Skocz do zawartości

Trumpeter 1:35 MAZ - 537 late


gorlock

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Po ciężkich 4 latach od startu budowy ostatecznie skończony. Dodatki to trochę blaszek Voyagera i sporo scratcha jako że model fabrycznie bardzo uproszczony.

 

M5A73JJ.png

 

MEdPni6.png

 

WABmi7X.png

 

JqltO6j.png

 

d8w6ivM.png

 

8VXym4o.png

 

YjvAvjq.png

 

9Or42dB.png

 

k3jfwAj.png

 

gEBiXYg.png

 

CZvppL7.png

 

ynwZzfv.png

 

VxSqmMg.png

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O rany!!! Piękny Węgier....podoba mnie się Twoja ciężka praca. Super. Szyby i slad po wycieraczkach majstersztyk. Przebarwienia lakieru na elementach i w ogóle całośc .....szacun.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie model wali nie kalafiorem obustronnym... Ale szyby z wycieraczkami rzuciły mnie na kolana i zazdrość mnie okrutnie zżera że ja tak nie potrafię zmalować kawałka plastiku.

 

 

Z tym kalafiorem to się wygłupiam. Polakiem jestem i wredność ze mnie wychodzi....

 

Zasadniczo to ochów i achów mi zabrakło co by mój zachwyt wyrazić!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ładnie zmęczony, subtelnie, ze smakiem i wyczuciem, fajnie się siodło prezentuje.

Brakuje tylko lekkiego podcięcia opon, co pozwoliłoby odczuć ciężar całej tej wielotonowej masy, bo teraz sprawia wrażenie, jakby na paluszkach stał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ładnie zmęczony, subtelnie, ze smakiem i wyczuciem, fajnie się siodło prezentuje.

Brakuje tylko lekkiego podcięcia opon, co pozwoliłoby odczuć ciężar całej tej wielotonowej masy, bo teraz sprawia wrażenie, jakby na paluszkach stał.

 

 

Czy ja wiem?......

 

XkZEeXh.jpg

 

15V148

 

Plsidak.jpg

 

RS12 Topol

 

J7P7pQs.jpg

 

Opony w ruskich jakieś wytrzymałe.....wielokrotnie widoczne brak ugięcia nawet przy wyrzutni RS-12 Topol ,wielokrotnie cieższej....

Choć delikatnie rzuca się w oczy i wygląda niedorzecznie przy tej masie to wydaje się być poprawne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator

Fajny jest co prawda współczesne ;)

no dla mnie tylko zabrakło smaczka na gaśnicach, jak widać na Topolu mają takie ładne naklejki... i spust powinien być pewnie aluminiowy... ale reszta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Przyczepię się, bo zakuło w oczy...

 

Element A15, czyli wewnętrzna strona włazu na dachu winna być przyklejona odwrotnie czyli obrócona o 180 st...

 

Niestety zawierzylem instrukcji voyagera i nie ja jeden jak sie okazuje.

 

Brakuje tylko lekkiego podcięcia opon, co pozwoliłoby odczuć ciężar całej tej wielotonowej masy, bo teraz sprawia wrażenie, jakby na paluszkach stał.

 

Koła są zestawowe, zmontowane i pomalowane 4 lata temu i już mi się nie chciało kombinować z ugięciem.

 

spust powinien być pewnie aluminiowy...

 

U ruskich pewnie ilu producentów tyle gaśnic... Brałem "miare" za tej fotki.

 

w6BZyi5.png

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ja wiem?...

No to przyjrzyj się dobrze zdjęciom, bo pomijając (Twoje) 1sze, gdzie widać, że na oponach siedzi ewidentnie, to i na pozostałych widać, że opony przylegają do podłoża większą powierzchnią, jak w modelu gorlocka.

 

...ale w sumie to szczegół, który choć może dodałby realizmu, to dla niektórych jest nieistotny, a ja się czepiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsza fotka to zdjęcie pojazdu emeryta więc owszem trochę bardziej siedzi. Pierwsze koło bardziej niż kolejne.

 

To tylko model. Ma swoje ograniczenia.Oczywistym jest ,że w realnym pojeździe musi lekko usiąść. To nie metal tylko guma. Nawet pełne koło się ugnie. Gdyby model był osadzony na podstawce to mniej by się rzucało w oczy.

Faktem,że jak na takie masy pojazdów to ugięcie jest niewielkie. Dziwnie to wygląda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zwykle powalasz jakością wykoania. W całości model jest świetny, ale też i poszczególne elementy same w sobie są wyśmienite. I tu np. warto wspomniec o szybach, siodle, stopniach, ale też takie banalne elementy jak koła czy góra pojazdu są dopracowne w kazdym szczególe, a przecież wielu modelarzy ma problem z realistycznym brudzeniem tychże elementów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

4 ciężkie lata nie poszły na marne - świetnie prezentujący się model. Co rzuca mi się w oczy to: znowu te opony (pod tak ciężkim wozem pewnie trochę by się ugięły ale skoro takie już były - trudno) i gaśnice (wyszły blado w porównaniu do całego pojazdu).

Poza tym

Pozdrawiam,

Jakx

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.