Skocz do zawartości

Pzkpfw IV ausf. D / Tamiya 1:35


lukee82

Rekomendowane odpowiedzi

Tyle udało mi się posklejać dziś.

10xc7it.jpg

Jutro dalsze działania. Zamocuję dokupioną lufę i karabin. Mam tylko pytanie o te małe otwory w tym elemencie w którym mam osadzić karabin. Czy po wklejeniu mają być na dole i górze? Tak wydaje mi się na podstawie instrukcji ale wolę od razu dopytać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posklejałem dziś działo do końca i zamontowałem lufę. Skleiłem też parę blaszek.

2ugghkw.jpg

Jutro spróbuję zamontować karabin i dokleję pozostałe blaszki na wieżę. Jako, że jutro niedziela to może uda się posiedzieć trochę dłużej z modelem to i jakieś prace z włazem też już zacznę :)

Edytowane przez lukee82
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator

no z klejeniem mordęga dopiero przed Tobą, bo odbojnik anteny na klej to nie lada wyzwanie, tzn złożyć półbiedy ale żeby przetrwał malowanie ? ... bo ma dziwną tendencję do zachaczania odpadanie itp także uprzedzam ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Greif napisał:

no z klejeniem mordęga dopiero przed Tobą, bo odbojnik anteny na klej to nie lada wyzwanie, tzn złożyć półbiedy ale żeby przetrwał malowanie ? ... bo ma dziwną tendencję do zachaczania odpadanie itp także uprzedzam ?

Już kilka razy miałem problem z klejeniem blaszek. Większe powierzchnie gdzie jest opcja nałożyć więcej kleju łapią się fajnie. Natomiast najgorzej właśnie jakieś drobne łączenie lub bardzo małe powierzchnie sklejania. Praktyka też pewnie w tym pomaga i mam nadzieje, że z czasem lepiej mi będzie szło ? Natomiast i tak dokupię sobie jeszcze innej fimy klej CA dla własnego porównania.

Dzięki za radę ale jak tak w instrukcję zerkam to bardziej te blaszki z włazem mnie przerażają ? Zobaczymy jak mi pójdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, lukee82 napisał:

Już kilka razy miałem problem z klejeniem blaszek. Większe powierzchnie gdzie jest opcja nałożyć więcej kleju łapią się fajnie. Natomiast najgorzej właśnie jakieś drobne łączenie lub bardzo małe powierzchnie sklejania. Praktyka też pewnie w tym pomaga i mam nadzieje, że z czasem lepiej mi będzie szło ? Natomiast i tak dokupię sobie jeszcze innej fimy klej CA dla własnego porównania.

Dzięki za radę ale jak tak w instrukcję zerkam to bardziej te blaszki z włazem mnie przerażają ? Zobaczymy jak mi pójdzie.

Spróbuj tego: Flexy 5A CA PE <https://www.scalemodelshop.co.uk/product/25ml-flexy-5k-ca-glue-for-photo-etched>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zwykle już udało się zrobić mniej niż zakładałem ? Przykleiłem trochę blaszek na wieżę. Pojawił się też właz. Najgorzej było z klapami od włazu, których nie skończyłem jeszcze.

6jmw4z.jpg

Muszę dopytać jeszcze o kolejną cześć. Chodzi mi o element z blaszek numer 70. Na fotkach które powyżej wrzucił Krzysiek nie widzę tego i wolę zapytać czy muszę przyklejać czy może był on od czegoś zależny.

2cdj3a9.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu ‎10‎.‎02‎.‎2019 o 01:28, Greif napisał:

bo odbojnik anteny na klej to nie lada wyzwanie

Jest w planie dziś abym go przykleił ? Natomiast robiąc przymiarkę natrafiam na problem bo w instrukcji ani na podstawie fotek z tematu nie mogę dojrzeć dokładnego mocowania więc ...

W dniu ‎11‎.‎02‎.‎2019 o 12:16, meser262 napisał:

Najlepiej popatrzeć

Poprosił bym Krzyśku o dopowiedzenie lub może masz też jakaś grafikę. Widzę że odbojnik jest przymocowany do obejmy i to jest pokazane w instrukcji. Natomiast czy te jego dwa końce też są przymocowane? Ten jeden jest krótszy i mniej więcej widzę na fotce, że nie natomiast jak z tym dłuższym? Czy może tylko przylegał czy też była przerwa przed jarzmem. Będę wdzięczny i wstrzymam się z przyklejeniem na razie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, Dudzio napisał:

Jaki był właściwie cel montowania takiego odbojnika? Proszę o łopatologiczną odpowiedź ?

