Skocz do zawartości

SF, czyli POZDROWIENIA Z BERLINA 1/72


czak45

Rekomendowane odpowiedzi

Skończone

 

Nie będe za wiele opisywał.

Jak ktoś chce poczytać to więcej jest tu:

 

viewtopic.php?t=6312

 

Generalnie sporo sie nauczyłem przy budowie tego modelu, a przypadek sprawił, że wygląda on tak jak wygląda.

 

I tradzycyjnie na początek fotomontaż:

 

fotomontarzsfvb7.jpg

 

I cala reszta:

 

sf1bu8.jpg

 

sf2bmv6.jpg

 

sf2cxf7.jpg

 

sf3eu0.jpg

 

sf3bjv1.jpg

 

sf4hb8.jpg

 

sf7eb7.jpg

 

sf9wu8.jpg

 

sf9brm6.jpg

 

sf10xj6.jpg

 

sfzgoryik6.jpg

 

Figurki:

 

figsf1dp3.jpg

 

figsf2fc3.jpg

 

figsf3uz1.jpg

 

figsf4xf8.jpg

 

figsf5zoomhv2.jpg

 

Pozdrawiam.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajny, ale trochę słabo ten kloc leży w podstawce. Nie chodzi o to, że wystaje poza obrys, a odstaje. Rzuca się to w oczy na ostatnich fotkach z perspektywy figur. No i montując całość działa powyżej pancerza znika sens użycia Tygrysa jako podstawy dla działa samobieżnego, no ale trudno dyskutować nad SF. Strasznie spodobał mi się kamuflaż no i ten fotomontaż.

 

Ja swojego SFa już zacząłem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ładne. znam twoją teorię małej podstawki, ale jakby była parę centymetrów szersza to by nie zaszkodziło. nie jestem też pewien, czy zamiast czapek typu uszanka nie pasowałyby bardziej furażerki. ale to takie czepialstwo. chylę czoła nabijając sobie guza o berliński bruk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chodzi o to, że wystaje poza obrys, a odstaje.

 

Sam czołg stoi na pozostałościach kostki brukowej.

 

gruntzt3.jpg

 

 

A figurki czyje?

 

Itareli całkiem niezłe jak na gumiaki, tzn troche bardziej plastikowe gumiaki.

 

Ps. Dzieki za słowa uznania, cieszy mnie, że sie model podoba.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedyna rzecz która mnie razi to kolor osłony armaty. Ma imitować minię, a wyszło jakby pancerz był pokryty politurą z meblościanki. Wybacz Piękna robota,pomysł fajny. Padam na twarz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie kamraci tak jakby pozowali do zdjęcia. Brakuje jeszcze flagi ZSRR i naturalnie w tle tryumfalnie pobrzmiewający, cudowny hymn Związku Radzieckiego.

 

Model piękny, jestem pod wrażeniem, zawsze tu zerkałem i obserwowałem Twoje poczynania.

 

Model ładnie sie wkomponował w Bramę Brandenburska, że też wtedy znalazł sie ktoś i cyknął im fotki.;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czak jak malujesz figurki? Masz jakąś specjalną metode, bo Tobie świetnie wychodzą? Bo ja w tej skali jeszcze nie malowałem figurek a mam zamiar i nie wiem czy tak samo wszystko robić ja w 1/35. Może głupie pytanie zadałem, ale jak możesz to napisz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Malowanie figurek.

1. Calość psika AEROGRAFEM, taki podkład z farby LIGHT FLASH Vallejo.

2. Potem Burnt Sienna, czyli Sienna Palona olejna dla plastykow, czy jak ktoś woli farba artystyczna. Ta farbe kłade na twarz, łapki figurki i wycieram suchymi pędzelkami, pędzelkiem. Tak zeby zostala w załamaniach twarzy.

3. Potem zostawiam na 1-2 dni do przeschniecia.

4. Nastepnie maluje mundury, plaszcze itp.

Maluje bazą całośc, potem baza + troche czarnej + troche wody i to w załamania munduru. A potem suchy pędzel + baza + troche białej i przecieram wypukłości.

5. Potem osprzet paski i bron. Bron to GUN METAL Testors przetarta suchym pedzlem.

 

Podczas tego projektu pierwszy raz zdecydowalem sie na pomalowanie

oczu, ale nie farbami akrylowymi tylko farbami dla plastykow, ktore wybaczaja bledy i ktore mozna wycierac.

 

Ciekawie jest pomalowany kucajacy żołnierz.

A mianowicie farba Vallejo do aerografu, która jest bardzo rozwodniona i sama sie tak rozlała i nie musiałem robic tego co powyżej.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetna winietka:) ciekawy pomysł i super wykonanie, a figurki to juz w ogóle bajka:) nie domysliłbym sie że to siedem dwujka:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czak gratuluje Galerii na pierwszej stronie !!!

Dzieki, jakbys nie napisal to pewnie bym nie zauwazyl.

Nie za czesto zagladam na strone glowna.

Chyba musze sobie zmienic wpis w zakladkach z forum modelwork na strone glowna modelwork.

Dzieki wielkie dla administratorow za wyroznienie.

Oczywiscie zrobilem sobie prt sc i ctr + v w PS.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tez chcialem napisac to samo co Subgrafik, ale skoro juz zauwazyles to nie bede sobie klawiatury strzepil. przepraszam za brak polskich znakow ale to prosto z Wielkiej Brytanii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.