Skocz do zawartości

Aerograf cz.2


Tap-chan

Rekomendowane odpowiedzi

3 godziny temu, johnrambo napisał:

Dziękuję, nasmarowałem co prawda innym smarem - ale już działa,  ale powoli będę musiał opanować  Procona platinium  0.3  😬 niby to samo - ale wali kleksy i zalewa przy naciskaniu/spuszczaniu  spustu. 

 

Procon?Ale  to dziadostwo jest 😄

  • Confused 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, johnrambo napisał:

Dziękuję, nasmarowałem co prawda innym smarem - ale już działa,  ale powoli będę musiał opanować  Procona platinium  0.3  😬 niby to samo - ale wali kleksy i zalewa przy naciskaniu/spuszczaniu  spustu. 

 

Albo nieumiejętnie operujesz spustem, albo igła nie domyka dyszy. Moze jest nie do końca włożona, a moze paproch w dyszy.

Co do smarowania trzpienia zaworu, używam wazeliny lub smaru silikonowego. Ze smarem silikonowym trzeba uważać, żeby nie wszedł w kontakt z farbą. Podobno (nie sprawdzałem) żywice akrylowe kiepsko na niego reagują i moga byc problemy z nakładaniem błyszczących powłok.

Edytowane przez HKK
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Zakupiony kolejny Japoniec z dyszą tym razem 0,3 za zawrotne 150zeta plus 10 zeta za podróż z OLXa.Nówka nie śmigany.Teścik na szybko zrobiony farbą Mr Hobby.I już wiem ,że jest jak powinno być czyli bardzo dobrze.

 

IMG_20210826_080335.thumb.jpg.bcf88f67aa4c615ea826cd118a4c8ddb.jpg

 

IMG_20210826_080105.thumb.jpg.a9d768721b65a672d10a0e24f0a621a5.jpg

 

IMG_20210826_080650.thumb.jpg.350bc88adcc6c78409876d891e5b84f3.jpg

Edytowane przez push-up78
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naczytałem się różnych opinii ale proszę o pomoc tych co mieli lub mają. Badger renegade velocity vs h&s ultra. Mam pożyczony od kolegi badger i maluję pięknie. Ale 500zl trochę jest a ultra ok 300 i też ludzie chwalą. Co sądzicie? Chinolem maluję jako podkład i ew cały model jednym kolorem. Potrzebuję precyzyjnego aero do malowania plam kamuflażu. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymalowałem h&s'ami troche  i mogę powiedzieć ,że to dobre aero ,ale mi niestety nie leżały .W porównaniu do chińczyka jest różnica .Natomiast bardzo podpasowały mi aero gsi 289.Choćiaż mam adlera AD7790 i nieraz zdarzało mi się nim malować precyzyjnie .Badgera nie używałem.
Także moim zdaniem , dużo zależy od użytkownika , musisz wypróbować , jeśli pasował ci Badger poszedłbym w tą stronę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam w domu 3 pożyczone profesjonalne aero badger velocity renegade, ten najnowszy infinity od h&sa i iwate hp c plus. Z tych h 3 faktycznie siadł mi ten badger bo mam wielkie dłonie. Czytałem że ponoć korpus się rozpada w nich. W Polsce mają wyje%%Ne w to a w USA jest na to dożywotnia gwarancja. Znajomy ma do malowania rybek gumowych ultre i wszystko idealnie działa wbrew temu co piszą na forach a tańsza od badger na 200pln (można kupić trochę farb). Nie ukrywam że główny mój wskaźnik to cena. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, SnajperTBG napisał:

Mam w domu 3 pożyczone profesjonalne aero badger velocity renegade, ten najnowszy infinity od h&sa i iwate hp c plus. Z tych h 3 faktycznie siadł mi ten badger bo mam wielkie dłonie. Czytałem że ponoć korpus się rozpada w nich. W Polsce mają wyje%%Ne w to a w USA jest na to dożywotnia gwarancja. Znajomy ma do malowania rybek gumowych ultre i wszystko idealnie działa wbrew temu co piszą na forach a tańsza od badger na 200pln (można kupić trochę farb). Nie ukrywam że główny mój wskaźnik to cena. 

Czytałeś i się zdarza ale nie tak,że często to ma miejsce z tym korpusem.Miałem kilka nic się nie działo.Jedynie dysze co jakiś czas trzeba wymieniać bo się rozkalibrowują są miękkie jak i iglice.W porównaniu  z Japońcami japońce kasują wszystkie marki na starcie.Wytrzymałość dyszy i iglic ich twardość w japońcach to poezja.

