Skocz do zawartości

F-22 Lighting II Mistercraft F-07


bart207skw

Rekomendowane odpowiedzi

witam.

model niedawno skończony. jak zawsze u mnie model z MC.

wrzucam go bardziej po to aby pokazać,  ze można go skleić i aby ci co zadają pytanie jak wygląda już wiedzieli.

standardowo - instrukcja japońska - czyli taka se.

kalki nowe - ten ciemnoniebieski papier - fajnie się kładą - tylko trzeba je długo moczyć w  wodzie.

moja wersja to malowanie z wersji Raptor - ale ten model to nie Raptor (spradzałem z modelem Italeri). kalki - z wersji raptorowej - najbardziej mi się podobały - skoro i kamuflaż raptorowy

model 100& z pudła, z paroma małymi poprawkami.

na plus wnętrze - ładny fotel, drążek, tablica przyrządów, ogólnie model w miarę dopasowany.

w modelu były jeszcze małe i duże zbiorniki paliwa, ale popsułyby wygląd.

w luku bombowym są dwie rakiety - w zestawie jest ich cztery, ale jakoś mi się nie pomieściły.

IMG_20200327_171645.jpg

IMG_20200327_171847.jpg

IMG_20200327_171519.jpg

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja sie pytam czemu ten F-22 nazywa sie Lightning II? 

F-22 to Raptor a F-35 to Lightning wiec nie wiem czemu pomoeszales nazwy. Wiem ze lata temu byla seria gier F-22 Lightning ale to zupelnie inna bajka.

Skoro lubisz sie meczyc z MC to twoj wybor. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z góry przepraszam wszystkich oburzonych i zniesmaczonych forumowiczów, że wybrałem model MC a nie Tamiya, Academy, Italka, Hobby Szef czy inne. Przepraszam. Wiem brak detali, nitow, innych dupereli. Chciałem skleiłem, pokazałem. I tyle. 

  • Like 3
  • Thanks 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, kzugaj napisał:

A ja sie pytam czemu ten F-22 nazywa sie Lightning II? 

F-22 to Raptor a F-35 to Lightning wiec nie wiem czemu pomoeszales nazwy. Wiem ze lata temu byla seria gier F-22 Lightning ale to zupelnie inna bajka.

 

No więc prześledź sobie "historię" nazwy dla F-22 to będziesz wiedział dlaczego się ludzie czasem mylą i nie ma to związku z grą. To była pierwsza proponowana i "prawie" przyjęta nazwa dla tego samolotu - Lightning II - miała nawiązywać do P-38. Niestety ku potężnemu wnerwieniu ludzi lotnictwa i sił powietrznych w USA ktoś z polityków przepchnął nazwę z doopy - Raptora.

Wcześniej sytuacja podobna była z A-10 Thunderboltem II tyle, że to ludzie już latający, obsługujący, i związani z Armią USA próbowali oficjalnie zmienić już przyjętą nazwę na "nową" - "Warthog". Na dziś A-10 "w papierach" ma Thunderbolt II a mówi się na niego Warthog. Niestety w przypadku F-22 górę nad sensowną propozycją wzięła nazwa totalnie z doopy.

Edytowane przez thor_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze raz pisze. Wiem o tym nazewnictwie. Sam się tym interesowałem. Ale dzięki za info. Ale dała taka nazwę modelu jak producent owego modelu umieścił na opakowaniu. Tak aby każdy wiedział co to za model i ewentualnie podejrzał wypraski. Ale gdyby MC nazwał ten model np. PLACEK DROŻDŻOWY Z ZAKALCEM BEZ ŚLIWEK F-1500STO900 F-07. To taki opis też byłby w tutule posta. To tak żartem, a tak na serio każda rzetelna informacja jest ok. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Solo napisał:

Całkiem możliwe że autor grafiki na pudełku nie odróżnia F-22 od F-35

To tak jak ja :haha:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, thor_ napisał:

Niestety w przypadku F-22 górę nad sensowną propozycją wzięła nazwa totalnie z doopy.

A mi tam nazwa Raptor pasuje. Velociraptory są uważane za inteligentne drapieżniki, F-22 to też miał być taki właśnie nowoczesny, "inteligentny" myśliwiec, a jakimś demonem prędkości nie jest więc ta błyskawica średnio mu leży. Ale jak patrzę na grubaska F-35 to z błyskawicą jeszcze mniej mi się kojarzy :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Tap-chan napisał:

a jakimś demonem prędkości nie jest

No jak nie jest? Miał być następcą F-15C i jeśli chodzi o prędkość przelotową to bije Orła na głowę. Do tego bez używania dopalacza. Dopiero przy prędkości maksymalnej ustępuje znacznie F-15, ale prędkość maksymalna w myśliwcu to trochę jak prędkość maksymalna w samochodzie - rzadko się ją rozwija.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, bart207skw napisał:

Nie chce się narazić THOROWI bo jeszcze młotkiem dostanę. Ale jak was to interesuje porównajcie modele HB, ITALKI efów 22 z wersja Raptor. A pamięta ktoś z was model yf-23. Kiedyś miałem na półce... 

Miałem Itallerkę ? A teraz czekam na HobbyBossa ?

YF-23 to maszyna wyprzedzająca kilka epok. 

