Skocz do zawartości

Nowości lotnicze w skali 1:48


Solo

Rekomendowane odpowiedzi

Ten nowy Su-57 Zvezdy to taki bardzo przeciętny model. Przeskaowany z 1:72 na 1:48. Coś, co dyskwalifikuje właściwie ten zestaw to praktycznie brak jakiegokolwiek fajnego detalu. Goła wnęka przedniego podwozia, goły kokpit (!!) bez żadnych przycisków na panelach bocznych. Górna połówka kadłuba strasznie chropowata, dodatkowo linie podziału też zostawiają do życzenia - dość płytkie, praktycznie brak jakiegoklowiek nitowania. W czasach gdzie np. GWH robi osobne wypraski z okablowaniem (Su-35) Zvezda, bądź co badź z nieco wyczekiwanym modelem, poszła tak mocno na łatwiznę. Plusem jest dość przystępna cena, jak na skalę 1:48. Taki model typowo na półkę.

 

Z modelami Zvezdy raczej nie miałem dotychczas styczności, ale raczej nie przekonali mnie do siebie. Kitty Hawk ma w planach zdaje się też Su-57, no ale... to Kitty Hawk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I pewnie taka będzie mniej więcej cena w polskich sklepach tego zestawu Minibase. Zresztą, topowe zestawy strasznie drogie się porobiły, F-14A Tamki teraz też już regularnie powyżej 400pln (z 1,5 roku temu jakoś chyba 300pln), modele GWH teżz reguły ponad 400 złotych.

 

Oczywiście można bawić się w sprowadzanie z Azji itp., ale coraz częściej łapią na granicy na dodatkowe opłaty wię wychodzi na to samo o ile nie drożej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, caughtinthemiddle napisał:

I lepiej nie będzie, dopóty Chińczycy będą europejskim dystrybutorom oferować ceny hurtowe niewiele niższe niż u siebie potrafią sprzedawać w detalu.

 

Chyba Polskim. HB czy KH w Polsce jest nieco tańszy niż na zachodzie, ale GWH czy AMK to już odwrotnie. Jak kupować GWH w Polsce to tylko na promocji -12% i więcej, bo wtedy wychodzi mniej więcej tyle, co w zachodnioeuropejskich sklepach. To samo F-14 Tamki czy ten nowy F-4E ZM :D Nawet doliczając przesyłkę wyjdzie taniej.

 

1986246076_OperaZrzutekranu_2020-12-11_213735_www.martola_com_pl.png.a03f7e31d4f38656e0469ad8b8282724.png

 

1387978388_OperaZrzutekranu_2020-12-11_213927.png.e3741533efb3b6600636c36de127af63.png

 

No a ceny europejskie nigdy nie będą takie jak w Chinach, bo trzeba opłacić koszty przesyłki, a na wjeździe do UE trzeba zapłacić VAT i cło.

Edytowane przez Tap-chan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Tap-chan napisał:

 

Chyba Polskim. HB czy KH w Polsce jest nieco tańszy niż na zachodzie, ale GWH czy AMK to już odwrotnie. Jak kupować GWH w Polsce to tylko na promocji -12% i więcej, bo wtedy wychodzi mniej więcej tyle, co w zachodnioeuropejskich sklepach. To samo F-14 Tamki czy ten nowy F-4E ZM :D

GWH nigdy będzie tanie, a już zwłaszcza u nas, bo w tym celu trzeba by dużo zamawiać, a nawet jakby ceny spadły o 10-15% to nadal będą to drogie modele, które mało kto kupuje (i to nie tylko u nas). AMK to jeszcze inna historia, bo w ich przypadku trudno mówić o jakiejkolwiek dystrybucji, to jest firma-żart. KH ma przyzwoite ceny, bo krajowy dystrybutor najprawdopodobniej bierze najwięcej w Europie; poza tym KH miewa regularne problemy z kasą i zdarza im się wtedy motywować dystrybutorów wyższymi rabatami - a z drugiej strony wielu jednak woli nie ryzykować zamawiania szczególnie w takich przypadkach, zwłaszcza że aktualnie podróż do Chin celem  dopilnowania realizacji zamówienia jest utrudniona. ZM to znów kwestia specyficznego podejścia do handlowania - oni nie sprzedają dystrybutorom, ale wybranym sklepom, a w sytuacji gdy ze względu na cennik (no i  skład katalogu, w sporej mierze opartego na 1/32) popyt u nas na ich towar jest mocno ograniczony, to i polskim sklepom trudno o dobre warunki - i kółko się zamyka.

