Skocz do zawartości

Su-27SM3 Flanker /Zvezda 1:72/


moralezz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Dawno nic nie skończyłem... Dlatego miał to być szybki eksperymencik w siedemdwa - żeby coś powstało na półkę - a bawiłem się z pół roku. Model malowany Vallejo Air, Hataka, Gunze i Tamiya. Troszkę blaszek Eduarda, trochę własnych przeróbek:

33044837538_cabb8710f3_h.jpg

33044838438_e3a8ae3c9b_h.jpg

33044838938_8af2c32a08_h.jpg

46005830455_be82ef74a1_h.jpg

46005832735_e29d8abe78_h.jpg

46195367284_9697fc5dc5_h.jpg

46005831865_d5f00a1ed1_h.jpg

46195369964_306d08c0b6_h.jpg

31979011517_c2530c20fe_h.jpg

Pozdrawiam

  • Like 12
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, baumod napisał:

Świetna prezentacja. Ładne zdjęcia, doskonałe oświetlenie ciekawa ekspozycja. A jednocześnie żadnych niepotrzebnych zbliżeń czy szczegółów. Moje szczere gratulacje.

Wysłane z mojego RNE-L21 przy użyciu Tapatalka
 

Z ciekawości zapytam, dlaczego plusem jest brak "niepotrzebnych" zbliżeń ? Co to znaczy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z ciekawości zapytam, dlaczego plusem jest brak "niepotrzebnych" zbliżeń ? Co to znaczy ?

A bo ja wiem dlaczego autor zbliżeń nie pokazał? Zakładam że uznał je za nie potrzebne. Tym bardziej że w opisie jest mowa o jakichś blaszkach które bez zbliżeń są raczej niedostrzegalne. W tej postaci i formie prezentacji model robi wrażenie a jak by wyglądał na zdjęciach makro to już słodka tajemnica wykonawcy. To się nazywa "strategia pokazu".

 

Wysłane z mojego RNE-L21 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic nie zrozumiałem z tego co napisałeś. 

 

PS. ja akurat z chęcią bym zobaczył detal, żadnej strategii tu nie widzę fot nie ma i już 

PS2. Dobrze ze wyedytowałes traz jest zrozumiałe pzdr

Edytowane przez Bobek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ładny model.:super:Fajnie pomalowane dysze co widać nawet "bez niepotrzebnych zbliżeń".:mrgreen:Jedno pytanie o podstawkę.Kupna czy twórczość własna?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ładny model.:super:Fajnie pomalowane dysze co widać nawet "bez niepotrzebnych zbliżeń".:mrgreen:Jedno pytanie o podstawkę.Kupna czy twórczość własna?
Ja na tych zdjęciach nie jestem w stanie rozpoznać nawet tego czy linie podziału poszycia są wklęsłe, wypukłe czy to jakaś technika malarska? Co nie zmienia faktu że całość prezentacji naprawdę mi się podoba.

Wysłane z mojego RNE-L21 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, baumod napisał:

Ja na tych zdjęciach nie jestem w stanie rozpoznać nawet tego czy linie podziału poszycia są wklęsłe, wypukłe czy to jakaś technika malarska? 
 

Niestety nic na to nie poradzę.

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za komentarze.

Solo - sam zestaw dosyć przyjemny i dość dobrze spasowany. Najwięcej problemów miałem przy łączeniu skrzydeł z kadłubem - trochę musiałem szpachlować. Reszta składała się bardzo przyzwoicie. Największa wada - linie podziału. Większość poprawiałem, część odtwarzałem na nowo. Generalnie - 1:72 to jednak skala nie dla mnie...

Jeśli chodzi o zbliżenia - swoje modele fotografuje stałoogniskowym obiektywem 35mm na statywie, więc nie mam specjalnie możliwości zoomowania szczegółów. Nie chcę manewrować ciężkim aparatem przy skończonym modelu. Wszystkie swoje modele prezentuje w podobny sposób - zależy mi na jakości fotek i pewnej estetyce prezentacji. Zapewniam Was, że model posiada wklęsłe linie - to one dały mi najbardziej w kość podczas budowy :D. Bobek, jesteś z Koszalina - chcesz pooglądać szczegóły - zapraszam :) 

Podstawka to samoróbka - drewniana deseczka, wycięte z papieru ściernego 2000 płyty lotniskowe, stuningowane malarsko a na koniec trochę trawki...

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, moralezz napisał:

... a na koniec trochę trawki...

 

Cześć. Jak zwykle świetne wykonanie do czego już się przyzwyczaiłem i nie ma się co rozpisywać, że w każdym aspekcie pełna profeska. 

Jaka jest wysokość trawki, którą użyłeś do podstawki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.