Skocz do zawartości

Bf 109G 1/72 hawk - relacja czterolatka


marcinfire

Rekomendowane odpowiedzi

Długo się zastanawiałem, gdzie umieścić tą relację? czy czasem nie odpowiednim miejscem był by dział "plac zabaw"??? postanowiłem jednak, że umieszczę w tym dziale gdyż, modelarstwo to generalnie zabawa, a zdjęcia są, model czysto sklejony itd... Sklejał (pod moim okiem, z odrobiną mojej pomocy i rady, a głównie rady) mój 4,5 letni synek Bartuś, zobaczcie z resztą sami...

 

Model samolotu Messerschmitt Bf 109G skala 1/72, firma hwak z USA, model jak na jego wiek idealny moim zdaniem, dla początkującego super, gdyż wszystko do siebie nieźle pasuje, prostota samej budowy zaś wciągnęła mojego malca tak... że nie położył się spać do chwili, az model znalazł się u niego na półeczce, jak wspomniałem model prosty, więc o pośpiechu jakimś większym nie było tu mowy.

 

Rozpakowanie pudełka...

DSCF0247.jpg

pieczołowite rozłożenie wszystkich części...

DSCF0250.jpg

wstępne spasowanie "na sucho"

DSCF0252.jpg

obróbka pilniczkiem drobnych zadziorków, pozostałości po ramce...

DSCF0254.jpg

th_DSCF0255.jpg

wycięcie pozostałych elementów z ramki...

DSCF0257.jpg

obróbka pilniczkiem stateczników poziomych... po Bartkowemu skrzydełek

DSCF0259.jpg

zaczynamy sklejać kadłub (tatuś wcześniej przygotował śmigiełko, atk aby się kręciło ;) )

DSCF0261.jpg

DSCF0263.jpg

DSCF0264.jpg

kleimy następnie skrzydła do kadłuba, bardzo uproszczone, od razu ze schowanym podwoziem

DSCF0265.jpg

DSCF0271.jpg

DSCF0272.jpg

teraz "skrzydełka" czyli stateczniki poziome...

DSCF0275.jpg

DSCF0277.jpg

uwaga... teraz element, z którym początkujący nie zawsze dają sobie radę, niektórzy nawet kończą model na tym etapie...Bartuś delikatnie przytrzymał, idealnie wręcz celując owiewką w kadłub (upraszczając), mi gały wyszły na wierzch, ja tylko delikatnie posmarowałem klejem kadłub...

DSCF0279.jpg

DSCF0283.jpg

no i właściwie Bartuś skleił podstawkę, tatuś umieścił na podstawce model i mogę się cieszyć gotowym modelikiem...

DSCF0284.jpg

DSCF0285.jpg

 

Dziękuję wszystkim za uwagę, pozdrawiam wszystkich modelarzy, tych małych i dużych ...

Bartuś

 

p/s Tata edytował tekst, gdyż jeszcze nie potrafię pisać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cha dobre, dobre, możesz powiedzieć Bartkowi że się spisał na razie tylko tyle bo na to czas przyjdzie za parę ładnych lat.

Swoją drogą chłopak wykazał się dużo większą precyzją i jakością wykonania niż niektórzy prezentujący na forum swoje wykonania na ... ( no wszyscy wiemy o co chodzi ).

Pogratulować młodego narybku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje dziecko też od najmłodszych lat zaznajamiałem ze swastyką.

 

Dziwnie to stwierdzenie brzmi

 

chłopak wykazał się dużo większą precyzją i jakością wykonania niż niektórzy prezentujący na forum swoje wykonania na ... ( no wszyscy wiemy o co chodzi ).

 

Nie ma co więcej dodawać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje dziecko też od najmłodszych lat zaznajamiałem ze swastyką.

 

Dziwnie to stwierdzenie brzmi

 

Dzieci w tym wieku zapamiętują i przyswajają pewne symbole, jak Bartuś wymaluje kiedyś w przedszkolu samolot z takim symbolem, to już będzie mniej śmieszne. A wymaluje, bo sam osobiście miałem na to dowód jak siostra mając ok 5-6 lat zrobiła stateczek z nieudolną imitacją bandery Kriegsmarine ze swastyką, bo zauważyła model Gneisenau'a w gablocie jakieś 20 lat temu...

