Skocz do zawartości

Projekt grupowy - Japońskie niszczyciele typu Mutsuki 1/700


chudyhunter

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, M.A.V. napisał:

Chłopaki - siadam kibicować :mrgreen:

chudyhunter - fajny temat wybrałeś, bo niespotykane nazewnictwo no i przede wszystkim ciekawa konstrukcja. To chyba jedyne znane mi niszczyciele co miały wyrzutnie stalowych rybek przed mostkiem :szczerbol:

Gwoli ścisłości to cała linia japońskich międzywojennych niszczycieli tak miała, czyli jeszcze typy Momi, Minekaze, Kamikaze i Wakatake :) 
Właśnie, Hasegawa zrobiła kiedyś model Momi, to byłby dopiero kozacki temat na projekt!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, filipsg napisał:

Gwoli ścisłości to cała linia japońskich międzywojennych niszczycieli tak miała, czyli jeszcze typy Momi, Minekaze, Kamikaze i Wakatake :) 
Właśnie, Hasegawa zrobiła kiedyś model Momi, to byłby dopiero kozacki temat na projekt!

Momi:

http://www.fstarmodel.com/pd.jsp?id=161#pfc={"groupIds"%3A[2]%2C"mul"%3Atrue%2C"lid"%3A1%2C"sc"%3A{"key"%3A"addedTime"%2C"desc"%3Atrue}}&_pp=0_304_2_-1

Wakatake:

http://www.fstarmodel.com/pd.jsp?id=355#pfc={"groupIds"%3A[2]%2C"mul"%3Atrue%2C"lid"%3A1%2C"sc"%3A{"key"%3A"addedTime"%2C"desc"%3Atrue}}&_pp=0_304_2_-1

 

A wracając do tematu :szczerbol:  Fajnie że wrzuciłeś fotki naszego Bartek, nie będę musiał sam :haha:

Poza tym do wszystkich którzy chcą robić wczesne, tak jak my: będę robił kalki z krzakowymi nazwami na burty i rufę oraz numery flotylli, kto chce, niech daje mi znać którego będzie robił.

 

Edytowane przez Szydercza Gała
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:haha: Filip mówił o nich to wkleiłem, bo nie wiedziałem czy jest świadom istnienia tych zestawów. Ten projekt dotyczy TYLKO Mutsuków. Oczywiście nie oznacza to że nie można ich sobie lepić normalnie bezprojektowo. Nic nie stoi też na przeszkodzie w założeniu osobnego projektu jeżeli będziecie mieli ochotników. KMSA ma modele wybrane na dwa projekty do przodu, także na nas en masse nie licz, choć uczestnictwa pojedynczych owieczek wykluczyć nie mogę  :haha:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, zloty napisał:

Wszystko jasne.Mutsuki rules.

Równolegle dwa projekty grupowe na 5/6 chłopa to bezsensowne.

 

Zgadza się i w sumie na ma co liczyć na to że będzie więcej osób. W dodatku każdy z nas, który przystępuje do projektu ma przynajmniej jeden model już zaczęty, a robić kilka na raz wydaje mi się bez sensu 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krótko mówiąc nie wymyślać, nie kręcić nosem, tylko zaopatrywać się w Mutsuka i do roboty :szczerbol: One z tych staruszków są największe i najfajniejsze. No i są do nich najfajniejsze blachy, nie będzie trzeba jak przy huntach rzeźbić w erzacu i marnować czasu narysowanie blaszek. To właśnie czekanie na te blaszki spowodowało opóźnienie całego projektu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 6.10.2019 o 01:02, Szydercza Gała napisał:

... do wszystkich którzy chcą robić wczesne, tak jak my: będę robił kalki z krzakowymi nazwami na burty i rufę oraz numery flotylli ...

Mogę zapytać o te nazwy na burtach? Z dostępnych informacji ("Japońskie niszczyciele 1920-1944") wynika, że stosowano je przed wojną ale na pudełku Pit-Roada z Minazuki jest pokazane malowanie na 1944 właśnie z tymi napisami (chyba, że coś błędnie czytam)? Pytam bo zastanawiam się nad spróbowaniem swoich sił w temacie a szczególnie interesuje mnie okres "Tokyo Express". Wydaje mi się, że właśnie ten zestaw (W70) byłby najodpowiedniejszy, tylko jeśli nie stosowano w tym okresie tych nazw to co wyróżniało poszczególne okręty bo jeśli wszystkie były szare to właściwie każdy zestaw będzie dobry?

