Skocz do zawartości

TS-11 ISKRA ZTS Plastyk 1:72


MAREK74

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

prezentuję zdjęcia modelu, który skleiłem jakiś czas temu - parę lat temu wróciłem do modelarstwa i to był pierwszy model po powrocie. Do modelu wykorzystałem blaszki parta i fotele żywiczne. Na grubsze błędy zestawu - przejście skrzydło/kadłub w tylnej części - nie starczyło umiejętności i zostało jak w zestawie. Zdjęć na razie nie umiem zrobić lepszych... Zapraszam do oglądania i komentarzy. Pozdrawiam.

DSCN4606.JPG

DSCN4612.JPG

DSC_2993.JPG

DSC_2996.JPG

DSC_3008.JPG

DSC_3010.JPG

DSC_3013.JPG

DSC_3041.JPG

DSC_3015p.jpg

DSCN4613p.jpg

DSCN4616p.jpg

DSC_3062p.jpg

DSC_3070p.jpg

DSC_7253p.jpg

DSC_7254p.jpg

DSC_7255p.jpg

DSC_7256p.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oooo, jak dawno nie było tu żadnej nowej Iskry.

Brawo za temat i wykonanie!

Stara prawda się potwierdza, że sztuką jest uzyskać dobry efekt ze słabego zestawu.

Udało się, aż miło popatrzeć.

 

Jak dla mnie jedynie wash mógłby być nieco bardziej delikatny, ale poza tym GIT!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za komentarze. Co do washa, to zacząłem od dolnych powierzchni i niestety dopiero po kilku dniach dotarło do mnie, że kłuje w oczy ale bałem się to poprawiać. Na górne powierzchnie użyłem jaśniejszego washa. Mam jeszcze ze dwie takie Iskry ale chyba dam dzieciom (może kiedyś połkną bakcyla), bo zakupiłem nowe modele Iskry - Arma Hobby. Mam nadzieję, że wyjdą lepiej lub przynajmniej będą mnie kosztowały mniej pracy.

Życzę wszystkim forumowiczom szczęśliwego Nowego Roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo piękną Iskierkę wyrzeźbiłeś z tego "plastyku".

 

20070630-140211-8891-raw5d.jpg

 

PZL M26 Iskierska

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda na bardzo fajny model Może relacja na forum z budowy Arma Hobby?

Na pewno nie w najbliższym czasie. Kolejka jest długa i Arma Hobby musi swoje odczekać. Właśnie skończyłem PZL P.24 w 1/72 i zabrałem się za MiGa-21 PFM 1/48.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months later...

Przepraszam za odświeżenie tematu ale robię to min. z powodu iż mój powrót do modelarstwa postanowiłem zacząć od tego modelu. Kiedyś go już miałem a dwa jakby coś poszło nie tak (a w przypadku ZTS to duże prawdopodobieństwo) to nie będzie szkoda modelu. W każdym razie jak dobrze widzę to wnętrze kabiny a dokładniej boki (wewnętrzne wzmocnienia poszycia) wyklejałeś czymś co dorabiałeś? Pytam bo w ZTS nic tam nie ma.

 

Wiem, że większość Was perfekcjonistów będzie chciało mnie zabić za to co zrobiłem ale przyszedł mi do głowy szatański pomysł. Ze względu na brak kokpitu (nawet kalki nie ma) i żeby nie było tak goło to postanowiłem zrobić mały przeszczep. Mam od Revell'a Tornado i tam (nie wiem czemu) są 2 kokpity niepotrzebne (łącznie jest ich 4). Wyciągnąłem je i dopasowałem do Iskry

 

Na koniec powiem tylko tyle, że Iskra piękna. Powrót w niezłym wykonaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Boki wnętrza wyklejałem blaszkami z zestawu Parta. Do nich podoklejałem kilka drobnych kawałków cienkich pręcików plastikowych imitujących oświetlenie oraz parę drucików w drugiej kabinie. Z pręcików plastikowych dorobiłem cięgna, które idą za tylnym fotelem i wchodzą w głąb kadłuba. Z zestawu zostawiłem podłogę i drążki sterowe. Dorobiłem do nich cięgna hamulców z cienkiego drucika. Fotele żywiczne dedykowane chyba do Delfina, z tego co pamiętam... Po przeróbkach bardziej przypominają te z Iskry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.