Skocz do zawartości

MH-60L "Black Hawk" - KittyHawk - 1:35


DarkWing

Rekomendowane odpowiedzi

Prezentuję mojego trzeciego śmiglaka...
Tym razem skala nieco mniejsza bo 1:35 ale model gabarytowo większy w stosunku do medyków.
Jest też zdecydowanie bardziej szczegółowy, lepiej wykonany (lepszej jakości części) i w efekcie końcowym bardziej widowiskowy.
Tak jak wspomniałem jakość wykonania części bardzo dobra, również spasowanie poszczególnych elementów jest na wysokim poziomie. Jeśli miałbym się czegoś czepić to kalek - producent wykonał je w technologii matowej, co nie ułatwia ich nakładania oraz bardzo utrudnia pozbycia się srebrzenia. Na szczęście z pomocą przyszła chemia, a po końcowym lakierowaniu jakoś to wygląda.
Osobnym tematem jest instrukcja montażu, na tym polu Kitty Hawk zawsze miał i również teraz ma kłopoty. Nierzadko zdarza się, że jest pomijana jakaś cześć, czasami źle są opisane numery części - standard.
Malowanie Black Hawka jest dość trudne - w końcu całość ma być w czerni. Ale jak się okazuje czerń nie jest równa czerni - dorobiłem sobie kilka odcieni, a na koniec lekki wash. Efekt końcowy jest dla mnie więcej niż zadowalający chociaż na pewno zawsze można zrobić inaczej... lepiej lub gorzej ;).

Ponieważ po zbudowaniu modelu nie jest łatwo pokazać tego co w środku dla przypomnienie klika zdjęć wyposażenia z okresu budowy

Kokpit
iylIWBE.jpg

 


Kabina pilotów i przedział załogowy

9AfcWMa.jpg

 

2WI12UW.jpg

 


Napęd

aZLoXdr.jpg

A tak prezentuje się gotowy model

y9w1UoX.jpg

 


tCNfxUZ.jpg

 


8tXtWI1.jpg

 


H5pC9qE.jpg

 


9svUI5n.jpg

 


D55lLZT.jpg

 


ESjCRhF.jpg

 


qgsO8Cc.jpg

 

Przy wirniku ogonowym dorobiłem przewody sterowania łopatkami

5jmf546.jpg

 

tKJpA3F.jpg

 


s2SEOqH.jpg

 


wSwPPNZ.jpg

 


EJyxOO4.jpg

 


aAiDpEz.jpg

 


sWFmZMB.jpg

 

Również wirnik główny dostał przewody starowania kontem nachylenia łopat
QzhpToi.jpg

 


Cve1kte.jpg

 


KmZG7wy.jpg

 


ooGA9Oa.jpg

 


lTnkkIj.jpg

 


qM2SBMG.jpg

 


6dKswfX.jpg

 


5pJwfcL.jpg

 

 

Ostatnie zdjęcie - fotka z Somalii - gość zgodził się popilnować z 5 $ ?

nuwCO2v.jpg

 

Edytowane przez DarkWing
  • Like 18
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Mikolaj75 napisał:

Wizualnie bardzo atrakcyjny model. Widać też, że zestaw daje duże możliwości chętnym detalistom.

Czy napis US ARMY i inne kalki to feler producenta czy tak ma być?

Wszystkie napisi powinne byc w kolorze Olive Drab. Ale modelarz zrobyl, tak jak mu wyglondalo liepiej. Niestety.

Normalnie pszed budowa tszeba poszukac troche materialu, zeby nie robyc takich blendow.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, mikemc napisał:

Ale modelarz napisze, tak jak mu wygodniej.

Jasne ze napisze. Tylko co z tego. pszeciesz roby konkretni, historiczni smiglowiec. So zdjecia, informacja, ksiazki. A w koncu mami jakasz mieszanine, 3 in 1.

UH-60L, MH-60L i MH-60L DAP w jednim modelu. Wszystko pofarbowane na ciemno, zadnego wydzielenia szczegolow. Po co taki pospiech, konkurs na szybkosc?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Mikolaj75 napisał:

...Czy napis US ARMY i inne kalki to feler producenta czy tak ma być?

