Skocz do zawartości

Type 2 Ka-Mi - Dragon 1/35


bazylms

Rekomendowane odpowiedzi

Tym razem prezentuję rzadki model na forach z zapomnianego trochę miejsca walk. Pora na Japończyka. Jak na Dragona przystało elegancki detal i przyjemny w składaniu. Osobiście dziwi mnie cena tego zestawu w porównaniu do ilości części i plastiku np. w modelach niemieckiej pancerki, ale chciałem go mieć w swojej kolekcji. Zapraszam do oglądania.

 

Warsztat: http://www.modelwork.pl/viewtopic.php?f=87&t=48163&start=45

 

DSCF8780.JPG

 

DSCF8782.JPG

 

DSCF8783.JPG

 

DSCF8784.JPG

 

DSCF8785.JPG

 

DSCF8786.JPG

 

DSCF8788.JPG

 

DSCF8789.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo mi się podoba. Pobrudzony tak jak lubię... delikatnie, z wyczuciem. Może tylko przyprószyłbym odrobiną pigmentu koła, bo wydają się bardziej czyste niż burty... ale może to tylko złudzenie bo burty są gładkie, a na kołach sporo szczegółów...

Tak czy inaczej, śliczny a przy tym nieopatrzony model :c)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, cieszę się że się podoba.

AMS - koła też mają brud, ale z tych ujęć nie bardzo widać.

Włodek - gąsienice to zestawowe DS-y. Friulmodel nie robi, a kupiłem za to Spade Ace ale ich jakość była słabsza od DS-ów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki raz jeszcze.

 

Tak z innej beczki. Przeglądałem sobie moje stare galerie i zauważyłem że z kolegów wpisujących tam komentarze niewielu już zostało na forum. Tylko kilku "dinozaurów". Ale rotacja. W każdym razie cieszy fakt że zainteresowanie tematem jest i nasze hobby wciąż trwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rewelka. Plywaczek, cudaczek. Wykonanie jak zwykle klasa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko git - jak zwykle zreszta

Tylko te sruby ( a w zasadzie ich kolor ) jakos mi nie pasuje do calosci - nie umiem powiedziec dokladnie co jest nie tak ( moze wszystko jest tak jak powinno byc ). Ale wedlug moje odczucia powinny byc bardziej ciemne, brudne, pokryte glonami, roslinami czy czyms podobnym....

Nie mniej jednak model bardzo mi sie podoba, szkoda tylko, ze takie krotkie warsztaty robisz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko te sruby ( a w zasadzie ich kolor ) jakos mi nie pasuje do calosci - nie umiem powiedziec dokladnie co jest nie tak ( moze wszystko jest tak jak powinno byc ). Ale wedlug moje odczucia powinny byc bardziej ciemne, brudne, pokryte glonami, roslinami czy czyms podobnym..

Zgodzę się z Tobą w zupełności. Sam mam co do nich niedosyt. Problem jedynie mam taki że nie jest to zbyt częste wyposażenie w czołgach i nie mam pojęcia jak taki efekt uzyskać. Niemniej jednak jak kiedyś trafię na jakiś opis jak to wykonać to na pewno je poprawię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko te sruby ( a w zasadzie ich kolor ) jakos mi nie pasuje do calosci - nie umiem powiedziec dokladnie co jest nie tak ( moze wszystko jest tak jak powinno byc ). Ale wedlug moje odczucia powinny byc bardziej ciemne, brudne, pokryte glonami, roslinami czy czyms podobnym..

Zgodzę się z Tobą w zupełności. Sam mam co do nich niedosyt. Problem jedynie mam taki że nie jest to zbyt częste wyposażenie w czołgach i nie mam pojęcia jak taki efekt uzyskać. Niemniej jednak jak kiedyś trafię na jakiś opis jak to wykonać to na pewno je poprawię.

 

A ja mysle ze w temacie srub to do okreciarzy trzeba uderzyc. Sruba to jednak element obrotowy i o ile moze na osi cos by sie nawinelo o tylena piorach nie powinno byc raczej nic. Istnieje w fizyce zjawisko sily odsrodkowej...

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

piękna sztuka.... gratulacje!

no to jako "okręciarz" dorzucę 3 grosiki do dyskusji

śruby miętosiły zapewne zarówno słodką jak i słoną wodę. Tak sobie myślę, że w przypadku czołgu te śruby były częściej porysowane i miały poszczerbione krawędzie niż posiadały glony czy inne narośla. Na pewno coś tam się wokół osi nakręcało - trawy i takie inne.... Z powodu krótkiego stosunkowo czasu "bycia" w wodzie glony nie zdążyły urosnąć.

 

Świetny model

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No przepraszam jezeli urazilem Niech bedzie szkutnicy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.