Skocz do zawartości

GWH Su-27UB 1/48


Bobek

Rekomendowane odpowiedzi



Nowy GHW Su27 razem Quinta Studio 3D wnętrzem. Quinta nie polecam za drogo, za duzy raster, zbyt obłe 3d kształty  pod makro a oczami widać miarę sensownie ale bez szału. Sam model fajny ale nie doskonały sam dziob to porażka trzeba szlifować i zaprojektowany jest by był otwarty, to samo ze statecznikami trzeba 100 razy patrzeć jak sie składa kadłub bo inaczej wszystko się wali. Reszta szczególnie detal to mistrzostwo cos f-14 czy  P-38 Tamiyii. Do modelu trzeba wkleić jeszcze hud drugiego pilota i może końcówki elektro statyczne.  Model w miarę rozsądnie wygląda i póki co mnie cieszy zobaczymy czy długo. 

 

su27a su27a2


 

su27_15


 

su27_14

 

su27_13

 

su27_12

 

su27_11

 

su27_10


 

su27_9

 

su27_8


 

su27_5


 

su27_4

 

su27_3


 

su27_1


 

su27


 

Edytowane przez Bobek
  • Like 15
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ładny model :super:

Kolory jakich użyłeś to jakieś konkretne, któregoś z producentów, czy mieszałeś?

Ps. Dysze ładnie zróżnicowane, ale dla mnie miejscami "przeniebieszczone".

Edytowane przez Jery
Dodanie opinii
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hataka do Su33  ale i tak  mieszana na oko i rozjasniana , dysze niebieskie bo dostały flashem i swiatla sporo wiec jest moc. Inna sprawa jest czy warto przy tworzeniu  to przygaszac czy jednak dac kontrast na granicy dobrego smaku zeby cieszylo oko. Wybrałem to drugie bo i tak to kwestia indywidualna samolotu a przy naturlanym przygaszeniu znika gdzies magia tego elementu, metlik jednak swieci sie przy slonecznym swietle a przy półkowo- domowym znika i robi sie ciemne i nudne, wybralem cos posrodku, ale rozumiem mysl i dziekuje za uwage. :toast: To czwarte lub piate dysze i musze powiedziec ze te najbardziej mi leza, oczywiscie nie ostatnie wiec ...

Edytowane przez Bobek
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No model w pytę. Do czego z widocznych zdjęć można się niestety doczepić, Na pewno kokpit razi turkusem,  niestety ale Su nie były malowane turkusem. Osłony dielektryczne też rzucają się nie odpowiednim kolorytem. Samolot który zrobiłeś jest pierwszych serii zieleń która stosowali była bardziej nasycona. Przetarcia niestety ale nie były widoczne w tym czasie z których dałeś zdjęcia, A zdjęcia są z połowy 92 roku. Chciałbym jeszcze rzucić okiem na kokpit, jak da radę zrobić jakieś zdjęcie... szczególnie drugiej szoferki. IRST coś oszroniło. Dysze powiem szczerze wyszly bajecznie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, smialus napisał:

No model w pytę. Do czego z widocznych zdjęć można się niestety doczepić, Na pewno kokpit razi turkusem,  niestety ale Su nie były malowane turkusem. Osłony dielektryczne też rzucają się nie odpowiednim kolorytem. Samolot który zrobiłeś jest pierwszych serii zieleń która stosowali była bardziej nasycona. Przetarcia niestety ale nie były widoczne w tym czasie z których dałeś zdjęcia, A zdjęcia są z połowy 92 roku. Chciałbym jeszcze rzucić okiem na kokpit, jak da radę zrobić jakieś zdjęcie... szczególnie drugiej szoferki. IRST coś oszroniło. Dysze powiem szczerze wyszly bajecznie. 

Innych zdjec nie ma wiec .... samolot latal do 98 na granicy finsko-rosyjskiej  zanim nie przeszedl modernizacji wiec luzna/poetycka interpretacja tematu, turkus masz racje dlatego tez nie polecam quickboosta 3D maja zły kolor i zamiast walczyc z przmalowywaniem "blaszki" kalkomani poszedlem i zmienilem kolor kokpitu, trudno, choc przez chwile gryzło ale machnałem reka. IRST oszronilo bo tez i takie "zuzyte" matowo/brudne widziałem choc no fakt zwraca uwage :) Chciałem generalnie zrobic zielononosego ale troszke zjechanego  zeby pocwiczyc techniki malarskie, nastepny w planie bedzie prosto z fabryki ma byc idealanie czysty i bez baboli, trudne zadanie i sam jestem ciekawy czy podołam.

