Skocz do zawartości

Nowości lotnicze w skali 1/72


Solo

Rekomendowane odpowiedzi

10 godzin temu, HKK napisał:

Hasegawa nie pakowała swoich wyprasek jako wersję H, bo część dziobowa była poprawną jedynie dla wersji J, L i M a i to nie wszystkich serii. Academy się nie przejmowało różnicami. Ich B-24 H ma część nosową od późniejszych wersji. Z tego co pokazał Airfix, wygląda że zrobili poprawną B-24 H ale też tylko niektórych serii. Być może na wypraskach będą alternatywne elementy dla różnych odmian, zobaczymy.


Oczywiście, że się nie przejmowało, ale gros klientów też w kwity nie patrzy i kupuje i buduje wedle tego, co ma napisane na pudełku i w instrukcji, a w tym kontekście taki a nie inny wybór pierwszego zestawu do wznowienia ma sens.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 23.01.2024 o 10:11, JJ62 napisał:

Mam nadzieję, jednak, że kontynuując swoją politykę samolotów z rondlami

Jak na samoloty z rondlami to wybór dziwny, bo do RAF trafiło tylko ok. 20 B-24H i to nie planowo, a w ramach "pilnej potrzeby operacyjnej" przekazane przez 8AF (na potrzeby jednostek "walki radioelektronicznej") i 15AF (prawdopodobnie dla Dywizjonu 301, przynajmniej częściowo).

 

W dniu 23.01.2024 o 10:11, JJ62 napisał:

wypuszczą też wersję

Wątpię, żeby zrobili jakąś inną wersję. Wydaje mi się, że to za duży projekt, ale może pozytywnie mnie zaskoczą.

 

W dniu 23.01.2024 o 10:11, JJ62 napisał:

z której będzie można zrobić "z pudła" polskiego Liberatora.

Polskiego Mk. VI z pudła to raczej nigdy się nie uda zrobić, natomiast Mk. III i V można było jakiś czas temu zrobić z modelu Eduarda

1122478-11991-48-1080.jpg.cd18d3cd9e1f3ba286f7bd195d2b466c.jpg

To był model Hasegawy z dodatkowymi częściami do konwersji m.in. z brytyjską wieżyczką (one były chyba też oddzielnie dostępne).

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz rację. Ja gdzieś mam nawet w piwnicznych kartonach taką wersję:

20337_rn.jpg.329438f2a2d2ab11099c9872491ebe3c.jpg

Też z wieżyczką Boulton Paul, ale zapowiedź Airfixa wzbudziła moje nadzieje. Zmiany, o ile pamiętam, nie są  aż tak duże pomiędzy wersjami jak np. w B-25 C/D Airfixa na wersję H/J (zmiana kadłuba itp.). 

Naiwny jestem pewnie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, mirage3 napisał:

 

Taaa... W nowym klocku mydła wydrapali tego MiGa sprzed 15 lat. Dlatego New Tool :mrgreen:


trochę się tego obawiam… ale marzyć wolno :D 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, BRAVO112 napisał:

chyba jednak tak. Kupilem takiego przed laty w Lingen razem z mini-monografia

 

Też takiego miałem :szczerbol:

 

W maju FM ma wydać agresywne F-15 z kraju kwitnącej wiśni.

 

image.thumb.png.4a24123172ae2fcf5375ef009efee0b4.png

Edytowane przez mirage3
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, mirage3 napisał:
7 godzin temu, BRAVO112 napisał:

chyba jednak tak. Kupilem takiego przed laty w Lingen razem z mini-monografia

 

Też takiego miałem :szczerbol:

O tym mówicie?

image.png.323091f17288e4622b83997c35cfe00f.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, pepociufakers napisał:

hmm, a czy ten model ma jakieś zalety w porównaniu do LIMa-5 z Airfixa?;)

 

Przed malowaniem tylko płuczesz w wodzie bo już namydlony jest. Mniej odtłuszczania :mrgreen:

 

33 minuty temu, Grzes napisał:

O tym mówicie?

image.png.323091f17288e4622b83997c35cfe00f.png

 

Zgadza się.

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Kon_Bar napisał:

Chyba nie było… Wg opisu „new tool”

 

IMG_0294.thumb.jpeg.f4e02d0a610c93365b7b84cb684f6fe4.jpeg

 

 

 

Gdzie opisali " new tool"? Na modelarovo jest, że to reedycja.

 

2 godziny temu, pepociufakers napisał:

hmm, a czy ten model ma jakieś zalety w porównaniu do LIMa-5 z Airfixa?;)

Lepszy fotel pilota.

