Skocz do zawartości

King Tiger 1:35 Dragon


Reez

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Wszystkich,

 

Po mniej więcej dwóch latach przerwy udało mi się w końcu znaleźć trochę czasu i posiedzieć znowu pośród plastiku, kleju, farb i wszystkiego co tam było potrzebne i przy okazji znalazło się pod ręką.

 

Na biurko trafił model, który czekał w pudełku od Świąt 2014, a mianowicie King Tiger z więżą Henschela firmy Dragon nr 6208 w skali 1:35.

 

Model dodatkowo został wzbogacony o gąski Friulmodel ATL-16 oraz o metalowe lufy od RB.

 

Do malowania kamuflażu w stylu Ambush użyłem farb Vallejo Air.

 

Do brudzenia posłużyły specyfiki firmy AK Interactive.

 

Po kilku tygodniach zabawy model prezentuje się następująco:

 

1JPG_aeqasse.jpg

 

2JPG_aeqassw.jpg

 

3JPG_aeqasss.jpg

 

4JPG_aeqassa.jpg

 

5JPG_aeqasah.jpg

 

1AJPG_aeqasax.jpg

 

24JPG_aeqaapq.jpg

 

23JPG_aeqaahp.jpg

 

22JPG_aeqaaps.jpg

 

21JPG_aeqaapn.jpg

 

20JPG_aeqaapa.jpg

 

19JPG_aeqaapw.jpg

 

15JPG_aeqaapr.jpg

 

14JPG_aeqaape.jpg

 

13JPG_aeqasqq.jpg

 

12JPG_aeqaaph.jpg

 

11JPG_aeqasqa.jpg

 

10JPG_aeqasqe.jpg

 

9JPG_aeqasqn.jpg

 

8JPG_aeqaapp.jpg

 

7JPG_aeqasqs.jpg

 

30JPG_aeqasqr.jpg

 

29JPG_aeqasqx.jpg

 

28JPG_aeqaapx.jpg

 

26JPG_aeqasqh.jpg

 

25JPG_aeqasqp.jpg

27JPG_aeqasqw.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Panowie za dobre słowa

 

@Krzysztofie, zdjęcia może nie oddają wszystkiego jeżeli chodzi o zawieszenie - na żywo trochę więcej się tam dzieje, ale zawsze można jeszcze trochę urozmaicić

 

Co do układu kół to nie bardzo wiem jak to w rzeczywistości wyglądało - wszystko zostało złożone zgodnie z instrukcją :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy w taki układ kół nie był przeznaczony dla gąsienic transportowych?

 

Nie było specjalnego układu kół dla gąsienic transportowych. Wszystko gra.

Model wygląda dobrze. Przy tak prostych bryłach warto jednak pokusić się o trochę więcej detali, a wtedy o zbliżenia

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Całkiem fajny model! Ja bym dodał więcej odprysków farby.

Co mnie przeszkadza to błysk lakieru. Jest za mocny. W kilku miejscach bym go bardziej zmatowił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Model generalnie ładny, ale mam kilka uwag... sprawia wrażenie pomalowanego trochę niechlujnie... Nie piszę tego aby hejtować, ale by kolejny model był jeszcze ładniejszy.

1. Mam wrażenie, że jest pomalowany zbyt grubą warstwą farby, a przy tym zbyt gęstą. Widać to szczególnie na dachu wieży, na przedniej części między kolorami żółtym i brązowym. Widać tam wyraźnie nieestetyczne zgrubienie.

2. Wg. mnie też niezbyt ładnie wyglądają brązowe obwódki wokół zielonych plam.

3. Dziwne przyciemnienie wokół numeru taktycznego na prawej stronie wieży. Jakby pod filmem albo na filmie kalek dostał się jakiś niechciany brud.

 

Koniec czepiania się. :c)

To co mi się bardzo podoba to gąski.

 

Reszta mi się podoba.

 

Pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Panowie za komentarze jak i uwagi odnośnie tego co można by zrobić lepiej

 

Pierwszy raz malowałem jakikolwiek kamuflaż przy pomocy aerografu, Patafixu jak i taśmy maskującej stąd też efekt nie jest perfekcyjny ale myślę, że jak na pierwszą próbę to nie jest aż tak koszmarnie ;)

 

Co do brudu pod filmem to fakt wkradło się tam trochę niechcianego brudu i nie wiedziałem jak sobie z tym do końca poradzić. N swoją obronę mogę powiedzieć tylko tyle, że wcześniej było to jeszcze bardziej widoczne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie napisałem, że jest koszmarnie Jest naprawdę nie źle.

Ale jak z bliska się go ogląda to widać, że używałeś za gęstej farby. Widać to na kropeczkach. Są wypukłe. Kilka postów poniżej jest mój KT. Porównaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o kropeczki to były one robione 'sondą' (ukradłem dziewczynie która używa tego do swoich paznokci ) i w momencie jak za dużo farby nabrałem to fakt robiły się wypukłe po szybkim pacnięciu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładny, a nawet bardzo. Miałeś w zestawie peryskopy dowódcy?

Dzięki Rozumiem, że chodzi o 'garnek' dowódcy? Było to rozwiązane w ten sposób, że był wkład z samymi wizjerami peryskopów do garnka.

 

peryskopy_awperph.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.