Skocz do zawartości

Kupię — Kompresor modelarski


Bartas89

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 weeks later...

Dziś przyszedł nowy kompresor zrobiony przez @Adamek1003 i na razie jestem bardzo zadowolony. 

Trafiła mi się bardzo wydajna sprężarka i duży zbornik, całość jest nieporównywalnie cichsza od mojego starego AS-186. Zapas powietrza przerósł moje oczekiwania. 

Jeśli zastanawiacie się czy zamówić, to się nie zastanawiajcie. Warto. Kontakt z Adamem znakomity, wszystko omówiliśmy, doradził. 

Adam wielkie dzięki. 

IMG_20190307_200805.jpg

  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie zgadnę, ale mam pytanie odnośnie transportu. Czy taki kompresor olejowy powinien być przewożony w pozycji pionowej  (ryzyko wylania się oleju?), czy nie ma to znaczenia, chodzi o przesyłkę.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powinien. Powodzenia, jeśli Ci się uda o ile nie wieziesz go sam. Mój jak go odbierałem, leżał na boku, przeżył trasę 1000km i nic mu nie jest. Adamek go dobrze zabezpieczył.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mojego to chyba rzucali podczas transportu. Pokrzywiły się nóżki ,pękła obudowa zasłaniająca elektrykę agregatu , i stracił szczelność przy połączeniu z reduktorem.

Oleju nie wyleciało ani grama , ponaprawiałem wszystko , i działa do dzisiaj .

Pancerny sprzęt :D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba porzadnie zabezpieczyc przede wszystkim zatkac rurki wychodzace z agregatu. Przewozic mozna i na lezaco ( nie jest to wskazane) ale jezeli tak sie zdarzy to nalezy postawic agregat pionowo i zostawic na pare godzin najlepiej na noc i dopiero pozniej go uruchamiac. Innym rozwiazaniem jest spuszczenie oleju i wlania go do butelki ale to juz jest bardziej czaso chlonne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czym wysyłasz takie paczki, ale w większości firm kurierskich należy uiścić specjalną opłatę aby przesyłka była traktowana jako wrażliwa na uszkodzenia. Bez tego Twoje oznaczenia są dla nich tylko sugestią. A ich traktowanie przesyłek jest sugestią dla Ciebie, że trzeba taką opłatę jednak uiścić. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś przeprowadzono badania na ten temat, paczki oznaczone jako wrażliwe i szkło były częściej traktowane źle niż bez oznaczeń. Ja swoją ubezpieczyłem, sprawdziłem przy odbiorze na uszkodzenia i tyle. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Solo napisał:

Nie wiem czym wysyłasz takie paczki, ale w większości firm kurierskich należy uiścić specjalną opłatę aby przesyłka była traktowana jako wrażliwa na uszkodzenia. Bez tego Twoje oznaczenia są dla nich tylko sugestią. A ich traktowanie przesyłek jest sugestią dla Ciebie, że trzeba taką opłatę jednak uiścić. :)

Oczywiscie ze zaznaczam przy zamawianiu kuriera ta opcje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moją sprężareczkę na pół palecie kurier przytargał i tak pod pachą .Parę kropel oleum się ulało tam gdzie filtr .

9 godzin temu, Adamek1003 napisał:

Kto zgadnie rok produkcji. Brakuje jeszcze reduktora wiec agregat nie zamontowany

IMG_20190316_135230.jpg

IMG_20190316_135237.jpg

Adamek wydaje mi się ,że rok produkcji to początek lat 90tych.Miałem te samą tabliczkę znamionową na starej omedze revell ale kiedyś kupiłem i okazała się trafiona na głowicy i nie tłoczyła powietrza.Bilans zysków i strat takie  życie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

O! Super, konstrukcja z dwiema sprężarkami. Właśnie coś takiego chodziło mi po głowie... możesz coś więcej napisać o podłączeniu dwóch agregatów do napełniania butli i pracy w takim zestawie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.