Skocz do zawartości

LVG C.V 1/72, Choroszy


sianko

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Przedstawiam Wam kolejny model, a mianowicie samolot obserwacyjno-łącznikowy LVG C.V. Niemiecka konstrukcja jak widać zawitała także w polskich eskadrach, było tych aparatów u nas ok. 54 egzemplarzy, wszystkie znajdowały się w eskadrach wywiadowczych. Na fotkach z okresu wojny polsko-bolszewickiej widać samoloty zazwyczaj nie były uzbrajane w broń strzelecką, dlatego także i ja pozostawiłem model nieuzbrojony. Chętnie natomiast zabierano bomby i granaty do kabiny obserwatora, obrzucając nimi konnicę Budionnego oraz składy towarowe. Co do samego modelu to jest on żywiczny dość łatwy w budowie, malowany głównie farbami Valleyo (mieszanymi na oko), aczkolwiek zieleń na płatach to Humbrol ale nie pamiętam numeru.

 

b6c80b9dd6ec29fagen.jpg

28aa204b84d37b95.jpg

a3da724deb488227.jpg

cb3faeff7ca7c3f4gen.jpg

5f73777a01a9b9e8.jpg

73c12f2a57d18b9fgen.jpg

5c7db79850a980begen.jpg

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wspaniała maszyna, właściwa epoka, świetna robota i model na medal. Patrząc na ostatnie zdjęcie muszę powtarzać sobie: "to nie jest 1/48, to nie jest..."

Gratulacje. Świetnie, że ostatnio jakoś tak więcej klasyki na MW.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po prostu fenomenalny. Model, na który można patrzeć godzinami i co chwilę znajdować jakieś smaczki.

Po prostu piękny! Zazdroszczę modelu i talentu!

Święta prawda. Wchodzę tu od czasu do czasu, żeby sobie pooglądać.

Sianko to zjawisko modelarskie.

Jeden z najbardziej inspirujących mnie modelarzy !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja no cóż...jak na szmatopłaty patrzyłem z przymrużeniem oka....to do tej pory dopóki nie zobaczyłem twoich arcydzieł ....więc podzielam zdania kolegów w 100%-ach tymbardziej wiedząc,że to jednak 1/72!!!!!.....naprawdę jestem pełen podziwu za całą twoją pracę włożoną nie tylko w ten model

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model jak zwykle u Ciebie powala na kolana - GRATULACJE

 

Popraw tylko rys historyczny - LVG C.V był najpopularniejszym samolotem poniemieckim we wczesnym Lotnictwie Polskim - było ich aż 151.

 

PZDR

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze raz dziękuję

Kiedy kolejne galerie?

Myślę że wkrótce

Dzięki ZIO za korektę, wydawało mi sie że sporo tych LVG mieliśmy ale czy liczbę którą podałeś nie określa wszystkich typów od LVG II do LVG VI?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.