Skocz do zawartości

Nowości lotnicze w skali 1:48


Solo

Rekomendowane odpowiedzi

Ot taka ciekawostka 🙂 

https://www.mojehobby.pl/products/Samolot-mysliwski-PZL-P-11c-wersja-z-nartami-produkcji-Szomanskiego.html

Swoją drogą to przydałoby się, żeby ktoś odświeżył już P.11  i pochodne w 1/48, a Łosiu w tej skali też by był mile widziany. IBG ma już te tematy dobrze obcykane to może by się ktoś tam u Nich odważył? 😀 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta drama to Nino Belov, który kontaktował się z wieloma ludźmi w Rosji w sprawie zdjęć i pomiarów szczegółów, a który się obraził po tym jak nie wymienili go wśród ludzi mających wkład w projekt a na dodatek przestali mu podawać informacje zwrotne w sprawie stanu prac kiedy tylko dostali od niego to czego chcieli. Ja to tak zrozumiałem. Wkurzył się, bo kosztowało go to kupę wysiłku, a oni ucichli z projektem i odcięli się od niego.

No popatrzymy na cenę, ja tam chciałbym mieć akurat J-15 ale to w sumie tylko różnica w kokpicie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Martoli pojawił się nowy Phantom od ZM. Cena powala :D wychodzi nieco ponad 100 euro, gdzie standardowa cena ZM to około €80-€85.

https://www.martola.com.pl/pl307/produkty90350/f_4e_early_phantom_ii

 

Dostałem też maila od Sophii, że mają już Su-30SM gotowego do wysyłki, wysyłka 2-5 dni. Powiem szczerze, że jednak się łudziłem, że dodadzą te ramki z uzbrojeniem i dlatego od 3 tygodni (pierwsza osoba, która zrobiła inboxa) siedzą cicho. Wychodzi na to, że się myliłem.

 

 

Edytowane przez Tap-chan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, DTG napisał:

Nie sugerowałbym się absurdalną cenę Martoli.
U nich 460 zł kosztuje także F-4J ZM, ten sam który w Plastmodelu kosztuje 330 zł.
Inne F-4 też są z reguły blisko 50 zł droższe niż w normalnych sklepach.
Ich F-4C ZM jest droższy o blisko 100 zł od tego samego zestawu w Plastmodelu.

Zakładam, że umiesz czytać i doczytałeś że większość jest niedostępna. Osobna kwestia to fakt, że w Plastmodelu jest akurat promocja na ZM więc takie porównywanie jest niemiarodajne.  Równie dobrze możesz kupić model na e-bayu za 250zł i mówić, że tanio pomijając fakt wysyłki za 120zł :D  Zresztą jak jakiś czas temu byłem w Martoli to zdaje się, że 2 F-4J były na półce więc cena  może być z jakiejś starej dostawy. Ja swojego F-4C w Martoli kupiłem  zdaje się za 330-340zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może głupio gadam ale mam wrażenie że te różnice w cenach zależą z jakiego czasu była dostawa...

przykładowo......

blaszki w Voyagera od zimy 2019 co dostawę (a więc ~ co kwartał) były średnio 15zł droższe.

radar SURN od trumpka nabyłem w marcu za mniej niż 280zł, w maju był za 300, a teraz za mniej niż 330 raczej się go nie kupi

EDIT ----------------------

oczywiście mam tu na myśli dostawy do sklepów w PL

Edytowane przez M.A.V.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już wielokrotnie zostało wspomniane "Tanio to już było" :D Jak złotówka będzie stała do dolara po 2zł to się zrobi tanio, chociaż ostatnia taka sytuacja jaką pamiętam to było preludium  do tzw. "światowego kryzysu"...  

Sea Flankera i tak trzeba będzie kupić   :szczerbol:

 

EDIT:

Kinetic.jpg.e779afba6934067ab285b43490112781.jpg

To były czasy (2018) :haha:

Edytowane przez mirage3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.