Skocz do zawartości

M-346 Master


kaesz

Rekomendowane odpowiedzi

szanowni

 W kwestii Pikniku 2024 w Łasku - jak to jest ogarniete organizacyjnie?

 - wstep wolny 

- wstep za zaproszeniem 

- wstep po wykupieniu karnetu/biletu

Pytam  , bo Łask to nieledwie o rzut beretem ode mnie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, jmx62 napisał:

- "Erszoła" w tym roku nie ma, czy planowane są jakieś wyloty Bielika/ów na zagraniczne pokazy?

Przecież jest Airshow w Lesznie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ludzie, to już nawet na takie wioski będą przylatywać... :mrgreen:

image.png.54cc1dc821316d4bc19ee13b3271ef82.png

 

Tylko patrzeć jak będą uatrakcyjniać swoimi przelotami jarmarki i dożynki i otwarcia fontann.

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

06.09.2024r.    ? W zwykły dzień zrobili sobie święto?  Nie sobota ani niedziela? Kto na to przyjdzie, rodziny żołnierzy?  namioty z werbownikami będą stały puste.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, Maxy napisał:

W zwykły dzień zrobili sobie święto?

Piąteczek. Chętni się zawsze znajdą.

Tak było np. w 2020.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...
W dniu 10.05.2024 o 13:24, Wymysl napisał:

"Erszoła" nie ma, ale trochę innych imprez z udziałem wojska jest. Poniżej terminarz występów M-346:

433937351_122190533846002916_1527131086027037104_n.thumb.jpg.2e059e169901b6fecc4aa3c3a15075a5.jpg

 

Dzisiejszej daty nie ma w tej tabelce. Gdzieś 3 sztuki wyfrunęły z gniazda ok.13.30.

Ktoś wie co to za okazja?

Edytowane przez jmx62
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wczoraj w Mińsku to nawet na statyce ich nie było... Bida ogólna

  • Confused 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie wrócił jeden ze Świdnika. IV Świdnik Air Festival.  Wszystkiego może ze 30minut lotu.

Edytowane przez jmx62
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

No i jednego Bielika mamy mniej😵

 

https://www.rmf24.pl/regiony/trojmiasto/newsamp-samolot-bielik-rozbil-sie-w-gdyni,nId,7648182

 

No jak obserwowałem ich treningi z balkonu swojego wieżowca to czasami latali poniżej XI piętra. Czułem że to się kiedyś tak skończy. Za bardzo kozakowali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, jmx62 napisał:

No i jednego Bielika mamy mniej😵

 

https://www.rmf24.pl/regiony/trojmiasto/newsamp-samolot-bielik-rozbil-sie-w-gdyni,nId,7648182

 

No jak obserwowałem ich treningi z balkonu swojego wieżowca to czasami latali poniżej XI piętra. Czułem że to się kiedyś tak skończy. Za bardzo kozakowali.

 

Najgorsze, że pilot się nie katapultował :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mirage3 skąd masz taką informację?

Przez moment na stronie 41BLSz była czarna kokardka ale zostala zdjęta, na stronie 4SLSz też milczą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minuty temu, jmx62 napisał:

mirage3 skąd masz taką informację?

Przez moment na stronie 41BLSz była czarna kokardka ale zostala zdjęta, na stronie 4SLSz też milczą.

 

Trzeba poczekać na oficjalny komunikat, teraz mowa jest, że pilot się katapultował i trwa akcja ratunkowa (przewóz pilota do szpitala?)...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)

Nie ma szans aby przeżył :cry:

 

Edit:

Pilot nie podjął próby katapultowania i zginął na miejscu – poinformował na specjalnej konferencji w bazie lotniczej z Łasku gen. dyw. Ireneusz Nowak, Inspektor Sił Powietrznych. Dodał, że był to jeden z dwóch najbardziej doświadczonych pilotów M-346 w Polsce. Miał 2000 godzin nalotu, w tym 1110 na Bielikach. „Opanowany, spokojny, precyzyjny, wymagający wobec swoich studentów i jeszcze bardziej wymagający wobec siebie” – scharakteryzował lotnika generał Nowak.

 

Źródło:

https://defence24.pl/sily-zbrojne/m-346-bielik-rozbil-sie-w-gdyni

 

image.png.2eb9015af27416b63a3aa9747b57442c.png

            Mjr pil. Robert "Killer" Jeł

Edytowane przez mirage3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest mi poprostu whooooj smutno....jeszcze Demo Mastera oglądałem w Lesznie... Szkoda tak doświadczonego pilota i człowieka...
 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)

Na tym filmiku który widziałem, po prostu brakło pilotowi wysokości do manewru, który chciał wykonać, a nurkował prawie pionowo.

Smutno 😞

Edytowane przez arhtus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak słuchałem właśnie wywiadu z kpt. Krakowianem:


i w 43 minucie SLAB opowiada o podobnym manewrze jaki wykonywał w ubiegłym roku na pokazach w Ostrawie i jak to wyglądało z jego perspektywy. Wtedy skończyło się to na szczęście bez wypadku.  

Szkoda pilota i człowieka. Wyrazy współczucia dla jego rodziny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)
8 godzin temu, jmx62 napisał:

No i jednego Bielika mamy mniej😵

 

https://www.rmf24.pl/regiony/trojmiasto/newsamp-samolot-bielik-rozbil-sie-w-gdyni,nId,7648182

 

No jak obserwowałem ich treningi z balkonu swojego wieżowca to czasami latali poniżej XI piętra. Czułem że to się kiedyś tak skończy. Za bardzo kozakowali.

Chyba jeden z ostatnich przed katastrofą treningów z wtorku.

Troszkę niziutko było latane.

Edytowane przez jmx62
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)

Wróciłem właśnie z Gdyni, gdzie miałem nadzieję uczestniczyć w obchodach święta 30-lecia BLMW.

Niestety...

Rozmawiałem z kilkoma osobami, które widziały katastrofę z balkonów. Były przerażone.

 

Błąd plota lub awaria maszyny, cierpliwie czekajmy na wyniki badań komisji.

 

Na marginesie - bardzo, bardzo szybko Bieliki utraciły w naszym lotnictwie status samolotu bez awarii / katastrofy.

Niedoścignione są chyba nadal MiGi-29.

 

 

 

Edytowane przez Grzes
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)

A pod Pasłękiem w 2018 z Malborka i dwa 29te z MMaz 2016 i 2017? I może coś jeszcze przegapiłem.

No to jak niedoścignione.

Na razie bez katastrof to eFyszesnaste.

Edytowane przez jmx62
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.