Kolejny problem to czy okręty uczestniczące w Tokyo Express jako transportowce czymś się różniły od reszty? W 1943 na czterech z nich (jeśli Wiki dobrze podaje) usunięto tylną wyrzutnię torpedową żeby zrobić miejsce na cargo i taki okręt (Yuzuki) jest widoczny jako sample na blachach Rainbowa ale na '44 - a Tokyo Express pływał do jesieni '43 - czy już w takiej konfiguracji?

Edytowane przez wolfik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie jest projekt o Momi i Wakatake :haha:

 

Wolfik, z tymi napisami to tak jak mówisz teoretycznie do wojny, ale jak z praktyką to by trzeba fotek poszukać. W przypadku Tokio Express to szczerze wątpię żeby te białe nazwy zostawili, wielkie białe krzaki nie sprzyjają skrytemu przemykaniu nocą....

Edytowane przez Szydercza Gała
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorki za Off'a, pytanie było - wtrąciłem.

Wg wszystkich znanych mi źródeł napisów, na burtach oraz oznaczeń na kominach nie było w czasie wojny, choć praktyka, jak to różnie bywa mogła być inna.

A tak z innych beczek. MIałem już pytać wcześniej, co to za projekt KMSA ? i drugie, może zdradźcie chociaż nazwy projektów, to się człowiek przygotuje bardziej...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobrze chwilę poświeciłem tym niszczycielom, i niejakiemu Uzukiemu została przebudowana rufa (42/43) dla barek desantowch i tak powstał niszczyciel transportowy :) -  Macie jakiś pomysł gdzie szukać dokumentacji na razie znalazłem jedno zdjęcie Uzukiego i to przedwojenne wiec ... może nie wystarczyć :)

Edytowane przez laskonogi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To temat raczej dla HopkaUF, oni robią późne. Jest do nich Gakken, nie wiem tylko czy wart jest grzechu... ostatecznie można zrobić zrzutkę i go poskanować dla partycypujących.... tak se tylko głośno myślę....

Edytowane przez Szydercza Gała
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

puk puk.... czy można? ?

Jak by ktoś miał ochotę - jako pokutę za chwilową nieobecność na forum - chętnie podeślę wyrzutnie torpedowe. O ile się nie mylę typ Mutsuki miał montowane :

Type 12 Nendo Triple Unit Open lub Type 90 Model 1 Triple Covered, czyli takie:

torpedos_339.thumb.png.a3a473225c1e7ad8f2bf0651c6900c62.png

lub takie

torpedos_341.thumb.png.ae28045b6cd1d311e450c7b13026e6c2.png

czyli takie 

SO700162i.thumb.JPG.4c5736021f6892b36e64783e1b91e2a8.JPGSO700164g.thumb.JPG.e52680a94337dab0777e0b64d5e4900a.JPG

 

Zainteresowanych i uczestniczących z projekcie poproszę o adresy wysyłki na prv. W styczniu roześlę wyrzutnie. 

 

Zestaw Yamashity już do mnie płynie. Mustuki jest na '41 i coś tam z blaszek dorysuję....

10555250p.thumb.jpg.fb830ec4f75a18964d4c46de9457ffba.jpg

Edytowane przez blacman
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 14.10.2019 o 22:33, Szydercza Gała napisał:

To temat raczej dla HopkaUF, oni robią późne. Jest do nich Gakken, nie wiem tylko czy wart jest grzechu... ostatecznie można zrobić zrzutkę i go poskanować dla partycypujących.... tak se tylko głośno myślę....

chyba nie ma potrzeb kupować - cuś tam się znajdzie w biblioteczce... Poradzimy sobie.... reszta na prv. 

IMG_5331.thumb.jpg.e1655b96eed688add5e3631a09a52558.jpg

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.