H&S nie miałem żadnego to nie będę ględził jedynie wnioskuję o dyszach po tym co piszą.Badgery są na prawdę bardzo dobre.Wytrzymałość dysz myślę podobna jak w Niemieckich aerkach po tym co ludzie pisali na ich temat.Swoje opyliłem miałem parę modeli .Nie Velocity.Ale Patriota,Anthema ,Crescendo,Omni,Model 100 wersję z małym i dużym zbiornikiem gravitacyjne.Dziś po przesiadce na Japońce uważam,że jednak Japoniec to to czego potrzebuję.Wytrzymałość dysz na lata jak i iglic.Zakup to na co masz kasę i Tobie najbardziej leży.Przyjdzie czas to sobie sprawisz coś innego.Badger i Niemiec podobne trzymają poziomy.Jeśli malujesz Badgerem i uważasz,że świetnie się nim  pracuje to go bierz.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, push-up78 napisał:

Czytałeś i się zdarza ale nie tak,że często to ma miejsce z tym korpusem.Miałem kilka nic się nie działo.Jedynie dysze co jakiś czas trzeba wymieniać bo się rozkalibrowują są miękkie jak i iglice.W porównaniu  z Japońcami japońce kasują wszystkie marki na starcie.Wytrzymałość dyszy i iglic ich twardość w japońcach to poezja.

H&S nie miałem żadnego to nie będę ględził jedynie wnioskuję o dyszach po tym co piszą.Badgery są na prawdę bardzo dobre.Wytrzymałość dysz myślę podobna jak w Niemieckich aerkach po tym co ludzie pisali na ich temat.Swoje opyliłem miałem parę modeli .Nie Velocity.Ale Patriota,Anthema ,Crescendo,Omni,Model 100 wersję z małym i dużym zbiornikiem gravitacyjne.Dziś po przesiadce na Japońce uważam,że jednak Japoniec to to czego potrzebuję.Wytrzymałość dysz na lata jak i iglic.Zakup to na co masz kasę i Tobie najbardziej leży.Przyjdzie czas to sobie sprawisz coś innego.Badger i Niemiec podobne trzymają poziomy.Jeśli malujesz Badgerem i uważasz,że świetnie się nim  pracuje to go bierz.

 

Czyli w badgerze patriocie dysza z igła też z takiej stali że po jakimś czasie się rozkalibruje jak h&s ultra? Dobrze zrozumiałem przekaz? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po długim namyśle i wiskasie w mózgu wybór padł na japońca 😉 Zamówiłem jeszcze po dobrym kursie dolca Mr.Hobby PS-274 Procon Boy Double Action (0.3 mm) za 545zł w kraju. Zobaczymy jak przyjdzie co z tego będzie. Malowane będą plamy kamuflażu na tankach w 1:35. Dzięki za porady i Wasze opinie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, SnajperTBG napisał:

Czyli w badgerze patriocie dysza z igła też z takiej stali że po jakimś czasie się rozkalibruje jak h&s ultra? Dobrze zrozumiałem przekaz? 

Tak rozkalibrowują się niestety.Mam eksploatowanego Procona z dyszą 0.5 model 266 Japońca używanego i nadal używam od kilku lat i nie ma oznak żadnego rozkalibrowania.Po roku niecałym dysza w Patriocie była już znacznie większa od nominalnego rozmiaru jaki był pierwotnie.W JAPOŃCU natomiast tym bardziej nie gnie się  iglica ani rozkalibrowuje dysza.Nawet jak w mniejszej podziałce spadła mi na podłogę od 0.3 iglica  i nic się nie zgięło na szpicu .W badgerach szpic iglicy wygiął mi się jak lekko przeszlifowałem -LEKKO- po drewnianym brzegu sekretarzyka ,który służy mi za miejsce pracy.A Badgera prostowałem na paznokciu szpic iglicy.Taki miękki.W japońcu stawia niesamowity opór stal.A Stal pancerna jest w Japońcach.A stop materiałów w Badgerach i Niemcach coś zwane neusilber.W miarę miękki metal.Tu na forum wielu się przesiadło już na Japończyki.W tym i JA.I nie żałuję.Żałuję j  jedynie,że te dysze i iglice nie są taki samo mocne i dobre jak w Japońcach te w Badgerach.Bo w sumie fajne są to aerki te amerykany.

Edytowane przez push-up78
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, SnajperTBG napisał:

Po długim namyśle i wiskasie w mózgu wybór padł na japońca 😉 Zamówiłem jeszcze po dobrym kursie dolca Mr.Hobby PS-274 Procon Boy Double Action (0.3 mm) za 545zł w kraju. Zobaczymy jak przyjdzie co z tego będzie. Malowane będą plamy kamuflażu na tankach w 1:35. Dzięki za porady i Wasze opinie :)

Nie będziesz żałować wyboru.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
W dniu 30.10.2021 o 19:17, Abuk napisał:

Używa ktoś aerografu IWATA NEO z dyszą o,35 . Można prosić o opinię na jego temat. Jakiego wyboru dokonać : Iwata neo vel H&S Ultra 0,2  

 

Edytowane przez push-up78
.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Zamierzam zakupić Procona PS-289 i chciałem Was zapytać czy jak dzisiaj używam Ultry to muszę jakieś dodatkowe złączki dokupić?

Przepraszam za tak proste pytanie ale gubię się w tych złączach 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.