Skocz do zawartości

Mistercraft


mandrivecs

Rekomendowane odpowiedzi

No, ale Dacia się rozwija... Zobaczco się stało z Skodą? Realna konkurencja do VW.

Może się doczekamy: MC realna konkurencja dla Italeri, Tamyi, Hasegawy, Academy (niepotrzebne skreślić)

Taki żarcik 😁

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dacia się rozwija - trochę musi, bo rynek goni (tylko jeśli idzie o materiały wnętrza) . Ale nie za dużo, żeby nie poszalała to kupując ją masz do wyboru jeden motor w dieslu i jeden w benzynie, obydwa coś koło 100 KM, normalnie szaleństwo... A kombi Logan z pokaźnym bagażnikiem ma 1,0 MPI. To na pusto ledwo jedzie. 

Dlatego zapewne Italeri odsprzedaje ramki MC (w sprzedaż form nie wierzę) okrojonej do minimum i MC sprzedaje tylko jako polski, to jedyny produkt gdzie nie klepią miliona wersji w różnych pudełkach. 

A VW popełnił błąd w przypadku skody, w pewnym czasie udostępniając zbyt szeroko technologię i teraz nie wie jak to odkręcić. Pośrednio wymógł zmianę (wzrost) polityki cenowej. Kiedyś to była różnica ok 25% aut tej samej klasy. Teraz to ok 10%. Octavia prawie dogoniła Passata. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do MC masz 100% racji, tylko dlaczego piszą, że F-16C polskiego lotnictwa, skoro pozbawili możliwości takiego wykonania?  Naprawdę chciałbym napisać o nich  coś innego niż małe oszustwo. Dlatego nie polecałbym ich modeli młodym adeptom  modelarstwa.

 

Co do Skody: Passat to  raczej vs Superb, a Octavia segment niżej  :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisałem że nie będę się odzywał (i chyba miałem rację, bo wciąż w pętli lecą te same głupie argumenty) ale otworzyłem dziś pudełko z nowiutkim R35 First to Fight i pomyślałem sobie o jednej kwestii.

 

Czy MC kiedykolwiek wydał SWÓJ model? Czy to w ogóle jest firma modelarska, czy dystrybutor modeli, jak Hobby2000?

 

First to Fight jest polską firmą o niesamowicie szerokiej dystrybucji (są chyba w każdym empiku), która utrzymując się na poziomie 25 złotych za model wydała ich już około 70, systematycznie podnosząc poprzeczkę w dziedzinie jakości. Osiągnęli więcej w 7 lat niż MC w 30. Inne polskie firmy też w jakiś sposób szły lub idą do przodu - oczywistymi przykładami są IBG i Arma, ale taki Mirage przez lata też całkiem ładnie rozwinął ofertę, ba - nawet RPM zdążył wydać parę fajnych modeli. A MC wciąż woli siedzieć w epoce modelu łupanego, nawet nie swojego. Dlatego to właśnie MC najbardziej z całego grona zasługuje na krytykę. 

 

I nie szkalujcie mi tu Dacii takimi porównaniami, to wspaniałe auta, Duster na zawsze w moim sercu :mrgreen:

  • Like 1
  • Sad 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, JJ62 napisał:

Masz rację: ale firmy Automotive nie oszukują: nie mówią, że kupujesz S-klasę, a wchodzisz do środka i widzisz Citigo lub VW up, a MC tak właśnie robi

A w jaki sposob "oszukuje" MC ? I czym sie rozni od "oszukiwania" innych firm sprzedajacych towar z nizszej półki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oszukują. Zobacz na wyposażenie "samochodu" Duster za 39 999 w mega ofercie. Bez radia! I bez dywaników! Bez niczego! Ciesz się, że koła się kręcą i jest kierownica. Poza tym plastyk skrzypi, od siedzenia po 50 km boli żydź i plecy, pow. 90 na godzinę nie słyszysz własnych myśli itd. Jak chcesz, żeby to miało ręce i nogi zaczynasz od 58 000. Ta super cena 39 999 to oszustwo. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, filipsg napisał:

Czy MC kiedykolwiek wydał SWÓJ model? Czy to w ogóle jest firma modelarska, czy dystrybutor modeli, jak Hobby2000?


Czy przypadkiem Iskra nie jest ich?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Smokepsv napisał:

A w jaki sposob "oszukuje" MC ? I czym sie rozni od "oszukiwania" innych firm sprzedajacych towar z nizszej półki

Ja nie mam pretensji o towar z niższej półki, tylko o inną zapowiedź na pudełku a inną zawartość w środku.  Trudno przypuszczać, że zrobili to  przypadkowo...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, JJ62 napisał:

Ja nie mam pretensji o towar z niższej półki, tylko o inną zapowiedź na pudełku a inną zawartość w środku.  Trudno przypuszczać, że zrobili to  przypadkowo...

A czy jakis producent/sprzedawca aut czy czegokolwiek zachwala swoj towar piszac ze to jest szmelc?