Tym niemniej choćby przykład wspomnianego wyżej Minibase potwierdza, że ceny dystrybucyjne dla lokalsów i zagranicy są inne, i europejski dystrybutor, który musi doliczyć VAT i koszty frachtu oraz jego obsługi  (a niektóre firmy, osobliwie te świeże, mają pojęcie o handlu zagranicznym i związanej z tym papierkologii dość sprzeczne z rzeczywistością, co sprowadza na importerów dodatkowe wydatki) będzie na z góry straconej pozycji. Zresztą pal licho plankton  - zdarzyło mi się mieć możliwość porównania cenników Trumpetera/HB dla lokalsów i Europy w tym samym okresie , i były różnice.

Edytowane przez caughtinthemiddle
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra, ale ceny poprzednich F-4 w Polsce oscylowały w okolicach 360 zł, więc te 460 jest trochę dziwne, jeśli na zachodzie model jest droższy (o ile w ogóle jest droższy) od poprzedników o śmieszne 5%.

 

A w ogóle to zakładałem, że ZM będzie się strasznie ociągało i F-4E(late) albo F-4F to zobaczymy za 2 lata, a tu ciach, ciach, 2 miesiące po premierze F-4E(early) już ludzie dostają "próbki" F-4EJ. Jak tak dalej pójdzie, to na wiosnę będzie późny E :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Tap-chan napisał:

Ceny w Polsce już dawno zaczęły sięgać po poziom szaleństwa.

Nadal też zarobki (przeciętne, nie mylić z tzw. średnią) niespecjalnie wysokie. Z drugiej strony mając do wyboru świetny zestaw chyba warto się pokusić. Oj ciężkie jest życie modelarza-zakupoholika w ostatnich latach. Tu nowość, tam nowość. Trzeba chyba pomyśleć o specjalnej linii kredytowej  albo....grupie wsparcia😁🤪🤕

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja sobie mysle ze ostatnio wiecej poswiecam czasu na szukanie promocji i zakupy jak dziunia na wystepach w galerii handlowej niz uczciwe sklejenie modeli ktorych ilosc na polce przekroczyla liczbe pozostalych lat zycia - tak zmieniam sie w modelarsko zakuchopolowe zombie i czas mi sie opamietac.... ide sklejac model nie wchodze na strony sklepow modelarskich juz...chyba 🤪🤣

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Martinezol napisał:

A ja sobie mysle ze ostatnio wiecej poswiecam czasu na szukanie promocji i zakupy jak dziunia na wystepach w galerii handlowej niz uczciwe sklejenie modeli ktorych ilosc na polce przekroczyla liczbe pozostalych lat zycia - tak zmieniam sie w modelarsko zakuchopolowe zombie i czas mi sie opamietac.... ide sklejac model nie wchodze na strony sklepow modelarskich juz...chyba 🤪🤣

 

Brawo temu Panu!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

P Nazwa towaru, usługi PKWiU j.m Ilość Cena jedn.
netto
Wartość
netto
VAT Wartość
brutto
% Kwota VAT
1. F-4E Early Phantom II
producent: ZOUKEI MURA
numer katalogowy: SWS48-10
  szt. 1 355,28 PLN 355,28 PLN 23% 81,72 PLN 437,00 PLN
 
2. koszty transportu
Paczkomat Inpost
  szt. 1 9,76 PLN 9,76 PLN 23% 2,24 PLN 12,00 PLN
 
Razem: 365,04 PLN   83,96 PLN 449,00 PLN
 
w tym: 365,04 PLN 23% 83,96 PLN 449,00 PLN
  • Confused 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

znam taką jedną co pali papierosy 500pln na miesiąc z dymkiem i nie szkoda to co ja mam mieć jakiś problem z wydaniem 449 pln z dosyłką raz na rok ? Perspektywa różnego spojrzenia na sprawę, Pozdrawiam Focus

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ks model już wyprzedany a cena 409, w exito to samo już wyprzedany.....rozchodzi się jak świeze bułeczki.Tak Naprawdę ceny gwh w polsce bedą juz siegały ponad 400 zł i nie ma się co dziwic, taniej już było

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja właśnie chyba odpuszczę sobie Su-33 Minibase i sprawię sobie trzeciego Su-27UB. U MIGa Jimeneza w preorderze ~380pln z darmową wysyłką. Szczerze powiedziawszy to jestem przerażony, malowanie tych silników nie należy do najprostszych, a sam mam pomysłów na 5 sztuk wersji UB... Jak wypuszczą F-14 w odmianach A i B to się może trochę odetchnie. No albo robić po 2-3 sztuki na raz :D

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.