 

Sama idea świetna, mimo, że zdjęcia pozowane (pilnik, wycinanie elementów), ale może warto zacząć od czegoś bardziej neutralnego jak szybowiec lub prosty samolot pasażerski?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie w imieniu Bartka za komentarze, nie ukrywam, że musiałem przy nim siedzieć, ale nie w tym rzecz, dzieciak wykazał sie olbrzymią cierpliwością i spokojem, a w jego wykonaniu to coś niebywałego! zapomniałem jeszcze wstawić fotę z "czytania instrukcji", z której oprócz rysunków mały jeszcze nie za wiele chwyta, ale przyzwyczajam go do tego, że powinno się od tego zaczynać, a nie czytać ją dopiero gdy... owiewka nie pasuje do kadłubu, albo okazuje się, że skrzydła przyklejone są podwoziem do góry, w sumie nikt idealny nie jest...

 

Czysto sklejony i bardzo dobrze złożony. Bartek, poproś tatę o pomoc w pomalowaniu tak dobrze sklejonego modelu, bo szkoda zostawić go bez kamuflażu.

pewnym jest, że i do tego dojdziemy na razie mamy zielone światło na dłubanko w domu, na czym i ja w końcu skorzystam

 

Sama idea świetna, mimo, że zdjęcia pozowane (pilnik, wycinanie elementów), ale może warto zacząć od czegoś bardziej neutralnego jak szybowiec lub prosty samolot pasażerski?

niestety musiały być "pozowane" tzn zatrzymać prace malca choć na moment, bo aparat z pewnym probleme ostrość łapał, fakt niewątpliwy, że mały 3/4 wykonał sam, a to, że przy okazji sklejania robiłem mu zdjęcia, dodało mu poważną minę i komentarz " mamo, zobacz jaki jestem ważny", w każdym razie nie ruszył się spać póki nie zakończył , bardzo budujące.

Inna sprawa, że sama idea oprócz ukazania takiego malca, jak dłubie i stawia pierwsze kroki w modelarstwie dotyczy... no cóż... ukazania niektórym, żeby być może z małego Bartka wzięli przykład... mimo 4,5 lat, narwanego wręcz charakteru potrafi słuchać porad i wcielić je w życie... moja żona tu dodała... jak mu zależy to słucha

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetne. Sam dziś wróciłem z MLP w Krakowie gdzie byłem z moim prawie dwulatkiem i też bym tak chciał kiedys. Bo On narazie na samoloty po prostu mówi Drry :-))) i najchętniej by sprawdził czy da się go rozkręcić.

 

PS. Z tą "109" to faktycznie niefart. pewnie niemal każdy z nas pamięta jaki był jego pierwszy ( mój łoś) od rodziców. I wiedziałem, że to najlepszy POLSKI bombowiec. A tu Bartuś kiedyś się pochwali, że pierwszy był faszysta...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Bartusia - Gratuluje.

 

Do marcinfire

Twoje fotki naruszaja regulamin forum. Wstaw w kolejnym poscie takie o odpowiednich wymiarach (lub jako miniatury) to je podmienie. W przeciwnym wypadku bede zmuszony usnac temat.

9. Na forum Modelwork.pl użytkownicy w postach wstawiają widoczne zdjęcia (o maksymalnym rozmiarze w poziomie 800 pikseli) lub miniatury do zdjęć umieszczonych na stronach komercyjnych lub prywatnych.

Wiecej: viewtopic.php?t=40

Wiecej: viewtopic.php?t=21118

 

EDIT: Dziekuje za wymiane zdjec.

 

Pozdr.

Pawel

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do marcinfire

Twoje fotki naruszaja regulamin forum. Wstaw w kolejnym poscie takie o odpowiednich wymiarach (lub jako miniatury) to je podmienie. W przeciwnym wypadku bede zmuszony usnac temat

zmienię oczywiście ;)

 

 

pewnie niemal każdy z nas pamięta jaki był jego pierwszy ( mój łoś) od rodziców. I wiedziałem, że to najlepszy POLSKI bombowiec. A tu Bartuś kiedyś się pochwali, że pierwszy był faszysta...

ten mesiek to z moich zasobów gdzieś tam z jakiejś szafki... o dziwo niestety o Łosia w mojej szafie trudno, a mój pierwszy to był Mi-2 z białego plastiku, w szarym pudełku bez etykiety, skala chyba ok. 1/48??? miałem wtedy... tak jak Bartek 4,5-5 lat, rok 1979... kiedy to było? a później no to już Łoś w każdym wydaniu, Ił 2M3, Jak-1 i 1M, potem KP każdej maści...itd jak u nas wszystkich... obiecuję, że następny u Bartka będzie Łoś, żeby nie smiecić po forum, jeśli oczywiście malec będzie równie cierpliwy jak przy tym mesiu... zamieszczę fotki w tym temacie... a może któryś z Was ma rówież brzdąca który cos tam sobie lepi?? wstawiajcie i chwalcie się śmiało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piszecie jakby ten niemiecki akcent oznaczał jakieś skrzywienie na umyśle.

