Skocz do zawartości

Zadajemy pytania... Dostajemy odpowiedzi i pomoc...


krzychu-onisk

Rekomendowane odpowiedzi

4 godziny temu, slamacek napisał:

na warsztat wędruje Re2001 w wersji nocnego myśliwca.

I to jest słuszna koncepcja.

 

4 godziny temu, slamacek napisał:

GV i wersja standardowa

Masz w planach Reggiane Re.2001 serii 1 i inne wynalazki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aż tak głęboko z planami nie sięgam. Choć chyba ten trzeci z wyprodukowanych - nie doleciał, biedaczek, na Sardynię i w naszym tysiącleciu wydobyli go do odrestaurowania. Dobra, zaraz otworzę warsztat, siedzę na razie trochę w informacjach i zdjęciach

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma ktoś może jakieś informacje, albo chociaż domysły jak mogły wyglądać Gladiatory dowództwa 25 Grupy Lotniczej? Latał na nich ppłk. pil. Jan Biały. 

 

Screenshot_20230802-113107_Chrome.thumb.jpg.d385d34c04772a642c31581c59608ab8.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Kolekcjoner WP napisał:

Ma ktoś może jakieś informacje, albo chociaż domysły jak mogły wyglądać Gladiatory dowództwa 25 Grupy Lotniczej? Latał na nich ppłk. pil. Jan Biały.

 

6 godzin temu, BRAVO112 napisał:

to szukajcie, bo Gladiatory mam jeszcze 4 i 2 komplety z SBS-a i oczywiscie blachy 🙂 

Nie J. Biały, ale 25 Grupa. W 2. tomie "Polish fighter colours" jest zdjęcie Gladiatora K8042 w czasie prób w 08-09.1941 w AAEE z dodatkowymi karabinami na górnym płacie. Rok później właśnie w 25 Grupie latał nim Tadeusz Piotrowicz. Samolot na zdjęciu ma prawdopodobnie kamuflaż Temprate Land (i tak jest przedstawiony na kolorowym profilu w "Secret Years: Flight Testing at Boscombe Down 1939-1945"). Autorzy PFC przypuszczają, że takie malowanie miał również w 1942 ze zmienionymi jedynie kokardami i fin-flashem na wariant C/C1. Samolot ten przetrwał do dziś i jest eksponatem w muzeum w Hendon.

  • Like 1
  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
16 godzin temu, boberm1 napisał:

Koledzy drodzy. 

 Hobby 2000 MiG 15 bis  - jedna z propozycji wykonania modelu

37120_rd.thumb.jpg.af55ba2b1fad5368e11d90e0800c48ed.jpg

 Czy zdjęcie ponizej przedstawia tę samą maszynę? I jaki mógłby być kolor końcówki statecznika.

ecf8d2a0fc6cc60e1a786942d5ecb82163cd9c542ce6286dbafe93481403560a_max.thumb.jpg.3f903235bd87baeb6a0544a62310a4e7.jpg

 

 

To maszyna Ryszarda Grundmana . Odpowiedz/foto/ powinna być w książce "Smugi na niebie".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, boberm1 napisał:

Koledzy drodzy. 

 Hobby 2000 MiG 15 bis  - jedna z propozycji wykonania modelu

37120_rd.thumb.jpg.af55ba2b1fad5368e11d90e0800c48ed.jpg

 Czy zdjęcie ponizej przedstawia tę samą maszynę? I jaki mógłby być kolor końcówki statecznika.

ecf8d2a0fc6cc60e1a786942d5ecb82163cd9c542ce6286dbafe93481403560a_max.thumb.jpg.3f903235bd87baeb6a0544a62310a4e7.jpg

 

 

Piszą, że w 1. plm końcówka statecznika była czerwona.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, boberm1 napisał:

 

 Dzieki za odzew.

To ja wiem- wszak takowe info jest w  instrukcji.

Pytanie brzmi ciut inaczej :-))

 

No ...domyślam się,że w instrukcji modelu była taka informacja. Odpowiedź może jest w książce Grundmana.To żeby zagmatwać....

Błyskawica na s-cie pewnie czerwona z żółtą obwódką...? A jak zinterpretować takie kolory na fotce?

received_6691695740890404.jpeg

Edytowane przez mcrec1962
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 3.06.2023 o 21:24, jmx62 napisał:

Może ma ktoś na zbyciu kalkomanie do modelu Academy 1672 A-37B BLACKEAGLES

Chętnie bym przygarnął.

Głupio tak cytować siebie samego. Ale w kwestii przypomnienia.

Zacząłem jakiś czas temu ten modelik z Academy ale w wersji bojowej z Wietnamu tylę że jest sklejona bryła bez malowania jeszcze. No i w świetle zakupu dla naszej armii "Lanosów" (FA-50)🥴 zaczął mi się podobać ten samolocik w sensie Dragonfly w malowaniu koreańskiego  zespołu akrobacyjnego. Może jednak komuś zbywają takie kalki. Oczywiście skala 1/72.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

I co znowu post pod postem? W końcu ktoś mnie zbanuje i skończą się moje durnowate pytania.

Trudno zaryzykuję.

Czy F-16C z Italerki nrkat. 2825 rzeczywiście umożliwia wykonanie naszego Jastrzębia? Czy to tylko jakaś podpucha? No i oczywiście kwestia jakości tego modelu tzn. przede wszystkim czy ma linie wklęsłe, jak sprawa sklejalności (wystarczy tubka szpachlówki czy potrzeba wiadro), jak wygląda pod względem merytorycznym czyli w miarę zgodność z oryginałem?

Na Tamkę czy Kinetica mnie nie stać a na MisterCrafta raczej nie chcę się pisać.

Może starczy męczenia tego tematu.

Proszę o podpowiedzi.

Edytowane przez jmx62
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.08.2023 o 20:25, jmx62 napisał:

Głupio tak cytować siebie samego. Ale w kwestii przypomnienia.

Zacząłem jakiś czas temu ten modelik z Academy ale w wersji bojowej z Wietnamu tylę że jest sklejona bryła bez malowania jeszcze. No i w świetle zakupu dla naszej armii "Lanosów" (FA-50)🥴 zaczął mi się podobać ten samolocik w sensie Dragonfly w malowaniu koreańskiego  zespołu akrobacyjnego. Może jednak komuś zbywają takie kalki. Oczywiście skala 1/72.

Lanos...jak to jest.  W lata 90 te weszliśmy z koreancami z podobnymi gospodarkami. Teraz oni budują samolotowe Lanos i myśliwce KF-21. W samym czasie w rosji powstał jeden samolot którego budują we trudzie i mekach. Różnica są ludzie, ktoś w dzikiej Korei postawił wtedy na młodych, wysłał ich na staże itp itd,podczas gdy kacapy, jak u nas, pozbywali się ludzi bo to koszt... I wiesz że teraz te kacapy  nie potrafią zrobić samolotu, tak samolotu. Mają problemy na etapie projektowania i wytwarzania prototypów. Za to wyksztalcili chińskich  konstruktorów tymi niechcianymi inżynierami.

 

Edytowane przez em
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Greif pinned this temat

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.