To malowanie polskiego jaka to chyba z jakiejś prehistorycznej publikacji wzięli?

 

CLK0014_kamo-768x533.jpg

Edytowane przez Wymysl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, Wymysl napisał:

Gdzie opisali " new tool"? Na modelarovo jest, że to reedycja.

 

Lepszy fotel pilota.

To malowanie polskiego jaka to chyba z jakiejś prehistorycznej publikacji wzięli?

 

CLK0014_kamo-768x533.jpg

Wypisz wymaluj, dokładnie takie same było w modelu Hellera konfekcjonowanym przez Intech.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Wymysl napisał:

 

To malowanie polskiego jaka to chyba z jakiejś prehistorycznej publikacji wzięli?

 

CLK0014_kamo-768x533.jpg

Mój, właśnie taki, śpi sobie w bananowym kartonie na posłanku z waty. Nie drążyłem tematu, ale jak powinien wyglądać w/g obecnej wiedzy ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, kopernik napisał:

Nie drążyłem tematu, ale jak powinien wyglądać w/g obecnej wiedzy ? 

W sieci ten sam samolot opisywany jest przynależny do 2 lub 3 Dywizji Lotniczej, zgadza się tylko rok - 1947. W Polish Wings 20 jest chyba jedyne malowanie które można by zastosować. Szaro - szare z zamalowanymi gwiazdami i polskimi szachownicami, bez numeru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, barszczo napisał:

W sieci ten sam samolot opisywany jest przynależny do 2 lub 3 Dywizji Lotniczej, zgadza się tylko rok - 1947. W Polish Wings 20 jest chyba jedyne malowanie które można by zastosować. Szaro - szare z zamalowanymi gwiazdami i polskimi szachownicami, bez numeru.

Dzięki, znam to malowanie z PFC 2. Problem jest w tym, że to malowanie z 1945r i latał na tym samolocie ruski pilot. A to, podobno, jest z 1947r i nie ma aż takich ruskich naleciałości .

Edytowane przez kopernik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, Kon_Bar napisał:

Chyba nie było… Wg opisu „new tool”

 

IMG_0294.thumb.jpeg.f4e02d0a610c93365b7b84cb684f6fe4.jpeg

 

 

 

Jeszcze gdyby odświeżyli edycję z nosem (radarem) to może byłoby jakieś uzasadnienie ponownego zaistnienia, ale w tej konfiguracji to szkoda na niego życia mając pod ręką Airfixa.

Fakt, fotel tyć lepszy bo z oblachowanym zagłówkiem (Airfix dał b wczesny jak w 15stym) ale to i tak kasztan do grubej poprawki abo wymiany.

Zapewne ileś osób się skusi na boxart,

ale ileś nie.

Pozdr ww

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 26.01.2024 o 21:34, Wymysl napisał:

To malowanie polskiego jaka to chyba z jakiejś prehistorycznej publikacji wzięli?

 

CLK0014_kamo-768x533.jpg

 

W dniu 26.01.2024 o 22:30, Jostein napisał:

Wypisz wymaluj, dokładnie takie same było w modelu Hellera konfekcjonowanym przez Intech.

Znalazłem źródło. To stary "Polski samolot i barwa" T. Królikiewicza.

jak3.thumb.jpg.706a207114a40eb6184f83662bca943d.jpg

jak32.thumb.jpg.7e36a1efb910e4b354c420e27907c157.jpg

Jak widać to wizja w dodatku oparta na błędnym założeniu, bo ile wiem to Jaki-3 nie były w ogóle malowane na czarno-zielono.  Może dlatego autorzy modeli uprościli je do "typowego polskiego" jednolicie zielonego.

 

W dniu 26.01.2024 o 23:30, barszczo napisał:

W sieci ten sam samolot opisywany jest przynależny do 2 lub 3 Dywizji Lotniczej, zgadza się tylko rok - 1947.

Nic się nie zgadza 🙂 2 Dywizja była lotnictwa szturmowego, dywizje rozformowano w 1946, a ostatnie Jaki-3 z jednostek bojowych spisano we wrześniu 1946.

W dniu 26.01.2024 o 23:45, kopernik napisał:

Dzięki, znam to malowanie z PFC 2. Problem jest w tym, że to malowanie z 1945r i latał na tym samolocie ruski pilot. A to, podobno, jest z 1947r i nie ma aż takich ruskich naleciałości .

Nie latał jeden pilot, a 1. plm miał najwięcej Polaków w składzie, więc jak masz ochotę na jaka-3 to bardziej polskiego nie znajdziesz.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.