Skocz do zawartości

Mig-29UB 1/72 Trumpeter


rymulus

Rekomendowane odpowiedzi

11 godzin temu, bazylms napisał:

Podziw za HUD. 

Prawdę mówiąc wykonanie HUD-a z pociętego na kawałeczki paska plastiku było mniej problematyczne niż dorobienie jeszcze jednego elementu na podszybiu z kawałka aluminium, tak żeby się ładnie ułożyło i wpasowało pod oszklenie. Wypatrzyłem ten element na dwóch zdjęciach, mam tylko nadzieję że trafiłem choć odrobinę w prawidłowy jego kształt.

Jeszcze jedno pytanie, ma może ktoś zdjęcie skrzynek, podejrzewam, z bezpiecznikami które znajdują się za pierwszym fotelem. Zacząłem dorabiać te elementy i brakuje mi widoku z lewej strony (strzałka na zdjęciu). Wydaje mi się, że jest tam jakiś element wykonany z kilku równoległych płytek, coś jak radiator. Dodam od razu, że chodzi o wersję UB bo w jednomiejscowej wersji Miga ten element wygląda zupełnie inaczej.

atRtDOs.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 22.11.2018 o 08:05, burzatg napisał:

Pięknie! Patrzę, podziwiam i się uczę.

Z tą nauką to ostrożnie bo często przytrafiają mi się jakieś babole. Tym razem muszę od nowa wykonać osłonę, która jest pomiędzy fotelem a bezpiecznikami, wyszła mi ponad 1 mm za niska. Tak to jest jak się mierzy na oko do nieprzymocowanych elementów.

W dniu 22.11.2018 o 21:35, M.A.V. napisał:

rymulus - za każdym razem jak bierzesz się za "mikrusa" w 72 to czysta poezja  :piwo: 

Dziękuję za miłe słowo :D

W dniu 23.11.2018 o 22:29, Bobek napisał:

hmmm im dalej w las tym ciekawiej, to co wyrabiasz z niektórymi elementami to magia. Zapisuje się do obserwowanych. 

Zapraszam. Magii tu mało ale cierpliwości sporo:mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Nadszedł czas aby Miga wyciągnąć z odmętów zapomnienia. Czas go skończyć. Dla rozruchu postanowiłem się zmierzyć z dyszami, a dokładniej z ich lakierowaniem. Po wykonaniu kilku malowań w ramach nauki na testowej dyszy zaryzykowałem malunki na dyszach właściwych. Po kilku godzinach spędzonych przy nich stwierdzam, że to co osiągnąłem to jest, na tę chwilę, szczyt moich możliwości. Ciekaw jestem jak Wy oceniacie ich wygląd.

HxNo3Kf.jpg


j52IRK0.jpg

Qvs95Oa.jpg


SO7341f.jpg

iXR1rSf.jpg


3ZqDJGB.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz jeszcze torchę tych przepaleń dołożyć. JA swoich nie wkleiłem na stałe, gdyby jeszce nasżło mnie coś z nimi robić albo wymienić na lepsze.

Działaj bo ładnie ci to wychodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Rozgrzebałem kolejny element Miga mimo że inne zaczęte wcześniej nie są jeszcze skończone. Wydaje mi się że dzięki temu mam lepszą motywację do budowy modelu.

Kolejnym zaczętym elementem jest owiewka. Będzie ona otwarta więc postanowiłem ją ozdobić. Prace rozpocząłem od peryskopu, poprawiłem jego kształt usuwając trójkątną jego część. Polskie Migi-29UB, a na pewno egzemplarz który robię, mają prostokątny i mniejszy peryskop, natomiast jak ktoś chciałby robić Miga w malowaniu słowackim to należy pozostawić kształt peryskopu taki jak wykonał Trumpeter.

iKyaxQi.jpg

Nadmiar plastiku z góry i od środka usunąłem i dokleiłem z obu stron kawałki plastiku w celu uzyskania prawidłowego kształtu. Do podstawy peryskopu dodałem kilka kabelków i wystrugałem jego część ruchomą. "Ogonek" przy tym elemencie jest tymczasowy, służy do przytrzymywania  i zostanie odcięty tuż przed lakierowaniem.

