Skocz do zawartości

NOWOŚCI NA ROK 2015, SKALA 1/72.


Wojciech Butrycz

Rekomendowane odpowiedzi

Reaktywacja KP idzie jak widzę dobrą drogą i dobrych wiadomości nie brakuje. Podziwiać Muzikanta i jego zespół za tempo!

Za wolno!

Miga-15 i Avię 534 "podebrał" mu Eduard, a w zapowiedziach ma rodzinę "małych" Migów-21.

Ciężko będzie konkurować tak jakością, jak i ceną.

Avię C.2 rzutem na taśmę puścił MPM, który zresztą rozpoczął z Muzikantem otwartą wojnę na modele

Jaka-23 lepszego jak ten z MPM raczej nie zrobi.

Nad Š.20 Czesi z modelforum tak się znęcali, że Petr strzelił focha, kolejnego.

Ła-5 w paznokciowej skali wywołał konsternację, a oczekiwany Cmelak zaliczył obsuwę, ponoć z powodu problemów z masterem (widać nie dogadali się z MIKU )

Teraz czas na Cuba, choć pewno Special Hobby znów będzie szybsze.

A w międzyczasie rzuci trochę "spitków" "mesi" i "foczek" bo to zawsze płynny towar

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 176
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Reaktywacja KP idzie jak widzę dobrą drogą i dobrych wiadomości nie brakuje. Podziwiać Muzikanta i jego zespół za tempo!

Za wolno!

Miga-15 i Avię 534 "podebrał" mu Eduard, a w zapowiedziach ma rodzinę "małych" Migów-21.

Ciężko będzie konkurować tak jakością, jak i ceną.

Avię C.2 rzutem na taśmę puścił MPM, który zresztą rozpoczął z Muzikantem otwartą wojnę na modele

Jaka-23 lepszego jak ten z MPM raczej nie zrobi.

Nad Š.20 Czesi z modelforum tak się znęcali, że Petr strzelił focha, kolejnego.

Ła-5 w paznokciowej skali wywołał konsternację, a oczekiwany Cmelak zaliczył obsuwę, ponoć z powodu problemów z masterem (widać nie dogadali się z MIKU )

Teraz czas na Cuba, choć pewno Special Hobby znów będzie szybsze.

A w międzyczasie rzuci trochę "spitków" "mesi" i "foczek" bo to zawsze płynny towar

 

Trudno się nie zgodzić, ale jak się wspomni tempo wydawania modeli w latach 80-tych przez stare KP, to to obecne nie jest takie kiepskie. Zawsze i tak szybsze niż moje możliwości przerobu:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Avię C.2 rzutem na taśmę puścił MPM, który zresztą rozpoczął z Muzikantem otwartą wojnę na modele

Teraz czas na Cuba, choć pewno Special Hobby znów będzie szybsze.

Jeśli chodzi o podbieranie tematów to wojna między Czechami została oficjalnie zakończona, póki co nie wygląda na to, że ma to być "pokój miński" więc można na razie zapomnieć o zdublowanych tematach od naszych południowych braci.

A Vlad Szulc poza MiG-15UTI i wspomnianymi MiG-21 nie ma w dającej się przewidzieć przyszłości zamiaru angażować się w MiG-17 i 19, więc jeśli nie AZ Model to kto?

P.S. W ponad dziesięcioletnie zapowiedzi Trumpetera MiG-19 to już najstarsze starowinki nie wierzą chyba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trudno się nie zgodzić, ale jak się wspomni tempo wydawania modeli w latach 80-tych przez stare KP, to to obecne nie jest takie kiepskie. Zawsze i tak szybsze niż moje możliwości przerobu:)

Unikatowością i zarazem swoistym ewenementem kolekcji starego KP było to, że przez całe dziesięciolecia nie było dla niej alternatywy. A wiele modeli nie było jakimiś mega niszowymi.

Ludzie czarowali, żeby z tych anachronicznych już zestawów zrobić coś w miarę sensownego.

