Skocz do zawartości

Jak-1b 1/72 Arma Hobby. Projekt rodzinny.


rymulus

Rekomendowane odpowiedzi

Model zbudowany w trakcie rodzinnego, świątecznego klejenia. Razem z córkami zrobiliśmy sobie projekt Jak-1b i wspólnie (każdy swojego) kleiliśmy Jaki.
Dla moich dziewczyn (8 i 10 lat) jest to drugi samodzielnie klejony i malowany model. Jednocześnie jest to ich pierwszy tak skomplikowany model (ilość i wielkość części). Pierwsze ich modele to Jajoloty od Hasegawy.

Mimo, że Jak od Army jest bardzo dobrze wykonany to przy klejeniu podwozia musiałem odrobinę pomóc dziewczynom. Przyklejenie tak drobnych elementów i zachowanie jako takiej geometrii było dla nich bardzo trudne.

Modele dziewczyn to wersja Model Kit, ja swój wykonałem z dodatkowej ramki zakupionej razem z modelem.

 

Zdjęcie rodzinne.

 

izEPrs5.jpg


DMG5dpj.jpg

 

kTqWAYN.jpg


BIor6xO.jpg


siFvzSb.jpg

 

Modele dziewczyn.


mDu8XRz.jpg


6HBNIDe.jpg


z9Uv5I3.jpg


qzoIV1e.jpg


Uf13U2A.jpg


0izXoAD.jpg


t6CZdaw.jpg


hXQkh0p.jpg

 

I model ich starego. Od siebie dodałem tylko pasy do fotela, wymieniłem lufę działka na rurkę, tak samo zrobiłem z rurką pitota, a wydechy nawierciłem.


OqdzE5E.jpg


0r4Y9Gi.jpg


E7J58GN.jpg


TZ12nB3.jpg

 

 

OoQaHSk.jpg


CSkqaoP.jpg


kCCkATi.jpg


nX3dXqT.jpg


w7bsZ7a.jpg


2Or3pBv.jpg

 

 

wTN2I0M.jpg


pIvbY1X.jpg


9Hd8UXp.jpg

MG59F18.jpg


HCJCdzi.jpg


MLR5oAk.jpg


CGPCpoS.jpg


ysCdgfd.jpg


t4jA6iV.jpg


d2E0DbH.jpg

 

LLBBFO0.jpg


bXfoHMU.jpg

 

 




 

 

 

Edytowane przez rymulus
  • Like 23
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Wachmistrz napisał:

Czy dziewczyny malowały aerografem?

Używały aerografu. Było z opanowaniem trochę problemów ale dały radę. Chodzi o to, że jak aerograf nie ma regulacji skoku iglicy to zazwyczaj otwierają go maksymalnie, rezultat w takim przypadku jest oczywisty, zalanie modelu. Jak się natomiast skupiały by malować małym strumieniem to albo ręka przestawała się poruszać i psikały w jedno miejsce albo znów aerograf zbliżały do modelu i też robiły kleksy. Generalnie raz im szło lepiej raz trochę gorzej. 

Myślę, że kilka zbiorniczków farby wypsikanych w ramach treningu na jakiś złom modelarski pozwoli opanować aerograf w stopniu podstawowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jak to dziecku Jaka od Army!? Siermieżnie powinno w ZTSie dłutem skrobać 😉

Świetna robota

  • Like 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Mikolaj75 napisał:

W ogóle warte docenienia, że udało się dzieciom skutecznie zaproponować hobby "nieelektroniczne".

 

Malowanie super, łuski pędzel czy inna technika?

Mimo, że mają odpowiedni sprzęt elektroniczny to do niego się wcale nie garną. Ważniejsze i ciekawsze są dla nich kredki, mazaki, kleje na gorąco. Generalnie lubią prace manualne. 

Łuski malowane pędzlem, przymierzałem się do aerografu ale szybko dałem sobie z tym spokój.

 

11 minut temu, Kolekcjoner WP napisał:

Zapytuję o kolory Jaka o numerze 107, bo ciekawy odcień. 

Ten kolor to Hataka C073 Camouflage Green. Jest on zarówno na Jaku numer 107 jak i na Jaku z numerem 6.

 

21 minut temu, Moses napisał:

Ale jak to dziecku Jaka od Army!? Siermieżnie powinno w ZTSie dłutem skrobać 😉

A to przepraszam, jakoś tak głupio wyszło. :D Usprawiedliwię się tym, że ja już za stary jestem na modele ZTS, a założenie było, że kleimy ten sam model. 😉 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podziwiam i gratuluję wytrwałości niezbędnej do ukończenia modelu.

 

11 godzin temu, Moses napisał:

Siermieżnie powinno w ZTSie dłutem skrobać

 

Lepiej nie. Są doniesienia, że po takich obciążeniach u dzieci rośnie ryzyko zespołu Aspergera.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przekaż dziewczynom serdeczne gratulacje. Ojcu też.Z powodu cierpliwości, opanowania i dobrych chęci. Modele sympatyczne. Fajnie, że dziewczyny udało się namówić na wspólne modelowanie, sam wiem że to duża przyjemność.

Mam też taką uwagę natury ogólnej. Wszyscy narzekają, że dzieciaki siedzą tylko w telefonach i komputerach, a prawdę mówiąc wiele zależy od postawy rodziców, tego co pokazuję dzieciom swoim przykładem. Tego, że książki są na wyciągnięcie ręki, że dziecko widzi że rodzice z nich korzystają, że wspólnie się z dzieciakami spędza dużo czasu na dworze, pokazuje swoje pasje i jest duża szansa, że dziecko jakoś bedzie za Wami podążać.

  • Like 1
  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.