Skocz do zawartości

Aerograf cz.2


Tap-chan

Rekomendowane odpowiedzi

16 godzin temu, Kolekcjoner WP napisał:

 

Dzięki za info, także jak sobie sprawię aerograf to nauczę się malować właśnie na pactrach.

 

 

Tylko weź sobie do serca moją uwagę o rozcieńczaniu tych farb MLT, bo bez tego to będzie udręka, a nie nauka. Mieszaj na boku i jeśli nic niepokojącego nie będzie się działo to lej do aero.

Podsunąłem Ci taki pomysł bo wspomniałeś, że masz dużo słoiczków Pactry i moim zdaniem możesz je jeszcze wykorzystać w ten sposób, ale nie dotyczy to Hataki (jak się domyślam z serii Blue) tych nie próbowałem. 

Edytowane przez arhtus
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, myszaty napisał:

Fine - xrt też robi : z mac - iem

FA - 180AT

recenzja 180x ( to ciekawy aerek jest)

http://supergluedfingers.blogspot.com/2018/06/chinczyk-inny-niz-wszystkie-pl.html?m=1

 

Dobra. Przekonałeś. Jednak kupię Fine Art 180AT. Argumentem za jest końcówka dyszy i teflonowa uszczelka.

 

35 minut temu, arhtus napisał:

 

Tylko weź sobie do serca moją uwagę o rozcieńczaniu tych farb MLT, bo bez tego to będzie udręka, a nie nauka. Mieszaj na boku i jeśli nic niepokojącego nie będzie się działo to lej do aero.

Podsunąłem Ci taki pomysł bo wspomniałeś, że masz dużo słoiczków Pactry i moim zdaniem możesz je jeszcze wykorzystać w ten sposób, ale nie dotyczy to Hataki (jak się domyślam z serii Blue) tych nie próbowałem. 

 

Jasne, że przetestuję pactry na boku. Hataki też przetestuję, czy będą chciały współpracować z aero.

Edytowane przez Kolekcjoner WP
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, Kolekcjoner WP napisał:

Hataki też przetestuję, czy będą chciały współpracować z aero.

Na nie to bym nie liczył tylko się można sfrustrować i zapchać aerek.

A wracająć do wyposażenie.

Takie coś sobie zmajstrowałem by nie wylewać ciągle farb, jak ręka nieprzyzwyczajona do aerka.

Podręczny ,,piórnik" na farby.16800834440406626393938099275309.thumb.jpg.688b4f255f476c7d6d0b1cc9ae8088a3.jpg

Wkładam tam farby których używam przy danym modelu.

Gdyby ktoś widział gdzieś stojak na kwadratowe tamki dajcie cynk.

Edytowane przez myszaty
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, myszaty napisał:

Na nie to bym nie liczył tylko się można sfrustrować i zapchać aerek.

A dlaczego tak pesymistycznie, jeśli można wiedzieć, piszesz o Hatakach? Mnie się nie udało zapchać aera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Baas ArK napisał:
12 godzin temu, myszaty napisał:

Na nie to bym nie liczył tylko się można sfrustrować i zapchać aerek.

A dlaczego tak pesymistycznie, jeśli można wiedzieć, piszesz o Hatakach? Mnie się nie udało zapchać aera.

Bo jeśli się dobrze orientuję to kolega pisze o niebieskich pod pędzelek.

Też próbowałem a miałem ich sporo, no  nie szły....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Witam.

Zwracam się do Was z prośbą o pomoc. Trzy lata temu dostałem nowy aerograf Infinity marki Harder & Steenbeck. Niestety przez długi czas "żal" mi było otworzyć nowy nabytek i cały czas malowałem moim starym modelem. Parę tygodni temu otworzyłem wreszcie wymarzony Infinity i ..... tragednia. Pierwsze malowania i same bąble idące przez zbiornik z farbą. Cała komora do malowania zasyfiona. Próbowałem już z 30 razy składać go i rozkładać na nowo, niestety nic nie pomaga. Aerograf jest zupełnie nowy więc nie chodzi ani o zabrudzenia ani o gęstość farby (bąble pojawiają się nawet przy zalaniu urządzenia samym rozpuszczalnikiem lub nawet wodą). Wyczerpałem już moje możliwości wykrycia problemu. Moje pytania: Czy ktoś miał może podobną sytuację? ; Czy jest jakiś serwis tego typu urządzeń w naszym kraju, który może pomóc w naprawie urządzenia? Będę bardzo wdzięczny za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Nie wymieniałem żadnych elementów bo nie ma na nich widocznych uszkodzeń. Uszczelki wyglądają idealnie, żadnych ubytków ani pęknięć. Dlatego zastanawiam się czy ktoś przerabiał kwestię odesłania urządzenia do producenta w celu naprawy. Ewentualnie czy jest ktoś w kraju kto w miarę fachowo zajmuje się takim serwisem? Może faktycznie przed przesyłam gdzieś aerografu spróbuję jeszcze wymienić te uszczelki.

Edytowane przez woits
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, woits napisał:

Witam.

Nie wymieniałem żadnych elementów bo nie ma na nich widocznych uszkodzeń. Uszczelki wyglądają idealnie, żadnych ubytków ani pęknięć. Myślisz że i tak je wymienić?