Sam zacząłem dłubać, praktycznie od nowa, Pipera Cuba i dobrze że go rzuciłem w kąt, bo następca prezentuje się naprawdę klawo

Obecnie to się trochę zmieniło i "kultowość" Kovozawodów już osłabła.

 

Osobiście, a jest to tylko i wyłącznie moje prywatne chciejstwo, widział bym tę markę jako kontynuację zdechłego już "AZ Model Basic", które przecież nawiązywało do dawnego KP.

Widzę jednak, że Pan Petr postanowił zrobić taki trochę miszmasz z tego co akurat mu w ręce wpadnie. Trudno

 

Jeśli chodzi o podbieranie tematów to wojna między Czechami została oficjalnie zakończona

To dobra wiadomość, choć sprawa z SG 38 jest jeszcze całkiem świeża.

Czytałem też gdzieś plotę jakoby MPM miał już gotowe formy do Pipera L-4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Owszem BILEK, a malowanie jest i polskie. Szkoda że nie jakieś bardziej aktualne np. z końca służby lub jakieś cywilne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę wyjść na malkontenta, ale mimo 4 atrakcyjnych pudełek z atrakcyjnymi malowaniami brakuje mi znowu najbardziej interesującego - zauważcie, że jest tylko jedno pudełko z silnikami PZL-10. Ja wiem, że to jest malowanie okolicznościowe, i za to warto firmie podziękować, ale w tym proponowanym przeze mnie piątym pudełku powinny być maszyny z silnikami PZL-10 z trzy- i pięciołopatowymi śmigłami - np. 0404, 0810 oraz z podkadłubowym bagażnikiem jak 0205 czy 0211.

Ale obawiam się, czy nie będzie z tym tak jak z Mi-2URP-G ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Bytomiu IBG pokazał pierwsze wtryski RWD-8, był ktoś? widział? fotografował? Przydałyby się lepsze fotki niż na twarzoksiążce i osobiste refleksje z oglądu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Refleksje z oglądu są takie. powierzchnia skrzydła bardzo fajna. Składana część płata wykonana tak, że widać prześwit pomiędzy nią a reszta skrzydła. Zdaje się , że podobny prześwit widać pomiędzy lotkami i skrzydłem, ale dokładnie nie pamiętam. Faktura na ogonie trochę za mocna, ale to w 5 minut można skorygować.Na powierzchniach sterowych są odlany wihajstry do mocowania linek sterowych. Sa trochę grube, ale pocienienie ich to nie problem. W kabinach coś tam się dzieje, jakaś kratownica jest. Elementy podwozia i zastrzały delikatne. osłona silnika OK. Słowem SUPER ! I ma być niedrogi !!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Spiton Na fotkach RWD-y faktycznie fajnie wyglądają, co ważniejsze to już nie tylko rendery 3D a próbne wtryski, czyli faktycznie może przed wakacjami będzie można lepić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem czy to odpowiedni dział....

mam pytanie - sklejał ktoś z was już jakieś samoloty w tej skali z Modelsvit?

(chodzi mi głównie o jakość wyprasek i ogólne spasowanie)

Nie miałem z tą firmą do tej pory do czynienia, a zastanawiam się na zakupem ich modelu - trochę kosztowny - stąd pytanie by nie wywalać kasy w błoto

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem czy to odpowiedni dział....

mam pytanie - sklejał ktoś z was już jakieś samoloty w tej skali z Modelsvit?

(chodzi mi głównie o jakość wyprasek i ogólne spasowanie)

Nie miałem z tą firmą do tej pory do czynienia, a zastanawiam się na zakupem ich modelu - trochę kosztowny - stąd pytanie by nie wywalać kasy w błoto

 

I owszem - sklejałem ich Su-7BM (http://www.modelwork.pl/viewtopic.php?f=64&t=36273) i Su-17M (http://www.modelwork.pl/viewtopic.php?f=64&t=48129) i z czystym sumieniem mogę polecić wyroby Modelsvita - dobre spasowanie, delikatne linie podziału, ładne detale, czytelne instrukcje i schematy malowania. Oczywiście trochę roboty było, ale ogólnie modele na duży plus.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.