 

Takie kalki były w zestawie. Przed nałożeniem nie sposób było dostrzec tej białej apli pod napisami... niestety.

Kolorystyka napisów też odbiega od oryginału - o czym pisałem w warsztacie.

Zresztą same kalki to po instrukcji najsłabszy element modelu, jedyny ich plus to szczegółowość i czytelność. 

 

2 godziny temu, Robertas napisał:

Jasne ze napisze. Tylko co z tego. pszeciesz roby konkretni, historiczni smiglowiec. So zdjecia, informacja, ksiazki. A w koncu mami jakasz mieszanine, 3 in 1.

UH-60L, MH-60L i MH-60L DAP w jednim modelu. Wszystko pofarbowane na ciemno, zadnego wydzielenia szczegolow. Po co taki pospiech, konkurs na szybkosc?

Nie, nie żaden konkurs na szybkość. Model robiłem spokojnie w swoim tempie.

To, że wyszło jak piszesz 3 in 1 też mi nie przeszkadza - nigdy nie pisałem, że będzie to wierne odwzorowanie - jak każdy z moich modeli.

Wykonanie tego modelu dał mi dużo frajdy i teraz cieszy oko - i tylko o to chodzi dla mnie w tym hobby. 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Robertas napisał:

Jasne ze napisze. Tylko co z tego. pszeciesz roby konkretni, historiczni smiglowiec. So zdjecia, informacja, ksiazki. A w koncu mami jakasz mieszanine, 3 in 1.

UH-60L, MH-60L i MH-60L DAP w jednim modelu. Wszystko pofarbowane na ciemno, zadnego wydzielenia szczegolow. Po co taki pospiech, konkurs na szybkosc?

Chodziło mi raczej o to że jest raczej zabawne wypominanie błędów, samemu robiąc podstawowe błędy w pisowni.

  • Confused 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, mikemc napisał:

Chodziło mi raczej o to że jest raczej zabawne wypominanie błędów, samemu robiąc podstawowe błędy w pisowni.

Odpowiedz bardzo prosta, nie jestem poliakem, nygdi nie uczylem polskiego.

  • Like 4
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, mikemc napisał:

Chodziło mi raczej o to że jest raczej zabawne wypominanie błędów, samemu robiąc podstawowe błędy w pisowni.

Słabe to było raczej, ale tak się kończą prywatne wycieczki... Ciekawy jestem czy kolegę stać na słowo przepraszam :szampan1:

  • Like 5
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie widzę problemu w dbaniu o prawidłowe używanie języka polskiego, szczególnie pisanego. Teraz tym łatwiejsze jest że komputer/telefon sam podpowiada prawidłową forma słowa. Fajnie że kolega stara się używać języka Polskiego, ale chyba nie ma nic złego w doskonaleniu go. Ja nie robię problemów jak ktoś poprawi mój angielski. Człowiek uczy się całe życie. Ale skoro kogoś uraziłem to przepraszam.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, mikemc napisał:

Nie widzę problemu w dbaniu o prawidłowe używanie języka polskiego, szczególnie pisanego. Teraz tym łatwiejsze jest że komputer/telefon sam podpowiada prawidłową forma słowa. Fajnie że kolega stara się używać języka Polskiego, ale chyba nie ma nic złego w doskonaleniu go. Ja nie robię problemów jak ktoś poprawi mój angielski. Człowiek uczy się całe życie. Ale skoro kogoś uraziłem to przepraszam.

 

 

Wszystko jest OK. Niema problemu. Niewiem czemu na forum komputer nie podpowiada prawidlowa forma slowa. Korzystam z tego jak pisze w Gmail. Bardzo pomaga. Ale tu tego niema.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 months later...

Fajnie wyszedl, zastanwiam się właśnie nad budowa trochę bardziej skomplikowanej wersji MH-60M i zastanawiałem się czy lepiej wydać więcej kasy na kitty hawka czy starego Academy jako ze będzie dużo dorabiania samemu żeby dojść do tego co bym chciał. Po twoim warsztacie i galerii chyba jednak się skuszę na Kitty Hawka.

Taki mi chodzi po głowie:

 

X6Epf8.jpg

 

 

 

Edytowane przez adamkijak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.