Skocz do zawartości

Spitfire Mk1 a Airfix 1/72


spiton

Rekomendowane odpowiedzi

To taki ulepek bez napinki. Inspiracja do tego modelu był kadr z filmu Bloody Foreigners :

837b7180973bed9c.jpg

Fajnie umalowany do filmu spit 9 jako Mk 1a ,-)). I tym właśnie się zainspirowałem- filmem ,-))

 

Model gdyby nie klapy Parta byłby lepiony z pudła. Zero bajerów. Zaakceptowałem stan istniejący włącznie z goleniami odlanymi razem z pokrywami podwozia ,-))

Zaczynam od spodu, bo jak napisałem to on właśnie mnie zainspirował.

ef9f5064091a8f10.jpg

 

a9731d635f95bbb6.jpg

 

0fce2433338b1bdd.jpg

 

f133d998c0f5b3cf.jpg

 

a7164397d8e7e236.jpg

 

dbf3325adb5bf0e8.jpg

 

64b453fc29226800.jpg

 

b123f4fe1c113268.jpg

 

e7fd1d5c0aaeda61.jpg

 

7dba510d20c0d5d9.jpg

 

Można krytykować ,-))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam mieszane uczucia... To nawet nie to, że mi się nie podoba, ale w prawdziwej feerii efektów (z których jedne są bardziej udane, inne mniej) jakoś trudno ogląda się ten model jako całość. Mam wrażenie, że niektóre efekty są zbyt nachalne, nadmiernie przyciągają uwagę, przytłaczają odbiór całości. Ale zapewne taki był zamysł autora. Na ostatnim zdjęciu model wygląda właśnie najfajniej, bo brak barw łagodzi trochę wrażenia wizualne.

 

Tym niemniej ciekawe wykonanie spiton, jak to zwykle u Ciebie. Widać zabawę formą, nietuzinkowe pomysły, sporo pracy i modelarskiego zacięcia. Przynajmniej nikt nie będzie narzekał na nudę!

 

Dzięki za prezentację. Tym samym poziomu "brudu" w galeriach na forum wrócił do uśrednionej normy po moich czyściochach...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No podoba mi się STRASZECZNIE ....Bez wnikania w cokolwiek....bo i tak na Spitach się nie znam....jest świetnie utytłany i się podoba no

Bardzo sie ciesze ,-))

 

Kółko ogonowe: Zły kąt względem kadłuba, co podnosi tył i psuje sylwetkę.

 

Po Twojej uwadze na temat kółka, chciałem coś z nim zrobić, ale przylepiłem e dosyć mocno CA i nie dałem rady urwać !! Niestety.

Mam mieszane uczucia...

 

To cieszy ,-))

 

Jak byś go zrobił rok wcześniej, to nie zawracałbym Ci głowy o tłumaczenie dlaczego nie podoba Ci się spód mojego ;).

,-))))))))

 

Spiton, a weź mi jeszcze wyjaśnij, jak robisz zdjęcia na białym tle, że w efekcie krańce kadru nie robią Ci się szare, jak u mnie?

Przez przypadek wyjaśniłem na nPWM. Ale napisze jeszcze raz. Używam funkcji replice colour (wymię kolor) I staram się kolor tła rozjaśnić i zdesaturować. Potem kontrastem rozjaśniam jeszcze trochę. A babole po prostu zamalowuje. Trzeba bardzo uważać, żeby nie popsuć samolotu. Dobrze jest mieć kopie zdjęcia na kalce poniżej, i w razie czego podmienić zniszczone partie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ależ fajnie uSpitoniony Spit! Bardzo mi się podoba! Zdecydowanie model ma charakter i jako to taki wzbudza kontrowersje - i dobrze! Na Spitach się nie znam ale to na pewno jeden z jego ciekawszych i bardziej charakterystycznych modeli jakie widziałem.

Sebastian widać, że jesteś w modelarskiej formie!

Może w końcu jakiś szmaciak? Rosyjski mógłbyś się wyszaleć!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podoba mi się. Żylasty taki

 

Czuje, że określenie żylasty, jest pozytywne ,-))))

 

Jak juz pisałem gdzie indziej mi też się podoba .

Pozdrawiam

 

Dzięki !! Podoba mi się Twój opis w profilu na britt ,-)))

 

Ile brudku na nim !

spiton zainspirowałeś mnie do zakupu większej ilości pigmentów

Bardzo fajny spitek !

 

Ja proszkuje suche pastele. Pewnie są tańsze. Jedna kosztuje około złotówy, a prochu można z niej wystrugać wiadro. Zwłaszcza przy rdzy dobrze mieć kilka odcieni.

 

Ależ fajnie uSpitoniony Spit! Bardzo mi się podoba! Zdecydowanie model ma charakter i jako to taki wzbudza kontrowersje - i dobrze! Na Spitach się nie znam ale to na pewno jeden z jego ciekawszych i bardziej charakterystycznych modeli jakie widziałem.

