Skocz do zawartości

Nowości lotnicze w skali 1/72


Solo

Rekomendowane odpowiedzi

13 godzin temu, mirage3 napisał:

ICM grubo leci z tematem. Teraz zacznie się wyprzedaż antycznego Revella  :mrgreen:

Ja swojego wyprzedałem z 5 lat temu... szkoda było na niego czasu io cierpliwości.

Tego zanabęde z wieka chęcią 😃

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, mirage3 napisał:

ICM grubo leci z tematem. Teraz zacznie się wyprzedaż antycznego Revella  :mrgreen:

 

image.png.d42f2c21381142125285ff0aab161605.png

 

Szkoda, że pokazują od razu wersję bez kontenera. A co do fajnosci to mam nadzieję, że nie będzie to model zrobiony pod dodatki tak jak w 1/35.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg newsletter-a Martoli, Academy wznawia swojego B-24, tym razem pod oznaczeniem H 

 764012370_mar231373_12584.jpg.10e5fb668c96746971bed523fd401851.jpg

Cena mocno przedinflacyjna i kusząca - 95pln!

 

 

P.s. pytanie do obeznanych w temacie - czy roznica z wersją D to tylko nos czy są jeszcze inne istotne różnice? Jest jakaś konwersja na D? 

 

Edytowane przez wuwumaster
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, bart207skw napisał:

 

Szkoda, że pokazują od razu wersję bez kontenera. A co do fajnosci to mam nadzieję, że nie będzie to model zrobiony pod dodatki tak jak w 1/35.

Jak nie jak tak, kontener pewnie też będzie jako oddzielny model

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, bart207skw napisał:

 

Szkoda, że pokazują od razu wersję bez kontenera. A co do fajnosci to mam nadzieję, że nie będzie to model zrobiony pod dodatki tak jak w 1/35.

Przecież oni go po prostu przeskalują  🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, wuwumaster napisał:

Wg newsletter-a Martoli, Academy wznawia swojego B-24, tym razem pod oznaczeniem H 

 764012370_mar231373_12584.jpg.10e5fb668c96746971bed523fd401851.jpg

Cena mocno przedinflacyjna i kusząca - 95pln!

 

 

P.s. pytanie do obeznanych w temacie - czy roznica z wersją D to tylko nos czy są jeszcze inne istotne różnice? Jest jakaś konwersja na D? 

 

Co znaczy konkurencja i zapowiedź nowego Airfixa B-24H.  Nie pamiętałem zbyt dobrze tego Liberatora Academy, ale po przypomnieniu sobie instrukcji ze Scalemates, widać wyraźnie, że mocno odstaje on od dzisiejszych oczekiwań. Dla mnie wyborem będzie tylko Airfix lub Hasegawa. Zmiany wersji rzeczywiście wynikały głównie ze zmian w uzbrojeniu (początkowo wieżyczka  A-15, wersja H, potem A-6 - wersja J). Myślę, że do każdej wersji trzeba zdobyć dokumentację i kombinować

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, wuwumaster napisał:

Wg newsletter-a Martoli, Academy wznawia swojego B-24, tym razem pod oznaczeniem H 

 

Cena mocno przedinflacyjna i kusząca - 95pln!

 

 

P.s. pytanie do obeznanych w temacie - czy roznica z wersją D to tylko nos czy są jeszcze inne istotne różnice? Jest jakaś konwersja na D? 

 

W uproszczeniu owszem, różnica między wersją D a wersjami H i J to dziobowa część kadłuba. Chociaż wieżyczka górna i tylna oraz boczne stanowiska też ulegały modyfikacjom.

O gotowej konwersji zestawu Academy z H na D nie słyszałem i chyba takiej nie ma, bo Academy miało w ofercie wersję D. I jeżeli już, to szukałbym takiej wersji, bo poprawnej H z zestawu Academy bez poważnych przeróbek zbudować się nie da. 

A w ogóle, tak jak pisze poprzednik, Hasegawa bije ten zestaw na głowę. Airfix zapowiada sie ciekawie, ale to nie będzie D.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, mirage3 napisał:

Trumpkowy A-6E ma być dostępny na wiosnę.

 

image.thumb.png.9c068a31467a85be9559b5ea296c2efc.png

 

F*CK yeah! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Psar77 napisał:

Przecież oni go po prostu przeskalują  🙂

Tak jak zrobili z Bronco. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wiesz, fajny model, z fajnym malowaniem. Tylko sie radować :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, JJ62 napisał:

Co znaczy konkurencja i zapowiedź nowego Airfixa B-24H.


Akurat nie o Airfixa tu chodzi. Po rozdziale firm formy do rodziny B-24 należały do Minicrafta, który w zeszłym roku  ostatecznie padł, a masę upadłościową przejęło Academy i sukcesywnie wprowadza (lub przywraca, bo Libki swego czasu były już dostępne jako 'czyste' Academy) modele do swojego katalogu. Wersję H na początek wybrali zapewne ze względu na brak takowej w ofercie Hasegawy, konkurencji z Anglii raczej się nie spodziewając. Swoją drogą, ciekaw jestem, jak te Libki teraz wyglądają, w sensie czy dokonano jakiejś regeneracji form - jak oglądałem z 10 albo i więcej lat temu wypraski pakowane pod szyldem Minicrafta, nie wyglądało to zbyt zachęcająco...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Moses napisał:

No wiesz, fajny model, z fajnym malowaniem. Tylko sie radować :)

No a te błędy co mu tam wytknęli z podwoziem i statecznikiem ? Mnie trochę ostudziły zapal... Zresztą ja to czekam tak naprawdę na Prowlera jak wyjdzie i minę Kamila, który za zestawy składanych skrzydeł z Wolfpacka do maszyn US Navy sprzedał nerkę i duszę :szczerbol:

Edytowane przez Psar77
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, caughtinthemiddle napisał:

Wersję H na początek wybrali zapewne ze względu na brak takowej w ofercie Hasegawy

Hasegawa nie pakowała swoich wyprasek jako wersję H, bo część dziobowa była poprawną jedynie dla wersji J, L i M a i to nie wszystkich serii. Academy się nie przejmowało różnicami. Ich B-24 H ma część nosową od późniejszych wersji. Z tego co pokazał Airfix, wygląda że zrobili poprawną B-24 H ale też tylko niektórych serii. Być może na wypraskach będą alternatywne elementy dla różnych odmian, zobaczymy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, Psar77 napisał:

No a te błędy co mu tam wytknęli z podwoziem i statecznikiem ? Mnie trochę ostudziły zapal... Zresztą ja to czekam tak naprawdę na Prowlera jak wyjdzie i minę Kamila, który za zestawy składanych skrzydeł z Wolfpacka do maszyn US Navy sprzedał nerkę i duszę :szczerbol:

 

 

Jak kupie zobacze jak lezy w planach i czy bardzo to niedogodnosci przeszkadzają

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, HKK napisał:

Z tego co pokazał Airfix, wygląda że zrobili poprawną B-24 H ale też tylko niektórych serii. Być może na wypraskach będą alternatywne elementy dla różnych odmian, zobaczymy.

Mam nadzieję, jednak, że kontynuując swoją politykę samolotów z rondlami, wypuszczą też wersję, z której będzie można zrobić "z pudła" polskiego Liberatora.

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.