Napisz o swoim problemie a aerkiem do FINE -Artu.Oni może coś pomogą.Możesz nawet sprzęt do nich wysłać do diagnozy.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam inny pomysł. Od 27-28 w Inowrocławiu odbędzie się 15 Inowrocławski Konkurs Modelarski. To niecałe 40 km od Ciebie. Jak już wszystko zawiedzie to zapakuj cały sprzęt do malowania i jedź do Ina na wystawę. Na bank znajdziesz tam kogoś kto Ci pomoże. No chyba że nie. Ale może warto spróbować.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nieszczelność między dyszą, a korpusem wynikająca ze zbyt słabego dokręcenia, uszkodzenia uszczelki, jej jakiegoś skurczenia, jakiegoś zabrudzenia w tym miejscu, ewentualnie uszkodzona, rozerwana dysza na jej czubku...

Najpowszechniejsze przyczyny takiego zachowania aerografu.  

Edytowane przez arhtus
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuję za odzew. Spróbuje zamówić zestaw uszczelek i zobaczę czy to coś da. Jeśli nie, to spróbuję opcję z FINE-Artem lub z wizytą na Konkursie Modelarskim. Jeszcze raz dzięki. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na samym początku moich zabaw z aerografem miałem podobny problem. Okazało się, że nie do końca dokręciłem dyszę, w efekcie czego powietrze cofało się do zbiornika z farbą. 

To, zresztą, jest jeden ze sposobów mieszania farby bezpośrednio w zbiorniku😀

Posty okazji, Endrju zaproponował nieźle rozwiązanie. Może tu, na forum, zgłosi się ktoś, kto pojawi się w Inowrocławiu i zechce Ci pomóc.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj jeszcze odwrócić uszczelkę na dyszy. Możliwe, że jak leżał te parę lat nieużywany to się odgniotła (odkształciła) i przepuszcza. Takie obrócenie uszczelki u mnie w Ultrze pomogło.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, krn78 napisał:

Na samym początku moich zabaw z aerografem miałem podobny problem. Okazało się, że nie do końca dokręciłem dyszę, w efekcie czego powietrze cofało się do zbiornika z farbą. 

To, zresztą, jest jeden ze sposobów mieszania farby bezpośrednio w zbiorniku😀

Posty okazji, Endrju zaproponował nieźle rozwiązanie. Może tu, na forum, zgłosi się ktoś, kto pojawi się w Inowrocławiu i zechce Ci pomóc.

Niestety ale nie chodzi o to. Podczas jednej z prób dokręciłem ją tak że potem przez kilka minut nie mogłem jej odkręcić ;-).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Baas ArK napisał:

Spróbuj jeszcze odwrócić uszczelkę na dyszy. Możliwe, że jak leżał te parę lat nieużywany to się odgniotła (odkształciła) i przepuszcza. Takie obrócenie uszczelki u mnie w Ultrze pomogło.

Uszczelka jest tak zapieczona że nie raczej nie zejdzie bez jej uszkodzenia. Za radą innych kolegów zamówiłem już nowe. Dam znać czy zmiana na nową pomoże 👍

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze jeden pomysł. Możesz spróbować cofnąć iglicę ręcznie (po odkręceniu tylnej blokady po prostu pociągnij iglicę, na wciśniętym spuście). Może to coś zmieni, a w każdym razie pokaże, gdzie nie ma problemu. Pryskaj samą wodą, będzie najtaniej😁

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałem wszystkim serdecznie podziękować za pomoc w poruszonym przez mnie powyżej temacie problemów z aerografem.  Pomogła wymiana uszczelki między dyszą a korpusem. Teraz aerograf maluje idealnie. Kolega "wprzybylak"  wygrał, jako pierwszy właściwie określając powód usterki 😀👍. Jeszcze raz dziękuję wszystkim za reakcję na mój post. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Szybkie pytanie. Wpadł mi w ręce mały zbiornik buforowy i chciałem go podpiąć do swojego kompresora, ale zastanawiam się czy koniecznie muszę wpiąć go przed reduktorem i odwadniaczem, czy jeśli taki zbiornik podepnę jak na rysunku to nie będzie mi aż tak bardzo się "pocił" w środku żeby pluć wodą? Bufor ma zaślepkę którą mogę w razie potrzeby zdjąć i zlać skropliny.

kompresor.jpg.8c37b1e7fcfb2a9d01c900a3101e1266.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sądzę, że nie uzyskasz stabilnego ciśnienia mając zbiornik z tej strony reduktora. Poza tym będzie w nim praktycznie tylko ciśnienie robocze, a istotą kompresora ze zbiornikiem jest, że magazynuje więcej powietrza pod większym ciśnieniem, żeby kompresor mógł odpocząć, reduktor je obniża do zadanego potrzebnego. 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Chciałbym poprosić o pomoc w dobraniu aerografu i osprzętu. Jestem początkującą osobą i szukam coś budżetowego.

 

Sam aerograf w sumie znalazłem coś w koszcie 100zł ale problem jest z kompresorem. Ich ceny widzę że zaczynają się od 300zł.

Na początek nie planuje tyle wydać.

 

Widziałem jakieś pojemniki ładowane na usb lub podłączenia do pojemnika ze sprzężonym powietrzem. Czy takie rozwiązania wchodzą w grę?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem lepiej dozbierac kasę i kupić coś sensownego. Aerograf i kompresor to nie całość wydatków. Potrzebujesz jeszcze węża, maski do malowania. Pewnej będziesz musiał też kupić trochę nowej chemii. Poczekaj jeszcze chwilę :)

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.