Skocz do zawartości

Nowości lotnicze w skali 1/72


Solo

Rekomendowane odpowiedzi

18 minut temu, mirage3 napisał:

Pytanie jest jak najbardziej zasadne bo "Bis" w 48 to jest nowy grzbiecik plus kadłub od MFa... Sam Kniaż Wlad przekonywał lata temu, że tego charakterystycznego Bisowego nosa to wcale a wcale aż tak nie widać... wink4

Nos bisa wyjaśniliśmy tu 

 

Edytowane przez em
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skrócili pierścień wlotowy, rosjanie, bo silnik ma większe przeplywy.stad większą średnica wlotu

Ponieważ  zbiornik nakładany jest większy i wchodzi w niego szarniera od klapki luku załadunku taśmy amunicyjnej działka,lewa strona za kabiną pilota, to ten fragment wygląda inaczej, opływ zbiornika wchodzi dalej w statecznik pionowy  oraz z prawej strony ,przed krawędzią natarcia tegoz,patrząc w kierunku lotu ma delikatne przetłoczenie ,podłużne. Na zdjęciach jest słabo albo wcale niewidoczne.

 

Edytowane przez em
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do modelu  Bf 109 G-6/AS od Edka , to już wiadomo ,że będzie do ,,bani" jak jego wzór z 48. No może nie całkiem, ale będzie miał widoczne błędy ,tak jak zresztą G-10 Erla ,do czego przyznał się sam Kniaź ,ale stwierdził rozbrajająco ,, kto to dostrzeże ,kto na tym się zna ?'' , wreszcie ,, kto to doceni ?'' Szulc jest wysoce niereformowalny (albo jego projektanci) ,nawet jak pokażesz mu pewne zdjęcia to się będzie  wykręcał i stwierdzi że on to zrobi po swojemu-bo tak!

  • Haha 1
  • Sad 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, zatras napisał:

Co do modelu  Bf 109 G-6/AS od Edka , to już wiadomo ,że będzie do ,,bani" jak jego wzór z 48. No może nie całkiem, ale będzie miał widoczne błędy ,tak jak zresztą G-10 Erla

Możesz rozwinąć temat błędów w/w wersji w skali 1-48?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, mirage3 napisał:

Patrz posty wyżej wink4

Popatrzyłem i nic.Jakieś wzmianki o błędach .Ale czy mające jakieś znaczenie dla takich weekendowych modelarzy jak ja ?

 

  • Confused 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Strategia Mistercrafta wygrywa,  wystarczy dać stary model z nowymi kalkomaniami i będzie nowy Mig-21 Bis. A kto tam się zorientuje. Taki nowy i ma dużo części.

  • Confused 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Godzinę temu, Xmen napisał:

Popatrzyłem i nic.Jakieś wzmianki o błędach .Ale czy mające jakieś znaczenie dla takich weekendowych modelarzy jak ja ?

 

Wiesz Pawełku ,wedle moich kryteriów ,jak się robi jakiś model, to powinno się zgłębić trochę temat : jak  wyglądał w realu , jakieś jego parametry ,zastosowanie (np.bojowe) itp.

 

3 godziny temu, RogerM napisał:

Możesz rozwinąć temat błędów w/w wersji w skali 1-48?

To strona : ,,Nowości lotnicze w skali 1/72" , miejsce nie bardzo nadające się do roztrząsania błędów modeli w 48siem i wszelakich innych ,,bubli"

Temat był mocno wałkowany na różnych forach ,przez lepszych ekspertów niż ja ,poza tym nie wiem o która wersje pytasz ; o G-6/AS czy G-10 zakładów Erla ?

Tu masz tak na szybko :

Tak zrobił sobie Edek G-10 Erla 01_fs.jpg.13ae7f9ce730a1ebd66e1842c0ac159a.jpga tak  powinien zrobić  ,do czego Kniaź się przyznał : 24369282_G10ERLANOVBK.thumb.jpg.d59e990131ce2a62efecbfa32826da58.jpg   

Edytowane przez zatras
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, zatras napisał:

Wiesz Pawełku ,wedle moich kryteriów ,jak się robi jakiś model, to powinno się zgłębić trochę temat : jak  wyglądał w realu , jakieś jego parametry ,zastosowanie (np.bojowe) itp.

Wiesz dobrze Krzysiu jakie są moje kryteria.:mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.