Edytowane przez thor_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za historie nazewnictwa nie kazdy o tym wie ale oficjalnie F-22 jest Rator a F-35 to Lightning II. Rozumiem aurora podal nazwe z pudelka. Natomiast przy opisywaniu wspomina o Raptorze wiec jest niezly mix

W dniu 27.03.2020 o 18:52, bart207skw napisał:

moja wersja to malowanie z wersji Raptor - ale ten model to nie Raptor (spradzałem z modelem Italeri). kalki - z wersji raptorowej - najbardziej mi się podobały - skoro i kamuflaż raptorowy

Nie kazdy zna gluty MC i ch pudelka więc dla kogoś widzącego twój model i znającego F-22 jako Raptor będzie się zastanawiać czemu napisałeś Lightning II a nie Raptor.

Screenshot_20200328-194408_Chrome.thumb.jpg.0b66c97c2f63d01de2fb053d2559d7fa.jpgScreenshot_20200328-194346_Chrome.thumb.jpg.654865834278bd82e96080b92c49faef.jpg

Niech autor wątku się nie spina nikt tu nie jest oburzony czy zniesmaczony twoim zamiłowaniem do MC.

Jak mam być szczery to nie wiem jak Twój ulepek ocenić. Zdjęcia nie najlepsze, model poza poprawnym złożeniem wygląda poprostu ok. Mówisz że nie dało rady zrobić washa bo linie i detale płytkie, można je przeryc, płetwy pocisków grube można zeszlifowac. Nie odbieraj tego negatywnie ale jak chcesz pokazać że można z tego zestawu zrobić sensowny model to bez poważnych/gruntownych prac czy dodatków się nie da. 

Nikt nie narzuca ci abyś przesiadł się na droższe modele z doświadczenia koledzy doradzają ci choćby to że Italeri czy Revell 100% z pudla będzie wyglądać lepiej od tego MC tylko tyle.

 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kzugaj dzięki za info. Naprawdę wyczerpujące. Dzięki za ocenę modelu. Powiem tak w sumie na zakończenie wątku. Najbardziej lubie modele po IIWŚ z szachownicą. I w tej chwili mam na składzie wiele modeli. Np. Mi-2 z dodatkami żywicznymi, kalkami. I tam chce wydawać pieniądze. Ten model m.in. służymi za warszat. Tylko, że jeszcze nie czuję się aż tak na siłach by ten model zrobić. Zrobić lepiej niż np. ten. Ale myślę, że jeszcze kilka modeli z MC i w galerii umieszczę coś dużo lepszego. Może Puszczyka z Broplanu. Słowa na forum motywują. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bart nie czujesz się na siłach, bo kleisz gnioty (zestawy, nie wykonanie) które mimo włożonego wysiłku nie ma dobrych efektów. Było już kilka przepadków na forum, gdzie modelarze po porzuceniu ZTSów, Mistecraftow i innych tego typów chłamóiw, rozwineli skrzydła. Spróbuj skleić kilka dobrze opracowanych zestawó, prosto z pudła, a zobaczysz ze jestes na siłach i w stanie zrobić świetnie prezentujący się model. 

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Moses napisał:

Bart nie czujesz się na siłach, bo kleisz gnioty (zestawy, nie wykonanie) które mimo włożonego wysiłku nie ma dobrych efektów. Było już kilka przepadków na forum, gdzie modelarze po porzuceniu ZTSów, Mistecraftow i innych tego typów chłamóiw, rozwineli skrzydła. Spróbuj skleić kilka dobrze opracowanych zestawó, prosto z pudła, a zobaczysz ze jestes na siłach i w stanie zrobić świetnie prezentujący się model. 

Święta prawda, która ma odniesienie do każdej dziedziny życia. Jeżeli w jakiejkolwiek dziedzinie hobby, pracy itp. używasz słabych jakościowo "narzędzi" czy tez kompletnie nie przystosowanych do tego co masz zrobić - kończy się albo porażką albo totalną depresją z powodu "niemożności wykonania zadania" lub "niemożnością wykonania zadania na poziomie który by nas satysfakcjonował". Owszem są ludzie, którzy lubią takie wyzwania jak np. zbudowanie tunelu pod kanałem LaManche za pomocą łyżeczki do zupy - bo kiedyś im się to udało wykopując tunel na wolność z ZK. ? (Nie piję do nikogo z twórców i wykonawców tunelu ? )

Zamiast męczyć się poszukaj w sklepie modelu takiego np F-22 nie wiem jakie firmy w skali 1:72 teraz go robią i jaki byłby względnie najtańszy (kiedyś poleciłbym Italleri - ale to było z 20-25 lat temu) i zasiądź wieczorkiem, postaw przed sobą piwo/herbatę/colę i sklejaj. Zobaczysz wielką różnicę. A  potem już całkiem dla funu posklejaj resztę tych MC które masz. - zobaczysz, że świadomość tego, że potrafisz skleić całkiem fajnie model, który da się posklejać pozwoli Ci inaczej podejść do MC - może nawet zechcesz na nich poeksperymentować co wyjdzie na dobre i Tobie i modelom ? 

Jeden względnie dobrze sklejony model - który po pomalowaniu wygląda jak powinien (nie musi byc mistrzostwem świata) potrafi kompletnie zmienić podejście i zrewidować cele oraz wymagania co do siebie i wyglądu modeli. 

 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.