Skocz do zawartości

Mil Mi 24W, