Skocz do zawartości

[Projekt grupowy] Sklejamy modele Mistercrafta - Pytania, gadki szmatki itp.


jawkers

Rekomendowane odpowiedzi

Lubię sobie poczytać takie tematy, ale mam wrażenie, że coraz bardziej ten temat to nic innego jak

 

Screenshot_20220119-125441_Chrome.thumb.jpg.b2e7cba1c8d36bccacdb4a6d99ef6708.jpg

Edytowane przez tlb
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Staryfajter1954 napisał:

Zapomniałeś o klasyce Hasegawie, której modele z niektórych serii są tańsze nie tylko od modeli Italeri czy Zvezdy ale cenowo podobne do zestawów Mister Crafta.

Odniosłem się do tego co kolega posiada w swych zasobach.

 

2 godziny temu, Staryfajter1954 napisał:

To jedno a drugie to kwestia irytacji. Zirytować może każdy model nawet dużo lepszy niż modele wrocławskiej firmy.

Też prawda. To kwestia tego czego oczekujemy od firmy oferującej swe wyroby i z czym chcemy się zmierzyć.

Bo jeśli ktoś chce poćwiczyć malowanie, to liczy się szybka i bezproblemowa  składalność zestawu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, tlb napisał:

Nie pamiętam "tamtych" czasów gdzie trzeba było kombinować i samemu dorabiać elementy do modeli,(...), ale czasy się zmieniły

To chyba faktycznie znak czasów, ale w tym stwierdzeniu jest zawarty podstawowy błąd. Samodzielne wykonywanie elementów, lub nawet całych modeli, to nie jest generalnie kwestia niepożądanej konieczności i nigdy nie była. Takie coś istnieje, ale to margines.

 

Żeby poćwiczyć malowanie to w ogóle żaden model nie jest potrzebny.

Edytowane przez greatgonzo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem kto jest właścicielem wątku ?

Nigdy nie widziałem na oczy i nie miałem w rękach Mister czy Mastercrafta , więc siłą rzeczy osobiście nic po prostu do tej marki nie mam .

Sprawa jest prosta , to jest forum modelarskie gdzie ludzie często poświęcają kawał życia by zrobić model . Mają taką wiedzę , że książki mogliby pisać . Starają się zrobić jak najlepsze i najładniejsze zdjęcia . Po to by przyjemnie spędzić czas , wspólnie z innymi ludźmi. 

 

W skrócie , bo robi się już to nudne .

Takie numery i atmosfera z tym związana nie ma nic wspólnego z modelarstwem :

 

IMG-20220117-WA0014.jpeg.2e20996c13890c7ddf9b5935222f65a4.thumb.jpeg.4ed8cd1a1b9233d9ca57f672d0a2cbf4.jpeg

 

Poniżej. Takie coś , to już jest modelarstwo , sklejony model , pomalowany , zdjęcie , i nie trzeba było wątpliwej co do intencji otoczki :

 

8B622645-01C6-4F3B-BA1A-55A6922D9708.thumb.jpeg.429baac5e4974ddb720aca9b15be6409.jpeg.5bd1fccf0848692747a302d7ce3a24ee.jpeg

 

Proste dwa zdjęcia , dwaj użytkownicy . Nawet nie trudno zgadnąć który jest modelarzem .  

O co chodzi ? To już niech każdy sam sobie dopisze . 

 

Jak wspomniałem wyżej , nie wiem kto jest właścicielem wątku ? 

Należy po prostu reagować natychmiast na takich użytkowników jak Majonez , czy Mi28N. Robią z tego wątku zero . Celowo , nawet gdyby ktoś udowodnił , że nie celowo , to tym gorzej .

 

Hello

 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przybyła kawaleria z odsieczą, prawdziwy festiwal głupoty tutaj czytam 😅

 

Czytam te posty i ręce mi opadają - temat pułapka, może i mam problemy z interpunkcją ale to nie ja zachowałem się jak troll wklejając link do innego tematu obrażając za razem tych co uczestniczyli w tym temacie stwierdzeniem ”perełki” a potem prawiąc o kulturze osobistej.. 🤔

 

Nie twierdziłem że jestem modelarzem ani że buduję modele, gdybys hallo  czytał ze zrozumieniem (jak widać kolejny raz dwa obce ci słowa...) to zdjęcia przedstawiają zabawkę dla dziecka o czym zresztą pisałem.

 

Jedyny ferment jaki ktoś wprowadza do tego tematu jesteście właśnie wy, macie na forum setki tematów poświęconych ”prawdziwym modelom” i ”prawdziwym modelarzom” w którym możecie wykazywać się swoim kunsztem to jednak wolicie wykazywać się kunsztem głupoty prowokując tutaj gówno burzę, na prawdę tak nudzą was te wasze ”prawdziwe modele”?

 

Skoro w temacie o modelach mc nie można pisać o modelach mc to o co tutaj chodzi?

 

Za wasze zachowanie powinniście zostać zbanowani, gdybym ja innym temacie np o modelach hobbyBossa, czy tamyi zachowal się ja wy tutaj, dostał bym z pewnością bana.

 

Żeby nie było że się obraziłem czy jakoś specjalnie mnie to obeszło, to nawet nie jest tłumaczenie a raczej sprostowanie to czego nie rozumiecie i raczej nie zrozumiecie.

 

Nie każdemu zależy żeby być mistrzem w tym co robi - to nie czasy feudalnej Japonii, ważne żeby robić to co sprawia przyjemność, a miałem się raki nie powtarzać 🤦

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Hello napisał:

Należy po prostu reagować natychmiast na takich użytkowników jak Majonez , czy Mi28N. Robią z tego wątku zero . Celowo

 

Rozmawiamy tutaj o modelach, Hello. Zgodzisz się więc pewnie, że wytykanie palcami i zachęcanie do nagonki wobec konkretnych osób jest zachowaniem zdecydowanie przesadzonym i niekoniecznym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak czytam ten temat (pisząc tu przeczytałem tylko pierwsze 2 strony żeby znać temat..) stwierdzam że zwykle chamstwo było już wcześniej, kupa zaczyna się od 3 strony i dalej nie chce mi się czytać.

 

Tak mi nachodzi jedno skojarzenie - jak w lecie robicie grilla z rodziną i opychacie się tą kaszanką to sąsiad z działki obok krzyczy wam:

” ej przestańcie żreć to gówno!”

ale wy dalej jecie bo w sumie to wam smakuje, a ten cham obrzydza wam i waszym dzieciom krzycząc:

” To tylko kasza z krwią i świnia zanim się na tym haku wykrwawi to się jeszcze zleje i zwymiotuje do tej krwi, a wy to p@#&by żrecie !”

Jak się raki wtedy czujecie?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Mi28N napisał:

Tak czytam ten temat (pisząc tu przeczytałem tylko pierwsze 2 strony żeby znać temat..) stwierdzam że zwykle chamstwo było już wcześniej, kupa zaczyna się od 3 strony i dalej nie chce mi się czytać.

 

Tak mi nachodzi jedno skojarzenie - jak w lecie robicie grilla z rodziną i opychacie się tą kaszanką to sąsiad z działki obok krzyczy wam:

” ej przestańcie żreć to gówno!”

ale wy dalej jecie bo w sumie to wam smakuje, a ten cham obrzydza wam i waszym dzieciom krzycząc:

” To tylko kasza z krwią i świnia zanim się na tym haku wykrwawi to się jeszcze zleje i zwymiotuje do tej krwi, a wy to p@#&by żrecie !”

Jak się raki wtedy czujecie?

 

No to nie czytaj, zawsze możesz się przeciez przenieść na jakiegoś facebooka czy tam inne fora jak Tobie tu nie pasuje...

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Evildead napisał:

No to nie czytaj, zawsze możesz się przeciez przenieść na jakiegoś facebooka czy tam inne fora jak Tobie tu nie pasuje...

Może Ty się przeniesiesz ?

Może przenieś się z tego tematu skoro razi Cię treść?

Uwierz mi, że gdybym wiedział od początku jak bardzo prymitywne procesy sterują częścią tu wypowiadających się to szerokim łukiem omijał bym to miejsce.

Myślałem że forum modelarskie to ostoja spokoju, wiedzy i opanowania a jest na odwrót 😂🤦

Wyścig kulawych umysłowo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 sierpnia 2019, podczas "parady" WP, kilkanaście metrów nad balkonem śmignęło mi Su22. I tak wtedy pomyślałem, że fajne bydlę i można by coś takiego sklecić. 

 

Warto to?


https://allegro.pl/oferta/model-samolotu-su-22-polskie-wojsko1-48-klej-9937770902

 

 

Czy szukać coś lepszego?

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Mi28N napisał:

To po co proponujesz mi coś czego sam zrobić nie chcesz?

Ja też nie stekami, pokazuje wam tylko wasze prawdziwe oblicze.

Bo masz strasznie agresywne nastawienie , wyluzuj troszkę,  to ma być dobra zabawa przecież, napij się może herbatki i klej po swojemu i nie przejmuj się innymi, będzie dobrze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem po co ta cała gówno burza. Modelarstwo jest po to by sprawiało przyjemność z budowania modeli i odstresowania od pracy a nie nie wiem co o byle co sie kłócić i sprawiać problemy. Najlepiej olać to i robić to co sprawia przyjemność. Ale czasem warto skorzystać z czyjejś pomocy chyba ze sie nie chce pomocy albo nie chce sie skorzystać co poprawić co dorobić itp.

Pozdrawiam.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • jawkers locked this temat
  • 4 months later...
  • jawkers unlocked this temat
  • 2 weeks later...
  • Super Moderator

Wszystkie galerie które były założone w projekcie grupowym, zostały przeniesione. Jeżeli galerię swojego modelu zalożyłeś w innym miejscu, to już nie moja w tym wina, że jej nie ma. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rezerwuję Su-20, którego zacznę jak skończę inne rozgrzebane modele, bo trochę za dużo ich mi się uzbierało.

 

Model będzie nosić oznaczenia z ostatniego lotu 6136.20220610_162117.thumb.jpg.cc656ef4d69a0566e090a0a68b8aeb9b.jpg

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 months later...

Skleiłem niedawno 'Alfettę 1950' od MC (przepak Smer). Teraz jestem w trakcie SE-210 w malowaniu Air France. 

Traktuję te modele jako, niejako, laboratoryjne, testowe. 

Są marnej jakości i, w razie czego, 'nie szkoda'. Uczę się na nich głównie szpachlowania (co nie oznacza, że jestem już w tym dobry), ale też testuję, a to malowanie, a to jakąś dziwną obróbkę. Na SE-210 aktualnie utknąłem, bo znów sobie coś wymyśliłem i gromadzę materiały i uczę się techniki, zanim coś tam zrobię.

Jeśli wyjdzie, pokażę w innym dziale.

Edytowane przez krn78
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
  • 2 weeks later...

Zapowiedź mojego kolejnego mistercrafta. Oczywiście będzie polonik z 800 sqdr NAS.

 

20230318_003013.thumb.jpg.f089b9d03ed22ba47f4941eb7047805d.jpg

 

800-NAS-1941-01.png.4fbf9fec427a9b50694fe544ccd36103.png

Prawdopodobnie będzie taki. Ewentualnie bez litery H.

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.