb Ausgabe 1944

AK-Interactive AK 11319 RAL 7028 Dunkelgelb Ausgabe 1944 17ml - AK 3GA (3rd  Generation Acrylic) AFV Series - AK Interactive - Farby i chemia modelarska

Możesz malować!!!!

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, robertmodelarz napisał:

italeri-acrylic-4796ap-flat-panzer-dunkelgelb-1943-20ml.jpg

Ten kolor Italeri jest bardzo zbliżony AK Interactive AK11319 RAL 7028 Dunkelgelb Ausgabe 1944

AK-Interactive AK 11319 RAL 7028 Dunkelgelb Ausgabe 1944 17ml - AK 3GA (3rd  Generation Acrylic) AFV Series - AK Interactive - Farby i chemia modelarska

Możesz malować!!!!

Dzieki wiec malować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, robertmodelarz napisał:
14 godzin temu, DamianosPL napisał:

Witam , Mam pytanie dotyczące kamuflażu piaskowego. Jakiego koloru używali niemcy?

Chodzi mi o przyblizony kolor tego modelu.

Mam w domu ten kolor będzie pasował?

Zalezało by mi na tego producenta farb.

Malowane było na pleksi podkład+farba pedzel 1 warstwa.

 

 

italeri-acrylic-4796ap-flat-panzer-dunkelgelb-1943-20ml.jpg

Ten kolor Italeri jest bardzo zbliżony AK Interactive AK11319 RAL 7028 Dunkelgelb Ausgabe 1944

AK-Interactive AK 11319 RAL 7028 Dunkelgelb Ausgabe 1944 17ml - AK 3GA (3rd  Generation Acrylic) AFV Series - AK Interactive - Farby i chemia modelarska

Możesz malować!!!!

 

Jesteś tego pewien - bardzo zbliżony? No to popatrz na porównanie tych kolorów - 548331660_meser262@porwnaniekolorw.thumb.jpg.ebaa9c672d99ba841ab854edd6cb1082.jpg

 

14 godzin temu, DamianosPL napisał:

Witam , Mam pytanie dotyczące kamuflażu piaskowego. Jakiego koloru używali niemcy?

Chodzi mi o przyblizony kolor tego modelu.

 

Żeby to miało "ręce i nogi" - to trzeba by było ustalić wersję produkcyjną tego pojazdu.

Wczesna - czy może późna. Możliwa jeszcze środkowa w której najczęściej jest system kamuflażu "Ambush".
Kolor proponowany przez Italeri - 4796AP - najbliższy jest wczesnej wersji Dunkelgelb.
Koloru właściwego dla tego pojazdu nie znajdziemy w palecie kolorów proponowanych przez firmę którą preferuje autor pytania.
Ponieważ bardzo wczesna wersja koloru  Dunkelgelb zwana  Dunkelgelb nach Muster stosowana maksymalnie do końca 1943 roku.1590010973_meser262@koloryRAL7028.thumb.jpg.cba96865339279a8b42e9aa030b828c6.jpg

To ten po prawej stronie. Twój kolor Italeri po środku i z lewej strony pierwsza wersja koloru DunkelgelbRAL 7028.

Czy teraz będziesz malował kolorem z Italeri to już Twoja decyzja.

 

Pozdrawiam

Krzysztof

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, meser262 napisał:

 

Jesteś tego pewien - bardzo zbliżony? No to popatrz na porównanie tych kolorów - 548331660_meser262@porwnaniekolorw.thumb.jpg.ebaa9c672d99ba841ab854edd6cb1082.jpg

 

 

Żeby to miało "ręce i nogi" - to trzeba by było ustalić wersję produkcyjną tego pojazdu.

Wczesna - czy może późna. Możliwa jeszcze środkowa w której najczęściej jest system kamuflażu "Ambush".
Kolor proponowany przez Italeri - 4796AP - najbliższy jest wczesnej wersji Dunkelgelb.
Koloru właściwego dla tego pojazdu nie znajdziemy w palecie kolorów proponowanych przez firmę którą preferuje autor pytania.
Ponieważ bardzo wczesna wersja koloru  Dunkelgelb zwana  Dunkelgelb nach Muster stosowana maksymalnie do końca 1943 roku.1590010973_meser262@koloryRAL7028.thumb.jpg.cba96865339279a8b42e9aa030b828c6.jpg

To ten po prawej stronie. Twój kolor Italeri po środku i z lewej strony pierwsza wersja koloru DunkelgelbRAL 7028.

Czy teraz będziesz malował kolorem z Italeri to już Twoja decyzja.

 

Pozdrawiam

Krzysztof

Tak dokładnie wczesną wersja Potrzebna.

Platz mówi ze to przepak tego modelu.

Boxart Sd.Kfz. 138/2 "Hetzer" 6030 Dragon

instrukcja mówi że to kolor 

Berliner Zinnfiguren | Satin Sandy Brown RLM 79 | purchase online

Kazdy producent modeli hetzera podaje inne kolory.