Składał chyba antenę przy obrocie wieży ale tylko tak mi się wydaje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, Dudzio napisał:

Jaki był właściwie cel montowania takiego odbojnika? Proszę o łopatologiczną odpowiedź

Zdaje mi się że miał odsuwać antenę od działa a przez to chronić przed uszkodzeniami mechanicznymi podczas strzału przy obróconej wieży.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie było łatwo ale jakoś udało mi się zamocować ten odbojnik. Super nie wyszło ale jakoś się trzyma. Sprawdzę jutro na ile to jest trwałe. Przykleiłem też parę innych blaszek na wieży. Doszły też na włazie. Zacząłem też już z drugą stroną klap od włazu. Ciąg dalszy jutro ?

11qmrnp.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Dudzio napisał:

Jaki był właściwie cel montowania takiego odbojnika? Proszę o łopatologiczną odpowiedź ?

googlnij sobie 'Antennenabweiser'  - tak jak pisal lukee82, przy borocie wiezy w prawo mial 'skladac' antene aby jej nie wylamac. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam prośbę, jak by ktoś miał fotkę lub rysunek bardziej czytelny niż instrukcja Aber'a. Będę wdzięczny. Mam problem jak to dokładnie poprzyklejać, szczególnie części 88 i 86.

2qveg74.jpg

Jeśli nie uda się z fotką zapytam też o malowanie tych elementów czy również jak całe wnętrze tak samo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, lukee82 napisał:

... rysunek bardziej czytelny niż instrukcja Aber'a.

Mam nadzieję że to pomoże - 

E-F-G.thumb.jpg.2a22f2c6efc8bdb8b881b36dbc406dc2.jpg

Nie było wszystko pomalowane na jeden kolor. Ruchome części na czarno, kable w kolorze izolacji najczęściej szare lub czarne - popatrz 1794526852_Malowaniewewntrz01.thumb.jpg.7ef087d321c3bb7363a885b737fb55fa.jpg594392500_Malowaniewewntrz02.thumb.jpg.6df978687b99f2281f475a8611f8ea77.jpg444025457_Malowaniewewntrz03.thumb.jpg.2796ea0e8f688ef27f77ec232eea4907.jpg

Pozdrawiam

Krzysztof

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 months later...

Cześć! Wracam po kilku miesięcznej przerwie do sklejania mojego modelu. Trochę spraw zdrowotnych u rodziców a potem u mnie + okres wakacji wstrzymały pracę nad modelem. Kilka dni temu jednak wznowiłem dłubanie które przerwałem przy wieży. W weekend podziałałem trochę z elementami z blaszek we włazie. Strasznie się z tym umęczyłem a dopasowanie było mega koszmarem. Dwa dni męczarni i jakość udało się to upchnąć przy lekkich poprawkach bo bez tego nie szło tam nic wpasować. Wyszło słabo ale figurka będzie zasłaniać środek włazu więc nie załamuje się ? Zostały do przyklejenia klapy a mam nadzieje, że w kolejnych modelach będzie już lepiej ?

20190915_192350.thumb.jpg.3c70b7c8fff7209d0e983e3bdaba7512.jpg

Edytowane przez lukee82
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chcialbym cie martwic ale jak wsadzisz tam figuranta to zasloni prawie cala twoja robote z blaszkami. Tez kiedys kleilem kazda jedna blaszke z zestawu, Teraz to co mi potrzebne zamiast tracic czas na cos czego nie bedzie widac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, kzugaj napisał:

Nie chcialbym cie martwic ale jak wsadzisz tam figuranta to zasloni prawie cala twoja robote z blaszkami. Tez kiedys kleilem kazda jedna blaszke z zestawu, Teraz to co mi potrzebne zamiast tracic czas na cos czego nie bedzie widac

Zdaje sobie z tego sprawę ale nie będzie to dla mnie problem bo jak napisałem powyżej nie wyszło za super ? To mój pierwszy model na poważnie więc jak już mam blaszki to chcę użyć co mogę chociaż by dla treningu bo dopiero pierwszy raz je używam :)

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Udało mi się wykonać i przykleić elementy z drutu. Zabieram się za doklejanie klap do włazu.

 

20190916_191102.jpg

Załączam również poglądowe foto jak model wygląda obecnie dla odświeżenia tematu gdyż jak widzę wszystkie fotki wrzucane parę miesięcy temu z zewnętrznych linków poznikały.

 

20190916_191313.jpg

Edytowane przez lukee82
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.