Skocz do zawartości

PZL.23/I - Tata wszystkich Karasi - 1:72


Mikolaj75

Rekomendowane odpowiedzi

16 godzin temu, Mikolaj75 napisał:

Piotr - nagromadzenie niewiadomych dotyczących prototypu jakoś usprawiedliwia moją "srebrną" koncepcję. Zagadek i tak jest więcej, być może nawet trzeba będzie gotową pracę nazwać wizją autorską aniżeli modelem. W każdym razie miło, iż cieszy się zainteresowaniem.

nie wyobrażam sobie braku zainteresowania :) mimo ryzyka - po obejrzenie we Wrocławiu na żywo  Twojego silnika do Su i przypomnieniu opisu powstawania - chodziłem trzy miesiące na terapię....:)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Andrzej_LK napisał:

A może dioramowo dodasz człowieczka, który maluje maszynę na zielono?

Widziałem w jakiejś czeskiej książce dioramę z malowania Liberatora na prowadzącego formację - to ciekawy pomysł - no i już wyobrażam sobie jak Mikołaj robi pistolet natryskowy....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda znakomicie. Zawsze mam obawy że taśma maskująca zerwie delikatny metalizer z podkładu i od pewnego czasu na szary wygładzony podkład daje czarny i jego jasniejsze tonacje na panele które chcę różnicować. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Zmierzam ku finałowi. Robią się ostatnie detale np. Venturi i sonda:

bgrBjL5h.jpg

Strefa silnikowa zmontowana i zmalowana:

m0FhVVVh.jpg

A płatowiec złoszowany i zaopatrzony w khaki (brakujące ramki będą):

3HiZkVbh.jpg

LBPap2Xh.jpg

Proszę o sugestie co ewentualnie kombinować z szatą graficzną zakładając nówkę prototyp który być może nawet nie wykołował jeszcze z montażowni.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli za szatę graficzną uznać jakieś mazianie farbą w formie napisów, godeł, symboli i takich tam, to nie, stanowcze nie! :)

Pozostaw jak jest, tylko czysta, niczym nie zakłócona linia!!

Żadnych przeszkadzaczy.

:lajkonik:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, Mikolaj75 napisał:

Proszę o sugestie co ewentualnie kombinować z szatą graficzną zakładając nówkę prototyp który być może nawet nie wykołował jeszcze z montażowni.

Może pomyśl aby w kilku miejscach zmatowić powierzchnię. Nawet w czasie produkcji monterzy muszą się jakoś przemieszczać po płatowcu, a to wpływa na wygląd blachy poszycia. 

Wszelkie zacieki czy zabrudzenia można zmyć, co jest konieczne przed lakierowaniem, natomiast wątpię czy jakieś zmatowienia (np od butów) czy rysy byłyby usuwane poprzez polerowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.