Skocz do zawartości

T-72M4cz 1:35


karol 111

Rekomendowane odpowiedzi

m4cz230.jpg

 

Czeski kuzyn Twardego.

Nie zrobił międzynarodowej kariery, nie brał udziału w żadnym konflikcie zbrojnym, a w samych Czechach wyprodukowano go w ilości sztuk około 30 (planowano 300 ! ).

Powodem, który skłonił mnie do zmierzenia się z tym modelem jest ogólnie rzecz biorąc wygląd T-72M4.

Dopancerzenie wieży i modyfikacje kadłuba dają sylwetce tego pojazdu wysoki współczynnik czadu i w moim prywatnym rankingu najbardziej „urodziwych” współczesnych MBT, czeski M4 staje w jednym szeregu obok takich „pereł” jak Leopard 2A6, Merkava czy T-90, chociaż wszystkie te maszyny dzieli inna filozofia powstania.

 

To jest mój pierwszy model z tak daleko posuniętymi własnymi modyfikacjami i choć nie jest to model robiony od podstaw (daleko mu do tego) to jak to się mówi poznałem smak tego miodu o nazwie „scratch build” .

Satysfakcja z posiadania modelu w pewnym sensie unikalnego rekompensuje cały wysiłek i nerwy zużyte przy jego budowie.

Tu w galerii znajduje się produkt finalny. Nie będę go poprawiał, brudził, czyścił, przemalowywał, zmieniał cokolwiek. Jest on wypadkową moich umiejętności modelarskich i wiedzy o T-72M4cz jaką posiadam na dzień dzisiejszy. Jestem z niego zadowolony w 100 %, bo w zasadzie osiągnąłem to co chciałem. On tak wyglądał w moich myślach kiedy zaczynałem na warsztacie pierwsze cięcia .

 

Niezależnie od jakości wykonania modelu mam nadzieję, że oglądanie WARSZTATU i galerii jest dla Was interesujące przynajmniej ze względu na tę stosunkowo słabo znaną acz ciekawą konstrukcję czeskich inżynierów z Novego Jičina.

 

m4cz231.jpg

 

m4cz232.jpg

 

m4cz233.jpg

 

m4cz234.jpg

 

m4cz235.jpg

 

m4cz236.jpg

 

m4cz237.jpg

 

m4cz238.jpg

 

m4cz239.jpg

 

m4cz240.jpg

 

m4cz241.jpg

 

m4cz242.jpg

 

m4cz243.jpg

 

m4cz244.jpg

 

m4cz245.jpg

 

m4cz246.jpg

 

m4cz247.jpg

 

m4cz248.jpg

 

m4cz249.jpg

 

m4cz250.jpg

 

m4cz251.jpg

 

m4cz252.jpg

 

m4cz253.jpg

 

m4cz254.jpg

 

m4cz255.jpg

 

m4cz256.jpg

 

m4cz257.jpg

 

m4cz258.jpg

 

m4cz259.jpg

 

m4cz260.jpg

 

m4cz261.jpg

 

m4cz262.jpg

 

m4cz263.jpg

 

m4cz264.jpg

 

m4cz265.jpg

 

m4cz266.jpg

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podziwiam wkład pracy i wykonanie. Merytorycznie się nie znam ale mogę powiedzieć,że jest super .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kawał solidnej modelarskiej roboty. Ilość włożonej pracy i przede wszystkim jakość samodzielnie wykonanych elementów nieraz powodowała u mnie opad szczęki przeglądając warsztat. Malowanie estetyczne, bez wodotrysków, jednak moim zdaniem w tego typu pracach ten aspekt schodzi na dalszy plan.

Jeszcze raz gratuluję umiejętności i faktu posiadania oryginalnego i rzadkiego pojazdu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyłączam się do gratulacji,piękny model.

No piękny jest, bez dwóch zdań. To co teraz?? Może T-72 BA??

Karol w warsztacie napisał ,że wypadało by teraz zrobić Twardego -pytane tylko jaką wersje ?

 

Ps. Zapomniałeś dodać ślady po gąsienicach na bruku .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model rewelacyjny. Idealne, dokładne wykonanie części, malowanie niezwykle realistyczne no i brudzenie bardzo subtelne takie jak lubię i wykonuję na swoich modelach.

Szczere Gratulacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karol w warsztacie napisał ,że wypadało by teraz zrobić Twardego -pytane tylko jaką wersje ?

Wszystkie po kolei

 

Niezależnie od jakości wykonania modelu mam nadzieję, że oglądanie WARSZTATU i galerii jest dla Was interesujące...

Jest interesujące! Obejrzenie ile trudu ktoś wkłada aby stworzyć tak piękną maszynę to coś wspaniałego. Dochodzi do tego estetyczne malowanie bez żadnych udziwnień .

 

"Zdrowie twoje w gardło moje "

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w warsztacie napisał ,że wypadało by teraz zrobić Twardego -pytane tylko jaką wersje ?

 

Ps. Zapomniałeś dodać ślady po gąsienicach na bruku .

istotnie, o śladach na bruku chyba najczęściej się zapomina,

wersję Twardego taką na którą zbiorę najwięcej dokumentacji

 

-------------------

Dzięki za komentarze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.