Sebastian widać, że jesteś w modelarskiej formie!

Może w końcu jakiś szmaciak? Rosyjski mógłbyś się wyszaleć!

 

Dzieki za bardzo przychylna ocene. Co do szmatopłata, to owszem otworzyła mi sie wmózgu przegródka pt, szmatopłat i robie intensywne rozeznanie co by tu sklic,ale jak wiesz, swiat szmatopłatów jest tak barwny i atrakcyjny, ze cięzko sie zdecydować. Ostatnio zastanawiam sie nad Felixtowe (bo mam) Brandenburgiem D.1 Mam i mam pomysł. Nad Albatrosem D.II na pływakach(nie mam) Nad Fokerrem D.VII przerobionym na dolnopłat ,-)). I LFG Rolandem IV(bo mam) ,-)))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super model, brakuje mi tylko taśm na wylotach km-ów skoro bajer to było by ciekawie, ale mimo ze to był powszechny obyczaj to nie zawsze stosowany.

Maszcik nie wlazł do końca i nie znam genezy odprysków na rondlu, ale swoja droga mechanik wyjątkowy nygus, bo w innych miejscach nie ale rondle to raczej wymagano aby podmalowywać.

W sumie bardzo dokładnie udało ci się odtworzyć model i wygląda dokładnie tak jak samolot na tym ostatnim zdjęciu. Gratulacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super model, brakuje mi tylko taśm na wylotach km-ów skoro bajer to było by ciekawie, ale mimo ze to był powszechny obyczaj to nie zawsze stosowany.

Maszcik nie wlazł do końca i nie znam genezy odprysków na rondlu, ale swoja droga mechanik wyjątkowy nygus, bo w innych miejscach nie ale rondle to raczej wymagano aby podmalowywać.

W sumie bardzo dokładnie udało ci się odtworzyć model i wygląda dokładnie tak jak samolot na tym ostatnim zdjęciu. Gratulacje.

Maszcik faktycznie nie wlazł. AC złapał za szybko, chciałem cofnąć, ale już się zaczął łamać w połowie ,-)))

Takie ewidentne dziadostwo ,-))

Odpryski na rondlu się zrobiły podczas procesu wpychania kalki w rowy mariańskie (podziały blach ,-))

Musze to podmalować .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam się nie znam bo bardzo dawno nie kleiłem modeli, ale jeszcze ten syfek z luf za daleko od dziurek chyba i nie wiem czemu tak nie wcelowany.

Rowy wkurzają, trudno, ale trzeba było mniej kontrastowy wash dać.

Te brązowo rdzawe ciapki gdzieniegdzie to ma imitować podkład po odpryśnięciu ?

No i te kokardy na ogonie jednak angole malowali od samego brzegu. Przychodził taki z patykiem (Ródzki np.) i kazał poprawiać

 

Żal patrzeć na tak spracowany samolot a cóż "prawda czasu, prawda ekranu" i prawda modelu.

 

A maszty urwij i zrób nowe,.... albo nie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Fajny spit. Mocno pobrudzony dół. Jak dla mnie aż za ale mnie i tak daleko do takiego poziomu. Ciekawe Jestem jakimi k.olorami malowales górę. Ja używałem pactra i wyszedł mi zdecydowanie ciemniejszy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marin, Góre malowałem sprayami Tamiyi. Raf Green I dark earth . Ale wygladały paskudnie, i cały samolot przejechałem pomarańczowym waszem olejnym, po którym kolory się "ucywilizowały". W ogóle się zastanawiam, czy kolorki znane z publikacji, nie są wynikiem przekłamań stosowanych przez grafików, którzy podświadomie dążą do tego, żeby ich ilustracje były ładne, i ciężko im przejść do porządku dziennego nad kolorami do siebie niepasującymi,-)). Potem się dziwimy, ze to co nam wychodzi wygląda brzydziej niż na kolorowych schematach malowań.

 

Gerd. Ten efekt , że model jest większy uzyskałem moim zdaniem dzięki mini wypływom ojeju. Od jakiegoś czasu zastanawiałem się jak takie wypływy namalować. W 48 luz, ale w 72, to problem. No i wpadłam na pomysł, ze narysuje je po prostu kredką. I oto są ,-)) Metoda prosta, i dająca sporą kontrolę. W połączeniu z metoda klasyczną(malarstwo olejne) daje bardzo dobre efekty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Bardzo ładny. Tylko czy klapy nie są za bardzo uchylone? "Wiszą" pod modelem....

Klapy w spicie miały tylko dwa położenia. Zamknięte i otwarte. A otwarte było około 90 stopni. Tak, że działały jako klapo-hamulce do lądowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.