Skocz do zawartości

PZL W-3 Sokół od Mirage Hobby w 1/72 i Answer Plastic Kits w 1/48, 1/72


Botan

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, mbrnnr napisał:

@Grzes-zaczynam się zastanawiać, czy nie zrobić jednak polaka. ? 

Zrób Czecha, Polaków będzie tu chyba dostatek...
(nie sądziłem że coś takiego napiszę ?)

Edytowane przez Jery
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do nalejki - 0511 i 0512 przyszły w kwietniu 1993 więc to zdjęcie nie może być 1992 - i nie wiadomo czy ten W-3T to 209 czy 304

Co do zdjęć - bo nieststy tylko na tym można bazować teraz - najlepiej porównać od kilku różnych fotografów z kilku lat bo i co sesja to inna klisza światło itp. a i grafika na kompie też płata figle...  Póki co przejrzałem zdjęcia Miłosza - pierwsze, które zrobił w kolorze w 1989 są totalnie blade - ale i tak daleko im do koloru RLM5015... wszystkie późniejsze obstawiam coś pomiędzy bilmodel 80 a 43. To samo widać na zdjęci Andrzeja Wrony w ostatnim Lotnictwie (zdjęcie z nalejką ale nie pisze z którego roku). Co ciekawe w 1991 prezentowana była pierwsza anakonda 0411 w takim właśnie malowaniu i wyraźnie widać, że niebieski na niej to RLM5015 - jest sporo ładnych zdjęć różnych autorów (niestety w tle nie ma 304 ani 209 do porównania - kręciła się tylko 14tka). Przypuszczam, że przy pracach nad modelem rzeczywiście mogli dostać info ze Świdnika że ten niebieski kolor to RLM5015, ale odnosiło się to właśnie do 0411.

LAI_1_2017_mw.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, mbrnnr napisał:

Pytanie czy miał te godło zawsze. 

Ja planowałem zacząć Sokoła we wrześniu, ale przez opóźnienie wskoczył na warsztat Mustang Eduard i będzie musiał poczekać.

Już na drugim zdjęciu wrzuconym przez Grzesia widać, że godła "nima..." 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, stakor1 napisał:

Leon robił pięknie Czecha w 1/72.... Kawał dobrej roboty. Leon - co tam z tym Czechem słychać???

Fakt, było ale najpierw forum zaszalało ze zdjęciami a później gotowy model uległ uszkodzeniu. Jest oczywiście odbudowany i trafił na pólkę, ale to już nie to. Później zacząłem kobinować z Sokołem w większej skali i jak miałem już kadłub ,Answer pokazał swojego... Teraz za punkt honoru wziołem sobie zrobienie wszystkiego co wypuszczą i czekam na pierwszą paczkę. Przez cały ten okres uzbierałem pokaźną dokumentację więc moim marzeniem jest mała Sokola kolekcja. Zobaczymy jak to wypali

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, leon napisał:

Fakt, było ale najpierw forum zaszalało ze zdjęciami a później gotowy model uległ uszkodzeniu. Jest oczywiście odbudowany i trafił na pólkę, ale to już nie to. Później zacząłem kobinować z Sokołem w większej skali i jak miałem już kadłub ,Answer pokazał swojego... Teraz za punkt honoru wziołem sobie zrobienie wszystkiego co wypuszczą i czekam na pierwszą paczkę. Przez cały ten okres uzbierałem pokaźną dokumentację więc moim marzeniem jest mała Sokola kolekcja. Zobaczymy jak to wypali

Pokazałbyś jakieś fotki...bo to fajny był projekt.....nawet na półce.....nie pogniewamy się))))))))........Prawda panowie?)))

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Sławekb napisał:

Pokazałbyś jakieś fotki...bo to fajny był projekt.....nawet na półce.....nie pogniewamy się))))))))........Prawda panowie?)))

Oczywiście i do tego świetna mobilizacja do popełniania kolejnych ptaszków.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, mbrnnr napisał:

Masz może te godło o którym była mowa?

 

0209_1.jpg
 

I to samo, ale lepiej widoczne szczegóły z gdyńskiej Anakondy:
 

Bez tytułu.jpg

Edytowane przez Grzes
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Grzes napisał:

Patrzę, że na kalkomanii brak jest godła 18.eskadry lotnictwa ratowniczo-łącznikowego MW z Gdyni (na fotce zaznaczyłem).
Może to drobiazg, ale ja na tym punkcie wariat jestem :glupek:

Co do prezentowanego zdjęcia oryginału, to pamiętać należy, że fotki z tamtych lat robione w większości na kliszach, mogą nieco zniekształcać kolory. 

0209.png

nie zawsze miał :)
 

 

 

1.jpg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby ktoś był zainteresowany jakimś większym pokazywaniem wnętrza i detali Sokoła to mam trochę różnych rysunków z Instrukcji obsługi.

Edytowane przez nurekogorek
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako domorosły badacz pisma, znalazłem małe niedopatrzenie.
Szachownice w malowaniu pomarańczowo-niebieskim i biało-niebieskim miały różne wielkości.
 

15767.jpg

Szachownice z arkusza wielkością odpowiadają malowaniu biało-niebieskiemu.

 

Edytowane przez Grzes
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I takie info otrzymał z zakładu też Answer z tego co się dowiedziałem. Ale chyba nie trzeba nikomu przypominać, że od takich rzeczy są kwity.

Ja mam teraz zagwozdkę co zrobić z moim Czechem. Kilka dość ważnych rzeczy nie pasuje z zestawu, więc będzie trzeba chyba go na razie odstawić i czekać na aftermarket. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.