Skocz do zawartości

An-2 1/48 Hobby Boss


Artek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Poniżej skromna galeryjka opóźniona przez różne niezależne ode mnie czynniki.

 

DSC09176.jpg

DSC09177.jpg

DSC09178.jpg

DSC09179.jpg

DSC09180.jpg

DSC09181.jpg

DSC09182.jpg

DSC09183.jpg

DSC09184.jpg

DSC09187.jpg

DSC09193.jpg

DSC09194.jpg

 

Jak widać ten egzemplarz posiada technologię "stealth". Drzwi nie pokryte jeszcze "niewidzialnym" tworzywem

 

Pzdr

Artek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eee, yyy, mmm, no nie wiem co napisać Piękny model , ale dla czemu drzwi nie są na swoim miejscu, otwarte i podparte mniejszymi drzwiami I wydaje mi się że ściana za plecami pilotów powinna być czarna, bo w oryginale była tam czarna derma. Nie wiem czemu nikt z nas wcześniej tego nie widział i nie podpowiedział, zapewne każdy był w szoku Gratulejszyns

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podglądałem warsztat i od początku zapowiadał się wspaniały model. Efekt końcowy jest naprawdę powalający.

Gratuluję :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie powiem nic nowego, model bajka!

Merytorycznie nie wiem jak z tymi drzwiami, czy mogły tak stać, ale również dla mnie naturalniej byłoby gdyby zamocowane zostały jak piszą koledzy.

 

Btw. W 1991 roku godłem pułku nie był kondor, a właśnie karta z wilkiem. Kondora przyjęto dopiero w 1994 roku ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Finalnie wyglada nieźle , choć tak jak wcześniej już wspominałem, jak dla mnie, to model jest pomalowany bardzo efektownie, ale po "pancernemu". Moim zdaniem model wygladał by rewelacyjnie jak nie było by tyle upaprań (szczególnie na skrzydłach ) i tak intensywnego cieniowania w niektórych miejscach. Spływy trochę grubaśnie wyszły, ale tutaj to było by trzeba nieźle się napłocić żeby to wyszło przyzwoicie z tego zestawu. Trochę rażą mnie też kalki które wyglądają zbyt sterylnie w stosunku do tak sponiewiranego samolotu. Moim zdaniem należy się duża pochwała za wkład pracy i zaangażowanie. Gratuluję kolejnego pięknego eksponatu w kolekcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale dla czemu drzwi nie są na swoim miejscu, otwarte i podparte mniejszymi drzwiami

 

Jak to podparte mniejszymi drzwiami? Ja widzę zdjęte drzwi ładunkowe do załadowania czegoś co nie wejdzie przez drzwi "osobowe".

Właśnie do załadowania czegoś większego drzwi duże otwierały się ku górze, a małe służyły za podporę. Coś jak na tym zdjęciu, lecz tu małe drzwi są złożone:

photo_30664.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za pochlebne opinie. Odnośnie malowania - cóż każde se tam psiknie, jak mu się widzi. Co do drzwi. Zbyt późno kapnąłem się jak się otwiera te duże i nie chciałem rozbrajać całej konstrukcji. Dorzucę mu tam może jeszcze jakie podpórki pod koła, może gaśnicę albo co... żeby bardziej lotniskowo wyglądało. Ogólnie cieszę się, że się podoba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo mi się Antek podoba. Myślę też, że ewentualna modernizacja w postaci rzeczywistego wklejenia drzwi nie będzie nadmiernie trudna, bez wątpienia doda modelowi uroku. Teraz to może nie najlepszy czas, ale jedź do najbliższego aeroklubu i zobacz jak się drzwi otwierają albo pisz do Artka82 - on tam ekspertuje z AeNami, to Ci pewnie fotkę machnie...

Mam nadzieję, że się Artek82 nie obrazi za takie gadanie w jego imieniu bez uzgodnienia...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mikołaju, oczywiście że się nie obrażę bo po tu jesteśmy aby sobie pomagać w miarę naszych możliwości. Osobiście nie posiadam real fotki otwartych tych drzwi, aczkolwiek widziałem jak to na żywo wygląda. W warsztacie u Artka podawałem przykład na modelu

Podporą dużych drzwi były te małe, także pozycji otwartej Tak jak poniżej:

photos_1257518535.jpg

 

photos_1257499970.jpg

Fotki przykładowe, zaczerpnięte ze strony: http://www.aircraftresourcecenter.com

 

Edit:

No stanąłem na wysokości zadania i mam już fotki

299388_173481566062651_1147861878_n.jpg

 

298097_173482296062578_1779869037_n.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Technicznie model jest bajeczny i bardzo atrakcyjny dla widza. W porównaniu z oryginałem może się okazać , że cieniowanie jest jednak zbyt odważne. Niemniej gratuluję tak udanego Antka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.