Skocz do zawartości

Mutsukofe opofieści: Kisaragi 1/700


Lipa

Rekomendowane odpowiedzi

Czołem! Wreszcie długo zapowiadana galeria. Zacznę od najważniejszego, bo jak zwykle zapomnę i wyjdę na buraka:szczerbol: Chciałbym wszystkim podziękować za całe wsparcie, które otrzymałem. Czy to w wątku czy na priv. Zarówno za konkretne tipsy jak coś wykonać i dobre słowo. Nie będę ukrywał, że niestety nie ze wszystkim sobie poradziłem tak jakbym chciał i nawet dobra rada nie pomogła albo coś spieprzyłem. Mogę jedynie obiecać, że będę dalej trenował by Waszej wiedzy i poświęconego czasu nie zmarnować. Dzięki bardzo Panowie! Sam projekt grupowy też mi wiele pomógł bo jak czegoś nie wiedziałem, to zaglądałem na modele innych i wtedy mogłem działać. Fajna sprawa:super:

Tyle słowem wstępu teraz czas na model:szczerbol: Pierwsza ukończona siedemsetka za mną. Fajna skala. Jak na mój pierwszy okręt na który da się patrzeć nie wyszło chyba najgorzej, co nie zmienia faktu, że dupy nie urywa i będę musiał sporo jeszcze nad sobą popracować. Przy Aobie położę większy nacisk na czystsze klejenie oraz szpachlowanie elementów PE. Blaszki przyszły w poniedziałek a pokład w środę także zobaczymy jakie nowe wymówki będę miał podczas prac:haha:

 

1.JPG

DSCF1843.JPG

DSCF1844.JPG

DSCF1845.JPG

DSCF1846.JPG

DSCF1847.JPG

DSCF1848.JPG

DSCF1849.JPG

DSCF1850.JPG

DSCF1851.JPG

DSCF1853.JPG

DSCF1854.JPG

DSCF1855.JPG

DSCF1856.JPG

DSCF1857.JPG

DSCF1858.JPG

DSCF1859.JPG

DSCF1861.JPG

  • Like 11
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie wyszedł, dałeś radę. Pierwszy ukończony produkt tego projekciku. Brawo.

PS teraz zauważyłem, izolatory przemaluj na porcelanowo, Japończyki do końca używali porządnych, nie jak Niemcy na u-bootach

Edytowane przez Szydercza Gała
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Panowie za lajki i propsy!:piwo:

W dniu 30.08.2020 o 15:25, Adamo722 napisał:

Lipy nie ma :piwo: fajny :super: na pewno ci tylko zaostrzyl apetyt na nastepne. Optycznie to mi te waly srub nie pasuja srednicą ale nie sprawdzalem może takie byly. Jaki nastepny:wojo:

Tak zdecydowanie czuję głęboki niedosyt. Na wałach się nie znam dałem zestawowe bez jakiegokolwiek pojęcia jakie mogły by być:szczerbol: Next jest wspomniana ałoba, która się poroni z zestawu kinugasy i transportu zuota z chin.

W dniu 30.08.2020 o 16:13, bazylms napisał:

Marudzicie towarzyszu. Wyszło bardzo dobrze, nawet zbliżeń nie ma się co wstydzić. 

Nie marudzę to jak z kobietami. Ta japonka jest trochę kulawa, brakuje jednej ręki i ma krzywy nos. No ale wiadomo nie ma brzydkich kobiet:haha:Następnej dam więcej gipsu na facjatę :mrgreen:

 

W dniu 30.08.2020 o 19:15, Szydercza Gała napisał:

Fajnie wyszedł, dałeś radę. Pierwszy ukończony produkt tego projekciku. Brawo.

PS teraz zauważyłem, izolatory przemaluj na porcelanowo, Japończyki do końca używali porządnych, nie jak Niemcy na u-bootach

Wszystkie te gluty do przemalowania czy tylko niektóre? Wydaje mi się, że w łortanderze były też śruby rzymskie. 

W dniu 30.08.2020 o 22:47, filipsg napisał:

No i fajowy wyszedł :D 
A czemu nie pokusiłeś się o żadne japońskie krzaczki na burcie ani nawet oznaczenia na kominie?

Bo podobno na wojnę je zamalowali. Jedyne zdjęcia jakie miałem to sprzed przebudowy i tam rzeczywiście były zarówno numery jak i paski. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Lipa napisał:

Bo podobno na wojnę je zamalowali. Jedyne zdjęcia jakie miałem to sprzed przebudowy i tam rzeczywiście były zarówno numery jak i paski. 

Na wojnę zamalowali, ale Twój niszczyciel wygląda na konfigurację przedwojenną - bez kabla demagnetyzacyjnego i niemalże bez broni przeciwlotniczej, więc oznaczenia na kadłubie i pasy by się zgadzały. Nie masz też czarnych czubków kominów, a one absolutnie zawsze były czarne ? Wybacz że nie odezwałem się w warsztacie, bo teraz to już trochę po czasie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, M.A.V. napisał:

he he he....   jak to mówią "makao i po makale"  :haha:

to się nazywa stopniowanie napięcia - pewnie masz jeszcze ludziki w zanadrzu  :mrgreen:

Tylko nie mow :nauka2:ze chcialbys jeszcze zeby torpedy do wody posylal?:rozga:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, M.A.V. napisał:

he he he....   jak to mówią "makao i po makale"  :haha:

to się nazywa stopniowanie napięcia - pewnie masz jeszcze ludziki w zanadrzu  :mrgreen:

Nie ale mam samolocik:gitara:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model wyszedł Ci bardzo sympatycznie, szczególnie podoba mi się sposób malowania płyt poszycia na burtach i w części podwodnej. Niektóre detale mogłyby być nieco delikatniejsze (zwłaszcza śruby i ich wały dają po oczach), ale widoczna jest dbałość o staranny montaż - nie widać większych glutów klejowych i tym podobnych artefaktów. Warto pamiętać o debonderze, który zdecydowanie pomaga w utrzymaniu czystości spoin CA. Brudzenie modelu również wymaga paru ćwiczeń (zielona linia glonu mnie nie przekonuje) ale jak na pierwszy model w tej skali jest naprawdę dobrze, tak trzymaj!

Jedyne o co przymarudzę to fotki - mogłyby być trochę lepsze, a przynajmniej nie takie żółte.   

Pozdrawiam, Marek

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisz dokładnie co nie tak z glonem. Spróbuję to poprawić przy następnych. Fotograf ze mnie kiepski. Siadłem z tutorialem forumowym o ustawieniach aparatu i dalej kicha jest. To chyba tak jak z kwiatkami. Nie masz ręki, podlewasz nawozisz a i tak usychają:szczerbol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.