Jump to content

Super_Hans

Members
 • Content Count

  1,190
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  1

Everything posted by Super_Hans

 1. Zaczyna się trochę łamigłówka. Musiałem sobie ściąge zrobić. Dochodzą kolejne duperele i kolejność ich wklejania ma już znaczenie. Dzis kolejny lasek bambusowy z drobnica która już nie może dłużej czekać bo bym się nie dostał w te rejony jak dojdą szalupy i p-lotki. Te konstrukcje to wózki pod Jake'i. Całkiem fajnie tamka je zrobiła.
 2. Hahaha.. Tak. Choć tłoki w silniku dość opornie chodzOm
 3. Brawo. Jest dobrze. Jak osobno to na sucho spasuj te nadbudowki dobrze bo tam szpary są między nimi a pokladem. Ja malowalem już po wklejeniu. Ale dostałem za to złotym cesarskim liściem. Za brak schematycznosci.. Klej Ci trochę zeżarł pla paper na tej nadbudowce. Posmaruj boki szpachlą w płynie, śmiało i grubo. Mr dissolved putty lub surfacerem 500 (nie żrą polistyrenu) i twardym pilniczkiem to zeszlifuj. EDIT, do tych hipsow delikatnych lepiej gesty CA lub szybki dwuskladnikowy klej używać. A extra thinem dosłownie szparki zaspawac. Można go złagodzić acetonem żeby tak nie topil.
 4. Niechcący przywołałeś najgorszy i wyparty obraz budzący lęk dzieci pokolenia lat 80-tych.... Koło prawej burty z wody wyłonił się diabeł PISZCZAŁKA! Straszniejsze były chyba tylko "wilki" z Pana Kleksa....
 5. Ot taki forumowy żart.. Jest minigaleria w warsztacie więc po namowach załogi w stoczni wstawiam zdjęcia także w odpowiedni dział. Wodnopłaty z pokładu ciężkiego krążownika Tone:
 6. Próbowałem i eksperymentowalem z różnymi mieszankami. Największą przejrzystość i najlepsza płaską powierzchnię dał BCG z thinnerem AK ok 1:1
 7. O przepraszam.. Tone to n o s i c i e l k a... jak Sigourney Weaver. Od niej wszytko się zaczęło W ramy owiewki poszło "szkło". Anteny z rozciągniętej ramki jak się domyślacie. I obiecane 2 km-y. W zasadzie Jake'i gotowe. Łamany ptaszek będzie później. Muszę się z plandekOm uporać najpierw. Póki co wracam do stoczni nareszcie.
 8. Oj biadolisz, z nie takich kryzysów da się wyjść. Przecież to dno możesz wykroic i wkleić nowe. Od biedy po prostu zdemontuj statek, wyrwij ta łódkę i skrzynie, połóż płytkę hipsa która to zakryje. Będzie dno 5 mm wyżej i tyle. Opcja 3, dremel i zeszlifuj ta żywice. Ale uprzedzam, zdrowe te pyły to nie będą Na pewno to jest do uratowania. Mnie bardziej martwią te topielce koszmarne w dodatku symetrycznie ulokowane. Co to w ogóle jest!?
 9. Dzięki! Jeszcze parę etapów i będzie galeria Jake'ów. Śmigła.. Obiecywałem sobie, że odpuszczę i zrobię tak jak na skalę przystało. Jako jedną blaszke za kołpakiem. Jak tutaj: Ale jakoś głupio by to wyglądało.. Więc nadałem im profil szpachlą i szlifem plus łopaty jednak osobno. No i doszły pływaki. Jeszcze anteny, km-y na chociaż dwóch, lakier, zgasze osłonę silnika i kołpaki olejami no i na koniec rozcienczone glazing medium gloss w oszklenie. EDIT. Próby z glazing medium początkowo były obiecujące. Ale ostatecznie "szkło" dawało efekt jakby krystalizacji i zmniejszonej przez to przejrzystości oraz nierównomiernie odbijalo światło. Wikol się sprawdza, ale ma tendencję do zagłębiania płaszczyzny i przeziernosc też jest umowna. Najlepszy efekt uzyskałem bcg rozcienczonym acrylic thinnerem od AK. I takie szkło jest ostatecznie.