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może być szmelc, zawodny sprzęt, kiepski model, ale niech będzie napisane na pudle że jak jest F-16C Block  52+ to niech po otwarciu nie okaże się, że mamy  w środku tylko F-16A, To samo opisano powyżej o Harrierze

To  właśnie definiuje oszustwo!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, JJ62 napisał:

Może być szmelc, zawodny sprzęt, kiepski model, ale niech będzie napisane na pudle że jak jest F-16C Block  52+ to niech po otwarciu nie okaże się, że mamy  w środku tylko F-16A, To samo opisano powyżej o Harrierze

To  właśnie definiuje oszustwo!

Wykrzykniki tutaj sa niepotrzebne😜 A widzac reklame w telewizji. VW Polo za 29999 czujesz sie mniej oszukany ze za ta cene masz 4 kola i kierownice i zeby auto jako tako spelnialo Twoje wymogi to musisz dokupic 3 rozne pakiety bo najpotrzebniejsze rzeczy sa tak rozbite?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, JJ62 napisał:

Nowe Polo to teraz z 50000 najmniej

Zawsze są pakiety, jeżdzę VW od ponad 10 lat i zawsze dobieram sobie co  mi pasuje

I w calym poscie tylko roznice w cenie wyczytales? No to wstaw tam 50 kola i czytaj jeszcze raz i odpowiedz. Bo przeciez nie  pytalem czy cena jest prawidlowa, czy tez jakim samochodem i ile lat jezdzisz. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Smokepsv napisał:

I w calym poscie tylko roznice w cenie wyczytales? No to wstaw tam 50 kola i czytaj jeszcze raz i odpowiedz. Bo przeciez nie  pytalem czy cena jest prawidlowa, czy tez jakim samochodem i ile lat jezdzisz. 

I kto tu się denerwuje? :)

W przeciwieństwie do polityki MC, rynek Automotive wymusza coraz lepsze wyposażenie nawet w wersjach podstawowych. Może to kwestia wielkości zysków - nieporównywalne rynki. Tak, że Twój post i komentarz był trochę z kosmosu, sorry

A gdzie u MC mogę sobie polepszyć zestaw F-16?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, JJ62 napisał:

I kto tu się denerwuje? :)

W przeciwieństwie do polityki MC, rynek Automotive wymusza coraz lepsze wyposażenie nawet w wersjach podstawowych. Może to kwestia wielkości zysków - nieporównywalne rynki. Tak, że Twój post i komentarz był trochę z kosmosu, sorry

A gdzie u MC mogę sobie polepszyć zestaw F-16?

 

Czy gdzies napisalem ze sie denerwujesz, ze zarzucasz mi zdenerwowanie?

 

Rynek modelarski nie wymusza coraz lepszych modeli nawet prosto z pudla?

 

Takze nadal nie odpowiedziales na moje pytanie i cale Twoje posty sa troche z kosmosu, sorry

 

Kupic sobie innego jaszczebia z MC i przeszczepic czesc, kupic wiadro szpachli, kupic nowe nalepki.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, mandrivecs napisał:

Oszukują. Zobacz na wyposażenie "samochodu" Duster za 39 999 w mega ofercie. Bez radia! I bez dywaników! Bez niczego! Ciesz się, że koła się kręcą i jest kierownica. Poza tym plastyk skrzypi, od siedzenia po 50 km boli żydź i plecy, pow. 90 na godzinę nie słyszysz własnych myśli itd. Jak chcesz, żeby to miało ręce i nogi zaczynasz od 58 000. Ta super cena 39 999 to oszustwo. 

A czy ten pakiet bez radia nazywa się np. AUDIOPHILE, SUPER SOUND, albo SUPER RADIO? Jeśli nie, to nie widzę problemu - takie nazwy pakietów to byłoby już zachowanie godne MC 😉 Za te 39.999 dostajesz proste do bólu, bezawaryjne i niezawodne autko do przemieszczania się z punktu A do punktu B.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja to tylko nadmienie, ze o ile faktycznie w hipermarkietach mamy kupców którzy chcą skleić i czesto nakleic kalkomanie bez malowania, albo pomalują co najwyżej pactrą, jednakl na forach i grupach modelarskich jest wielo Mistercraftoentuzjastów, twierdzących ze są to super modele, z których się robi super modele, a osoby sklejające hasegawe czy Tamiye to są sklejacze nie zasługujące na miano modelarzy. Nie rozumiem tego fenomenu 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Smokepsv napisał:

Czy gdzies napisalem ze sie denerwujesz, ze zarzucasz mi zdenerwowanie?

 

Rynek modelarski nie wymusza coraz lepszych modeli nawet prosto z pudla?

 

Takze nadal nie odpowiedziales na moje pytanie i cale Twoje posty sa troche z kosmosu, sorry

 

Kupic sobie innego jaszczebia z MC i przeszczepic czesc, kupic wiadro szpachli, kupic nowe nalepki.

 

 

A jednak nerwy są widoczne gołym okiem...

MC nie jest tego warta, naprawdę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.