Edytowane przez DamianosPL
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to bardzo wczesna wersja. Jak rozeznać w jakim czasie jaki kolor stosowano (już to gdzieś pisałem to mój ogląd na ten kolor) -

Dunkelgelb  - Pierwszy ciemno-żółty odcień opracowany już w 1930 roku. Ciemno-żółty nie stosowano w pojazdach Reichswehry i Wehrmachtu.

Dunkelgelb I - Dunkelgelb nach Muster - został opracowany przez biuro amunicji wojskowej począwszy od 1941 roku - wprowadzony od 1942 testy - luty 1943 - rozkaz Nr.181

Dunkelgelb II - RAL 7028 Dunkelgelb - wprowadzony 01-04-1943 roku

Dunkelgelb III - RAL 7028 Dunkelgelb Ausgabe 1944 - październik 1944 roku. Odpowiada w 100% wersji z 1930 roku.
 

Do tego modelu w tej wersji powinieneś kupić kolor - odpowiednik z "mojej" listy  -  Dunkelgelb II.

Na przykład taki kolor jak w poście wyżej firmy AK z serii Real Colors, lub z innej firmy w zbliżonym do niego kolorze.

 

Pozdrawiam

Krzysztof

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, enten napisał:

Krzysztofie, to jest wersja "Girls und panzer" :mrgreen:

 

Zgadza się, ale autor wątku prosił o pomoc w kolorze pojazdu. I został wprowadzony w "maliny".

Wiem że to "Girls ... " , jednak robiony z tego modelu - 620973865_meser262@Hetzerwczesny.thumb.jpg.4983ed220abb39ae9186d1ffa884783f.jpg

Jeśli ktoś chce to nazywać inaczej niż ja, to niech tak będzie - nie moja sprawa.

Istotne dla mnie jest to, aby taki czy inny pojazd był w miarę prawidłowo odwzorowany względem oryginału. 

Poprzedni model Pz.Kpfw.IV ausf.F2/G  z "Girls ... " miał pomieszane wersje i wyszło co wyszło niestety, a szkoda bo model firmy "Border" fajny. Kolejny to Tamka ausf.D bez żadnych poprawek (tragedia) no ale widocznie taki był odpowiedni w tym "Girls ... " dlatego wcale nic nie pisałem. Jest szansa że tym razem będzie inaczej. Nie będzie to konkretny pojazd z danej jednostki, ale pojazd seryjny z wczesnej wersji. Zobaczymy co wyjdzie z tego modelu.

 

Pozdrawiam

Krzysztof

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, meser262 napisał:

 

Zgadza się, ale autor wątku prosił o pomoc w kolorze pojazdu. I został wprowadzony w "maliny".

Wiem że to "Girls ... " , jednak robiony z tego modelu - 620973865_meser262@Hetzerwczesny.thumb.jpg.4983ed220abb39ae9186d1ffa884783f.jpg

Jeśli ktoś chce to nazywać inaczej niż ja, to niech tak będzie - nie moja sprawa.

Istotne dla mnie jest to, aby taki czy inny pojazd był w miarę prawidłowo odwzorowany względem oryginału. 

Poprzedni model Pz.Kpfw.IV ausf.F2/G  z "Girls ... " miał pomieszane wersje i wyszło co wyszło niestety, a szkoda bo model firmy "Border" fajny. Kolejny to Tamka ausf.D bez żadnych poprawek (tragedia) no ale widocznie taki był odpowiedni w tym "Girls ... " dlatego wcale nic nie pisałem. Jest szansa że tym razem będzie inaczej. Nie będzie to konkretny pojazd z danej jednostki, ale pojazd seryjny z wczesnej wersji. Zobaczymy co wyjdzie z tego modelu.

 

Pozdrawiam

Krzysztof

 

A tak swoją drogą, to patrząc na tę grafikę z anime, czy nie powinna to być wersja mid a nie early?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, AchtungCancer napisał:

A tak swoją drogą, to patrząc na tę grafikę z anime, czy nie powinna to być wersja mid a nie early?

13 godzin temu, DamianosPL napisał:

Moze inni lepiej sie znają to powiedzą.

Popatrzyłem na te malunki i sytuacja podobna do tej z poprzednim modelem o którym pisałem Pz.Kpfw.IV ausf.F2/G.

Pokręcone z pomieszanym. Zaraz wkleję krótki opis tylko zaznaczę przedtem że tył i reszta podobna do tego co opisałem.

Wszystko pomieszane - wszystkie możliwe wersje w jednym pojeździe. 921042312_meser262@NibyHetzer.thumb.jpg.a02c774c048c957190f05268fdf48223.jpg

 

Skąd Twoje przekonanie że to ma być wczesna wersja? Jakąkolwiek weźmiesz wersję to coś nie będzie się zgadzało. Podobnie jak z kołami do wersji ausf.H w Pz.Kpfw.IV ausf.F2/G. 

