Skocz do zawartości

Aerograf cz.2


Tap-chan

Rekomendowane odpowiedzi

@Baas ArK

W środku tam gdzie gwint jest jeszcze  mosiężna wkładka - można powiedzieć korpus tego zaworu.

Na zewnętrznej części też jest oring który również może puszczać.

Lub masz coś nie teges z rantem/ przetoczeniem  do którego ma przylegać oring na tym rdzeniu.

16461719913418176871270569097804.thumb.jpg.ddece352a696e4afab5ac3af38573c0b.jpg164617194903710517661058917640.thumb.jpg.2aa02520c894cf6118e13a6216a8b935.jpg16461720455498484316004885896344.thumb.jpg.2ce69c8997ecdb0c233d006ffb2ea8a1.jpg

 

Edytowane przez myszaty
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem,  daaaawno temu już go rozbierałem, właśnie żeby wymienić te uszczelki korpusie (bo chyba były dwie?). No nic będę musiał kupić nowy zestaw uszczelek  i powymieniać. W każdym razie dzięki 🍻.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
W dniu 22.01.2021 o 17:19, pepociufakers napisał:

W moim przypadku po dwoch dniach listonosz zapukal do drzwi i...

W moim przypadku po 2 dniach listonosz zapukał do drzwi i... wręczył małą paczkę z aero w środku. Także miłej zabawy z nowym aero.

Pzdr.

Jaro

ile ci wyszło z wysyłką? ile opłat celnych i pocztowych dołożyli w Polsce?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.03.2022 o 18:25, bsnt3k napisał:

ile ci wyszło z wysyłką? ile opłat celnych i pocztowych dołożyli w Polsce?

To były jeszcze czase kiedy nie doliczano oplat celnych i pocztowych. Teraz już nie jest tak różowo z tego co słyszałem.

Cena - ok 100-200 zl. taniej niż w sklepie.

Pzdr.

Jaro

 

Edytowane przez pepociufakers
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dość zajechany, ciekawi mnie po jakim wydarzeniu były wymieniane te wszystkie części.

 

Ta oferta wygląda dużo bardziej interesująco, ściąganie z Japonii wychodzi niewiele taniej https://www.olx.pl/d/oferta/mr-hobby-procon-boy-wa-platinum-0-3-v-2-ps289-aerograf-areograf-CID767-IDOdg5o.html#d912554cd9

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 months later...

Panowie. Chyba kupię sobie w końcu aerograf i kompresor. Namówiliście.

 

Amazing Art AA-183K, czy AA-130K ? Na początek chcę jakiś prosty i nie za drogi, żeby od razu nie zepsuć wink3

 

Albo taki zestaw od razu https://allegro.pl/oferta/kompresor-do-aerografu-aerograf-modelarski-farbki-12076573654

 

 

Edytowane przez Kolekcjoner WP
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko kompresor z butla....

aa aerograf to dopiero jak kupilem PS-289 z dysza 0.3 to poznałem co to przyjemność z malowania aerografem, ale może to dlatego że wcześniejsze miały dysze 0.2 (chinczyk i tamiya) wiec jesli chodzi o aerograf to na początek 0.3 dysza, a jaki juz to sie nie wypowiadam bo się nie znam.

Pzdr.

Jaro

Edytowane przez pepociufakers
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Kolekcjoner WP napisał:

Chyba kupię sobie w końcu aerograf i kompresor.

Jeśli dzielisz się dobrą nowiną, to luz. Ale jeśli liczysz na pomoc w wyborze to zacznij od budżetu. Nawet podając go spodziewaj się bezsensownych propozycji, ale bez tego masz gwarantowany informacyjny chaos.

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Kolekcjoner WP napisał:

Panowie. Chyba kupię sobie w końcu aerograf i kompresor. Namówiliście.

 

Amazing Art AA-183K, czy AA-130K ? Na początek chcę jakiś prosty i nie za drogi, żeby od razu nie zepsuć wink3

 

Albo taki zestaw od razu https://allegro.pl/oferta/kompresor-do-aerografu-aerograf-modelarski-farbki-12076573654

 

 

 

Ja bym wziął ze  sklepu technicznego, wszystkie te aerki to jeden chińczyk tylko brandowany.

 

Sam zaczynałem swoją przygodę  od AS-186 + BD-130. Kompresora bez butli raczej bym nie brał.

 

AS-186mam do dziś, aerograf wymieniłem po 2 latach użytkowania na coś lepszego.

 

Moim zdaniem na początek przygody taki zestaw jest w sam raz.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, sjr napisał:

 

Ja bym wziął ze  sklepu technicznego, wszystkie te aerki to jeden chińczyk tylko brandowany.

 

Sam zaczynałem swoją przygodę  od AS-186 + BD-130. Kompresora bez butli raczej bym nie brał.

 

AS-186mam do dziś, aerograf wymieniłem po 2 latach użytkowania na coś lepszego.

 

Moim zdaniem na początek przygody taki zestaw jest w sam raz.