 10. Jezu, dobrze że Mogami nie robię... Kto by pomyślał że na dwa miesiące w samoloty wsiąkne. Każdy Jake to 16 kalek w dodatku. Mam już dosyć. Więcej zdjęć będzie jak do kupy je posklejam. Teraz etap taki:
 11. Teraz wygląda jak byś Dioramke z bitwOm z Gwiezdnych Wojen miał robić...
 12. Jest bardzo dobrze! W tych wszystkich metodach właśnie o takie drobne zmarszczki i "guzki" chodzi. Szczególnie na spokojnej wodzie. Tu jest port rzeczny więc jak najbardziej pasuje. Metodę przygarniam do warsztatu bez dwóch zdań. Laskonogi - tutaj jest Grall. Widzę że Sir Chudyhunter niespodzianie natrafił na jego trop.
 13. Piotras, proszę Cię.. Nie słuchaj podszeptów Penelopy. Mutsuki to o japonka. Tutaj fetysze są dozwolone. W razie czego wypikselujesz sobie najbardziej odważne fragmenty.
 14. Pit Road jest droższy, jest full Hull, ma nieco lepszy detal i pokład. Ale to akurat przy waloryzacji blachami może być wada. Do Mutsuki załaczyli niespodziankę w postaci 3 cm miniaturowej łodzi podwodnej typu A, Ko-hoyteki. Za chwilę wrzucę inboxa.
 15. To zdjęcie doskonale ukazuje m.in. dlaczego Mutsuki.. To bardzo zgrabna japoneczka z zadziornym dziubkiem i fajnOm taliOm. A z bardziej modelarskiego punktu widzenia, zestaw Rainbow przy odrobinie wysiłku wprowadza te dość proste modele w detal spotykany jak dotąd tylko w 1/350. Taka mała rekonwalescencja po Huntach
 16. Czyli wszystko jasne U mnie będzie zatem tytułowa księżycowa noc w styczniu w takim już wojennym kamo....
 17. Dobre pytanie.. Prawdę powiedziawszy jakie mieli procedury to nie wiem. Ale ze zdjęć które mam ( Tone i Mogami) wynika, że jednak pływali z rozłożonymi skrzydłami. Składali je do serwisu czy bóg wie czego...
 18. Zacząłem malowanie. Poszedł japanese Gray xf12 i zielony xf70. Pozastaly osłony silnika do wymalowania. Pływaki, śmigła itd na razie czekają u
 19. haha.. Na tych żurawiach pokaźna wiącha lin widzę była. W dodatku jakiś takich luźnych i krzywych. Masz już pomysł na nie?
 20. Caca robótka. Szkoda, że jak za te maszty już się zabiera człowiek to reszta tych dupereli robi się przeskalowana grubo. Chociaż tego wiatromierza wypieprz i z blaszki zrob.
 21. Chłopy jak się nie bili to w wolnym czasie wUngiel szmuglowali. Stąd pewnie te dźwigi jak na masowcu i wagoniki..
 22. Haha. Możesz spać spokojnie. Ptaszki małe ale nie aż tak żeby się przy nich nie pobawić. Nitowadelka nie mam. Użyłem trybika zwyczajnie nasadzonego w oprawke.
 23. Jeszcze taki bajer w drodze do lakierni. Więcej w tym żartu i efekciarstwa niż merytorycznego nitowania wg planów. Ale to dział okrętów więc sobie pozwalam.
 24. Byłby to rozsądny sposób gdyby nie to że owiewki mają dość nieregularny kształt i do kadłuba trzeba je dopasować i zaszpachlowac łączenie. Wycięcie tych plastikowych a następnie wyrzniecie kabiny od srodka nie mogło być aż tak idealne żeby owiewki weszły bez szpachli. Tak też zrobiłem. Udało się uzyskać w miare czyste połączenie. Przygotowałem też powierzchnię pod malowanie surfacerem 1500 z marmurkiem pisaczkiem ala te japońskie prisma marker 0.05 z nieprzebijajacyn pigmentem.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.