Skocz do zawartości

T-55 Polish Prod., MiniArt, 1/35


i1117

Rekomendowane odpowiedzi

Niezwykle klimatyczny model i to jeszcze akurat dzisiaj, ale brakuje numerów taktycznych i coś jest nie tak z tym rombem. 

Masz "kwity" na ten egzemplarz?

Edytowane przez FAHR
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z galerią trafiłeś w 10-tkę, akurat w 39 rocznicę wprowadzenia stanu wojennego. Zimno wtedy było, śnieg leżał. Parę fotek T-55  z  tamtych czasów. W niedzielę nie było teleranka, a w poniedziałek nie poszliśmy do szkoły....

 

Czołgi T-55A na ulicach Zbąszynia podczas stanu wojennego

0002O9Y6I0E0S1RS-C317-F3.jpg

4d0b87c679816_p.jpg

5a32be4c15f90_o,size,969x565,q,71,h,fab17d.jpg

2048003481_15_12d1.jpg.31b46ded4ed5f01e3a04782ba566510e.jpg

 

z15126292V,Czolg-T55-przy-Pomniku-Poleglych-Stoczniowcow.jpg

z15123175V,Odjezdzajacy-spod-Stoczni-Gdanskiej-im--Lenina-zol.jpg

uid_9713c3def908bf214009537a6cb986d51513046206148_width_907_play_0_pos_0_gs_0_height_515.jpg

Edytowane przez robertmodelarz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za komentarze.

W odniesieniu do kwitów na ten czołg - bazowałem na rodzinnym zdjęciu, zamieszczam je poniżej. Prawdopodobnie jest to Orzysz, koniec lat 80 lub początek 90. Dźentelmen po lewej to mój wujek.

Jeśli chodzi o szachownicę, to zastowałem zestawową. Jak lepiłem model, nie zajrzałem nawet do kalkomanii, a jak trzeba było już ją nanieść, z niesmakiem stwierdziłem, że zamias rombu jest kwadrat. Początkowo chciałem szybko dokupić zestaw kalkomanii z rombami, jednak znalazłem zdjęcie z kwadratową szachownicą i zdecydowałem ostatecznie pozostawić tą zestawową.

Pozdrawiam!

Marek 002z.jpg

IMG_3112.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

copycat - Racja. Faktycznie bandaż  jest w innym kolorze niż stal, ale widocznie rant jest za ciemny  i na zdjęciach go nie widać.

michal0281 - śnieg to AK-Int. Terrains Snow. To pierwsze moje użycie śniegu. Nakładałem go małym pędzlem, rozcieńczając wodą. Jak nie miałeś wcześniej do czynienia ze śniegiem sugeruję, żeby przed nałożeniem na model zrobić kilka testów, bo nakłada go się trochę inaczej niż farby i trzeba to wyczuć. 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.12.2020 o 14:07, i1117 napisał:

liczę, że Wam się spodoba.

No mnie się podoba. Nawet bardzo. Choć dokładnością to chyba nie grzeszy :) Lina wygląda dość groteskowo... jak kabel wysokiego napięcia.

Edytowane przez Mariusz 72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

martinello - Kolor bazowy to Tamiya XF-51 Khaki Drab. Rozjaśnienia Ammo 925 - 929 (odcienie Olive Drab).

Michal_G - Nie mogłem sobie odpuścić korozji na pokrywach. A tak serio na części zdjęć które oglądałem elementy te są skorodowane.

Mariusz 72 - Liny potraktowałem za grubo pirmerem, dlatego nie widać na nich pojedynczych drutów. Nie chciało mi się tego już poprawiać. Mam przestrogę na przyszłość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to poproszę zdjęcia polskiego T-55 z tak skorodowanymi pokrywami. Jakoś średnio w to wierzę - chyba że czołg przekazany do AMW i stał niekonserwowany i to długo. W normalnej jednostce (nawet skadrowanej do granic niemożliwości) - nie uwierzę jak nie zobaczę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomijając kwestię regulaminową, to prosisz o czarno-białą fotkę wewnętrznej części pokryw czołgu, który służył w armii broniącej przedpola ZSRR, będącego w stanie ciągłej wojny szpiegowskiej z NATO/USA? Nie jestem pewny, ale czy fotografowanie w obiektach wojskowych (a tam by musiała być pstryknięta fotka tego detalu) nie było czasem zakazane? To za mojego życia znieśli "tajność" baz wojskowych, w porcie Marynarki sobie mogłem fotki pstryknąć. Większe szanse miałbyś na fotkę jednorożca :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spodziewam się fotek muzealnych, a nie z epoki. Warto jednak zerknąć na to zdjęcie, bo widać, że klapa od spodu ma inny kolor niż czołg. Najprawdopodobniej jest to minia, ale interpretacja czarno-białych fotek zawsze jest obarczona błędem.

 

https://ocdn.eu/pulscms-transforms/1/G0-k9kpTURBXy9lZTI5MTA4ZWFhZDc1Nzk2ZTg0YjFmMjg5YzFlNzM2Yi5qcGeSlQMqAM0EVc0CcJUCzQOdAMPDgqEwAaExAQ

 

Zresztą, tak samo jak wątpię w nawracanie ludzi na rzecz bardziej ekspresyjnego malowania, tak nie widzę sensu punktowania takich,  tak naprawdę, pierdół. Model wygląda jak T-55, a że autor postanowił, że będzie w nim nieco więcej visual interest, może kosztem odrobiny prawdy historycznej to jego sprawa. Nie wspominając o tym, że znajomość praktyk w LWP pewnie się kurczy ze względu na wymianę pokoleniową.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja pozwolę sobie na zaprezentowanie dwóch fotek wnętrza pokryw. Jedno zdjęcie muzealnych pokryw z muzeum na Sadybie oraz drugie zdjęcie kolorowe z czasów kiedy takich zdjęć nie robiło się ( a jednak jest).  :)

 

ttt.jpg.20b91fcf40a93417e51e0dda0e2aa08b.jpg

0314.jpg.50fd1a707cc359a3a18fa8e756073293.jpg

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O, dzięki @JarekkCzyli od środka klapy są ciemniejsze, ciekawe czy to pozostałość po przemalowaniu czołga? Może mi się mieni w oczach albo to kwestia zdjęcia, ale wydaje mi się, że coś rdzawego tam miejscami widać, na przykład po lewej stronie lewego wzmocnienia.

 

Ciekawe, czy za stan tych oryginalnych pokryw i pełny gradient odcieni z zewnątrz też by był pluton egzekucyjny? 😉 Widać śnieg na czołgu, ale nie wydaje mi się, żeby to były resztki zimowego kamuflażu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.