 

Dzięki za informację. Rozejrzę się za tymi sprzętami.

 

A jeśli chodzi o komfort pracy to czym różni się kompresor z butlą od zwykłego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwykły pracuje non stop, z butlą po nabiciu butli do pełna wyłącza się i włącza dopiero gdy poziom ciśnienia w butli spadnie do minimum.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Kolekcjoner WP napisał:

Amazing Art AA-183K, czy AA-130K ?

Odpuść sobie te wszystkie super hiper zestawy z dodatkowymi dyszami - 

nie wykorzystasz ich,  nie ma szans, a tylko wprowadzisz haos w działaniach i nauce.

W niskim budżecie 150zeta - adler 7770,

W okolicach 320zł  = ultra 

ale to już blisko do świętego spokoju czyli PS 289 - ok.400 - 420 z japonii.

Kompresor koniecznie z butlą.

 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stary, nie kupuj żadnych Adlerów. To jest pic na resorach. Kup sobie na Ali za 20 euro kopie iwaty, koniecznie z tym zaworkiem pod zbiornikiem. Kompresor to ja bym sobie zrobił,  ze sprężarki od lodówki i gaśnica jako zbiornik. Bo cicho i małe koszty. Jak już sobie kupisz zajebistą Iwatę, to zapewniam, że też będzie super. Tego hałaśliwego padalca powyżej,  to można kupić żeby koła w traktorze pompować. Jeżeli wyrazisz chęć, daj sygnał wyślę Ci fotkę chinola. A jak masz 100 euro, plus minus, to bierz procona, tylko na Amazonie tymczasowo niedostępny. 
 

Aaaa, żadnej ultry, bez sensu. 0,2 dysza zagwarantuje Ci moc wrażeń, bo jak mniemam doświadczenie masz raczej nikłe.

 

TYLKO: chinol za dwie dychy albo procon 0,3. 

Edytowane przez Luljan
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Luljan napisał:

Stary, nie kupuj żadnych Adlerów. To jest pic na resorach. Kup sobie na Ali za 20 euro kopie iwaty, koniecznie z tym zaworkiem pod zbiornikiem. Kompresor to ja bym sobie zrobił,  ze sprężarki od lodówki i gaśnica jako zbiornik. Bo cicho i małe koszty. Jak już sobie kupisz zajebistą Iwatę, to zapewniam, że też będzie super. Tego hałaśliwego padalca powyżej,  to można kupić żeby koła w traktorze pompować. Jeżeli wyrazisz chęć, daj sygnał wyślę Ci fotkę chinola. A jak nasz 100 euro, plus minus, to bierz procona, tylko na Amazonie tymczasowo niedostępny. 
 

Aaaa, żadnej ultry, bez sensu. 0,2 dysza zagwarantuje Ci moc wrażeń, bo jak mniemam doświadczenie masz raczej nikłe.

 

TYLKO: chinol za dwie dychy albo procon 0,3. 

Dostępny jest z amazon Japan .

https://www.amazon.co.jp/gp/product/B0030AO94U/ref=ppx_yo_dt_b_asin_title_o00_s00?ie=UTF8&th=1

Edit faktycznie tymczasowo niedostęny już.

Edytowane przez DamianosPL
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może, ale kanadole w komentach też zachwyceni  :) .

 

No i co, no i co, ja się pytam. Procon i procon, opyliłem silverline i gdzie te japońskie cuda? 
Zostały 0,2, ciekawe czy będą jeszcze dostępne bo ta cena jest mocno dumpingowa, zobaczymy :) .

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Niestety, w dyszy o średnicy 0,3 do aerografu Adlera 7790 urwał się gwint i nadaje się już tylko do kosza. Chciałbym kupić samą dyszę o tej średnicy (na szczęście gwint na aerografie jest w porządku - tymczasowo będę korzystał z 0,2 - ale to rozwiązanie tymczasowe). Przeszukałem i przekopałem internet i niestety nie ma dostępnych "firmowych" dysz od Adlera. Jaki będzie pasować "zamiennik"? Z góry dzięki za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, marcelo80 napisał:

... "firmowych" dysz od Adlera. Jaki będzie pasować "zamiennik"? Z góry dzięki za pomoc.

Każda dysza od tak samo wyglądającego aerografu powinna pasować bez względu na nazwę. A możliwe, że każda wkręcana dysza również. Kup i wypróbuj. Kupione w necie możesz przecież odesłać w razie czego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 17.02.2023 o 14:14, myszaty napisał:

Dzięki butli masz stabilne ciśnienie na aerku = powtarzalność.

 

Taki kompresor bez butli ma jakąś bardzo małą pojemność wewnętrzną i w efekcie przy malowaniu na mniejszych ciśnieniach kompresor włącza się i wyłącza co 3 sekundy w trakcie  przerw w pracy i dodatkowo bardzo szybko mocno się nagrzewa. Taki tryb pracy jest zabójczy dla urządzenia.  Sam kupiłem kompresor też bez butli i teraz go przerabiam. Nikomu nie polecam kompresora beż butli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.