Sama część ruchoma peryskopu składa się z siedemnastu elementów.
U5zC3r6.jpg

 


XD5vVZk.jpg


le9OyjT.jpg

cB2cH66.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mały postęp.

aXQS7sL.jpg


h9d11G0.jpg


SSKqQ7g.jpg

Mam mieszane uczucia. Jak patrze na zdjęcia to mam ochotę wykąpać to w zmywaczu wamodowskim, dodam, że farba po dwóch dniach nadal się lekko lepi, z drugiej strony na żywo wygląda to całkiem dobrze.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No fajnie to wygląda, a odczucie, że na żywo pewnie jeszcze lepiej jest mi dobrze znane.

Rymulusie - jeszcze widzę pole dla takiego ostatecznego sznytu w detalach, w takim zaawansowaniu czystość montażu jest priorytetem.

A przeskoki między podzespołami (tu dysze, tu osłona) to dobry sposób na wytrwanie przy modelu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, Mikolaj75 napisał:

jeszcze widzę pole dla takiego ostatecznego sznytu w detalach, w takim zaawansowaniu czystość montażu jest priorytetem.

No właśnie tego sznytu zabrakło i kuje mnie to po oczach i nie daje spokoju. Owiewka wraca na warsztat, jutro zmywanie, demontaż i poprawa. Dorobie też brakujące lusterka, potem podkład ale tym razem szary a nie czarny bo przy czarnym nie było widać tych wszystkich niedoróbek. Na końcowe malowanie będzie musiała poczekać dwa tygodnie, wtedy to zaopatrzę się w Polsce w nowe farby, a te które mam z przyjemnością wywalę do kosza:diabel:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Poprawiłem trochę oszklenie. Dodałem też ostanie elementy czyli lusterka.

 

8wttd6L.jpg


9DGxpjM.jpg


0c6I4Xu.jpg

Dokończyłem także górną część hamulca aerodynamicznego. Wyszedł mi znacznie lepiej niż jego dolna część, więc nie pozostało mi nic innego jak zrobić dolną część od nowa aby to jakoś razem wyglądało.

NNDULTh.jpg


LIFjv6P.jpg


wgQLgg1.jpg


6P5Vg69.jpg

Aby odetchnąć trochę od Miga dłubię sobie przy takim skrzydle. Skrzydło oczywiście w jedynej słusznej skali 1/72.

wKWEpJ3.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mrówcza , świetna praca . Mógłbyś zamieścić schemat malowania z kolorami . Mam MiGa i chciałbym też zrobić w "czeskim" malowaniu . Chodzi mi o kolory takie jak Tamiya , ewentualnie Revell , Humbrol . Jak nic nie znajdę gotowego to przy okazji najbliższych zakupów mogę nabyć Hatake . Mają zestaw taki jak potrzebuję . Z góry dziękuje i pozdrawiam . 

Hello

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 18.03.2019 o 17:12, Hello napisał:

Mrówcza , świetna praca . Mógłbyś zamieścić schemat malowania z kolorami . Mam MiGa i chciałbym też zrobić w "czeskim" malowaniu . Chodzi mi o kolory takie jak Tamiya , ewentualnie Revell , Humbrol . Jak nic nie znajdę gotowego to przy okazji najbliższych zakupów mogę nabyć Hatake . Mają zestaw taki jak potrzebuję . Z góry dziękuje i pozdrawiam . 

Hello

Wedle życzenia zamieszczam?

Ja zakupiłem farby MRP dedykowane do czeskich samolotów.

rlzjtzr.jpg

23 godziny temu, Mikolaj75 napisał:

Hamulce super. Osłona w zasadzie też, gdyby nie ta szarpana linia na granicy szary-różowy, ale sądzę, że to nie jest docelowe, tylko etap jakiś?

Rączka do detalu jest... ?

Dzięki, ta różowa linia idzie do zamalowania, nie udało mi się jej namalować prosto i równo za pomocą pędzelka. Niem mam też pomysłu jak by taki paseczek zamaskować aby prysnąć go równo.

Poprawiłem dolną klapę hamulca, mogę więc przejść do innych obszarów modelu.

uMMcGi5.jpg


KYWMVIM.jpg


MqJkG54.jpg

 

  • Like 2
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, rymulus napisał:

Wedle życzenia zamieszczam?<span><span>

O , dziękuję bardzo . Co sądzisz , można ufać tej instrukcji co do podanych kolorów . Czy lepiej poczytać czeskie i słowackie fora . Nie chcę się pakować w następne farby .

Pozdrawiam Hello

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.