Moim zdnaiem najlepiej będzie jeśli mały będzie się uczyć od początku zdrowego rozsądku i obce mu będą skłonności do takiego przesadyzmu.

 

Gratulacje dla młodego adepta, ale i dla taty też trochę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od biedy można z szachownicą w barwach dywizjonu gdańskiego.

A przy okazji gratuluję Bartkowi zaangażowania - mój czterolatek nie usiedziałby 5 minut przy stole nie mówiąc już o pracach ręcznych, ale córka (9lat) nadrabia z pomocą taty - może w ramach "równouprawnienia" kiedyś wymyślą zawody modelarskie w kat. kobiet np skala 1/72

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie brawa należą się Bartkowi oraz Tobie Marcinie . Jestem pod wielkim wrażeniem co ten twój syn wyprawia z modelem. Ja dopiero zaczynałem mając prawie 7 lat ale czterolatek " JESTEM W SZOKU" .

Pozdrawiam was Serdecznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieci w tym wieku to raczej bardziej skore są do rozmontowywania wszelkich zabawek a tu masz taka miła odmiana

 

Widać, że Bartuś włożył w budowę tego modelu wiele serca

Gratuluję malcowi czysto i równo sklejonego modelu a tacie utalentowanego potomka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piszecie jakby ten niemiecki akcent oznaczał jakieś skrzywienie na umyśle.

Czym skorupka za młodu ....

Zaczyna się od "zaznajamiania się ze swastyką", w podstawówce okazuje się że maluję czołgi, samoloty z tym symbolem, a w wieku nastu lat chodzi ogolony na łyso w czarnym fleku, u spodni ma pas który na klamrze ma napis gott mit uns. Czytuje Main Kampf i "kolekcjonuje" memoranda związane z faszystami. Tylko że to już nie jest kolekcjonerstwo, tylko coś innego, chorego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez demonizowania;)

Mimo że nie przepadam za tematami modelarskimi związanymi z III. rzeszą, to tak czy inaczej ta 109-tka to też lekcja historii. Nie wiemy, co następne na warsztacie się znajdzie-może Spitfire z Bitwy o Anglię, może Jak z czerwoną gwiazdą...

W każdym razie wielka pochwała za pokazywanie dziecku zainteresowań w taki sposób.

A poza tym-przecież messer może być szwajcarski, czyż nie?:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

heh... Messer otrzyma najprawdopodobniej malowanie a'la co by było gdyby... więc pewnie łaciaty, z wzoru ułożonego w głowie Bartka , ważne że opędzluje go sam, dyskusyjnego decalu nie otrzyma, Bartek wybrał... kaleczki Japońskie, pozostałe po jakimś tam skośnookim samolociku hehehe, grunt że sam położy te kaleczki, Łosia czy Corsair'a (taki też czeka w kolejce) nie pozwolę zbeszcześcić ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w końcu będę musiał mu zakupić jakiegoś snapa [Zvezda?].

 

Zrób małemu kilka fotek, niech i dzieciaki mają swoje pierwsze udane relacje, co do zvezdy i składalności... powiem tak, będzie malec musiał przy nim posiedzieć, ale jest starszy, więc pewnie lepiej sobie poradzi, posklejałem z Bartkiem T-34/85 jako "Rudego" (pancerni są na top'ie u młodego) i sposób spasowania niektórych części oraz sama obróbka tegoż plastiku nie jest prosta, więc lepiej coś prostszego młodemu zaproponować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bartuś moje gratulacje trzymaj tak dalej

co do ścigania "swastyki" polecam niewtajemniczonym ten link:

http://pl.wikipedia.org/wiki/Swastyka

Na marginesie jestem zagorzałym antyfaszystą i nie widzę nic złego w tym ,że Bartek narysuje swastykę czy pokleji messera (sam lubie sztukasy ,dorki,foczki, etc.).W przedszkolu też rysowałem samoloty z krzyżami jak bombardują polsko-rosyjskie czołgi bo oglądałem czterech pancernych, i jakoś mając 36lat nie wyrosłem na neonazistę wręcz odwrotnie.panie i panowie ten 4-latek kiedyś będzie sławnym modelarzem.gratulacje jeszcze raz Bartku

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Udało mi się poznać Bartka troche czasu temu...ale wtedy jeszcze nie chciał raczej "budować" rzeczy hehehe..a dzisiaj ...szok...Marcinie pociecha utalentowana...ten diament trzeba szlifować...czyli nie przestawaj zarażania skłonnościami modelarskimi

 

brawo Bartek !!!

 

brawo Tata !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.