Edytowane przez Bobek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten samolot stał w Kluczewie pod Stargardem Szczecińskim na owe czasy i te zdjęcia które wstawiłeś są właśnie z Polski. Nie pamiętam ale ten samolot został przekazany do Kazachstanu. Czym malowałeś dysze, ten niebieski naprawdę ładnie oddaje kolorystykę 😍

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczytałem dzieki tej maszynie o samolotach ze stargardu :) i 159 pulku lotniczym USSR
Kuretake FUDEBIYORI Metallic brush pen plus metalizery

14.02_5.jpg

Edytowane przez Bobek
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, smialus napisał:

Samolot który zrobiłeś jest pierwszych serii zieleń która stosowali była bardziej nasycona. Przetarcia niestety ale nie były widoczne w tym czasie z których dałeś zdjęcia, A zdjęcia są z połowy 92 roku. Chciałbym jeszcze rzucić okiem na kokpit, jak da radę zrobić jakieś zdjęcie... szczególnie drugiej szoferki. IRST coś oszroniło. Dysze powiem szczerze wyszly bajecznie. 

 

Pierwsze zdjęcie zawiera odpowiedź, u góry dwie fotki oryginału o różnym balansie bieli, na modelu kolory niebieskie bardziej dopasowane do tego z lewej, kolor zielony do tego po prawej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, Tap-chan napisał:

 

Pierwsze zdjęcie zawiera odpowiedź, u góry dwie fotki oryginału o różnym balansie bieli, na modelu kolory niebieskie bardziej dopasowane do tego z lewej, kolor zielony do tego po prawej.

 Balans bieli jak najbardziej zgodze sie z Toba. Lecz dielektryki w pierwszych seriach produkcyjnych mialy inna zieleń bardziej soczystą. A samolot prezentowany jest z pierwszych serii. W późniejszych czasach ta zieleń była inna bardziej, że tak to określę płowych. Zielona na tamte czasy to gunze C15. A co z kabiną zestawową jest nie tak, że dałeś inna. Bo z tego co widziałem na zdjęciach to różniła się do wersji z tamtego okresu. Te zestawowe były po modernizacji. Czy to powód do zmiany?? Dzięki wielkie za odpowiedź, te mazaki gdzie nabyłeś :-). W 159 już niestety Su-27 zostało kilka. Pułk przeprzezbraja się na 35.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie dlatego zmieniłem, w zestawie kokpit jest  po modernizacji a co zabawne quickboost wyglada jak przed modernizacja ale z kolorom po modernizacji taki jak maja Ukraińcy w swoich  Digitalach. Dziwna sprawa te ich 3D mnie to nie przekonuje ani jakościowo ani cenowo.  

Co do 159 pyłku to ciekawostka taka ze oni latali w Syrii na wojnie, w sumie mam kalki do nich i myśle powoli o 3 samolocie z ich pułku, no dość  interesujące napierw Polska później karelia i Syria.

Edytowane przez Bobek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model fenomenalny! Gratuluję wykonania :D
Jaką techniką malowałeś całość? Robiłeś marmurek? 
Hataka ma dedykowany zestaw farb do Su-27. Czemu wykorzystałeś ten do Su-33? 
Pokażesz jakieś fotki spodu?

Edytowane przez Juffre
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Juffre napisał:

Model fenomenalny! Gratuluję wykonania :D
Jaką techniką malowałeś całość? Robiłeś marmurek? 
Hataka ma dedykowany zestaw farb do Su-27. Czemu wykorzystałeś ten do Su-33? 
Pokażesz jakieś fotki spodu?

Spod ogarne jakos na dniach.  Wiem ze ma ale w tej technice co ja ostatnio robie to nie ma zbyt duzego znaczenia a niechce wydawac na farby  bo roznia sie glownie jasnoscia wiec stawiam dobor na oko. Technika malowania jest calkowiecie inna od normalnych, Najpierw podklad pozniej caly samolot na metalic, pozniej zielono żółty podklad antykorozyjny, pozniej  kolory wlasciwe. I zaczyna sie zabawa w sciaranie farby az do wartwy jaka chcesz. Wygalda na bardzo naturalnie choc pracochlonne, ostatni etap to plowienia i post shading. 

Edytowane przez Bobek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 1.02.2021 o 22:51, smialus napisał:

 Balans bieli jak najbardziej zgodze sie z Toba. Lecz dielektryki w pierwszych seriach produkcyjnych mialy inna zieleń bardziej soczystą. A samolot prezentowany jest z pierwszych serii. W późniejszych czasach ta zieleń była inna bardziej, że tak to określę płowych. Zielona na tamte czasy to gunze C15. A co z kabiną zestawową jest nie tak, że dałeś inna. Bo z tego co widziałem na zdjęciach to różniła się do wersji z tamtego okresu. Te zestawowe były po modernizacji. Czy to powód do zmiany?? Dzięki wielkie za odpowiedź, te mazaki gdzie nabyłeś :-). W 159 już niestety Su-27 zostało kilka. Pułk przeprzezbraja się na 35.

Skąd kolega ma tak obszerna wiedzę na temat samolotów Su?😀

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Bobek changed the title to GWH Su-27UB 1/48

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.