 

Pozdrawiam

Krzysztof

  • Like 2
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, TAW napisał:

Wiedziałem Meser, że się wciągniesz. To który sezonik już oglądasz? 🤪

Nie lubię jak ludzi proszących o pomoc wpuszcza się w "maliny" - łagodnie mówiąc.

 

16 minut temu, bulik58 napisał:
4 godziny temu, TAW napisał:

Wiedziałem Meser, że się wciągniesz. To który sezonik już oglądasz? 🤪

Wszystkiemu jest winien ten czlowiek Tsutomu Mizushima i jego laski ze szkoly zenskiej  Oarai 

Nie wiedziałem że Ty to Meser. Pisać byle coś napisać.

 

Pozdrawiam
Krzysztof

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, meser262 napisał:

Nie lubię jak ludzi proszących o pomoc wpuszcza się w "maliny" - łagodnie mówiąc.

Ze zdjęć czarno białych wszystko widzisz, z kolorowanych wszystko widzisz i z rysowanych anime wszystko widzisz. Czytasz te wersje i fabryki jak programista z kodu - dla mnie jesteś mistrz i jeden z największych skarbów Modelworka, choć jeszcze nie miałem okazji skorzystać z Twojej wiedzy. Ale kiedyś ten dzień zapewne nadejdzie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, bulik58 napisał:

A ja nie wiedzialem ze jestes TAW  to jedno ... ?

Przeczytałeś ze zrozumieniem co Kolega TAW napisał - przeczytaj jeszcze raz proszę

4 godziny temu, TAW napisał:

Wiedziałem Meser, że się wciągniesz. To który sezonik już oglądasz? 🤪

On nie pisał sam do siebie. Kiedyś było to normalną zasadą - nawet w szkole -  nie pytany nie odpowiadał

 

8 minut temu, bulik58 napisał:

... a po drugie czy ten wstep dotyczy mnie w jakis sposob?  

Absolutnie Nie. Ty w tym temacie podałeś/napisałeś - "Ja mam takie informacje" - i podałeś dane które Masz - numery seryjne - ilości produkcyjne i montownie. Dane te są prawidłowe choć mało precyzyjne według moich informacji.

 

12 minut temu, TAW napisał:

Ze zdjęć czarno białych wszystko widzisz, z kolorowanych wszystko widzisz i z rysowanych anime wszystko widzisz. Czytasz te wersje i fabryki jak programista z kodu - dla mnie jesteś mistrz i jeden z największych skarbów Modelworka, choć jeszcze nie miałem okazji skorzystać z Twojej wiedzy. Ale kiedyś ten dzień zapewne nadejdzie...

Niestety nie jest aż tak bez problemowo. Za miłe słowa dziękuję. Pomogę jak tylko będę potrafił.

 

Pozdrawiam

Krzysztof

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK. W tym temacie pełne poparcie. Jak co to czekam.

 

W temacie drugim napisałem wyraźnie że to nie dotyczyło Ciebie. Miałeś takie, a nie inne wiadomości i z nimi nie ma co polemizować. 
Aby coś w tym temacie dodać (kolor bazowy ) to trzeba by było wiedzieć z jakiego okresu autor chce robić swój pojazd.
Twoje wnioski to Twoja sprawa.

 

Pozdrawiam
Krzysztof
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, bulik58 napisał:

W ramach oczekiwania na fanty do Tajfuna K otworzylem Mengowe pudlo z Magachem 6B Gal i na poczatku mam juz problem , Dotyczy on ilosci zaczepow do podnoszenia kadluba , w instrukcji jest pokazanych 4 na kazda strone  ilosc znalazlem tylko na 1 zdjeciu zamieszczonym przez martinello.

Dla mnie temat uszu do podnoszenia kadłubów w patronach jest niejasny i prawdę mówiąc czekam na wyjaśnienie sprawy.

Pewne jest że wczesne patrony (M48 i M60Anic) miały wczesny typ z uszami pionowymi, zmienionymi później na uszy poziome. Ale dlaczego były 2 lub 4 na stronę - nie wiem...

Jak zwykle pozostaje wzorowanie się na zdjęciu konkretnego pojazdu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie. Bo mnie taka mnie myśl naszła, że może bym sobie zrobił jakiś pojazd wojskowy. Na codzień sklejam plastikowe samoloty i/lub kartonowe statki. A jeżeli chodzi o czołgi to skleiłem Rudego z Małego Modelarza w standardzie i na tym się kończy moja przygoda z pancerką. A moje pytanie brzmi: jaki zestaw wybrać, żeby nie wkopać się w betoniarkę szpachli, kielni i setek m2 papieru ściernego. Tematyka ja mnie interesuje to ciężkie pojazdy gąsienicowe np. Abrams, Merkava, IS2, t62,t72 ten deseń, dobrze zdetalizowany, tak za jakieś 150pln (już z dodatkami?), jest coś takiego? Zapomniałem dodać, że w skali 1:35. 72 mnie nie interesuje.

Edytowane przez tlb
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.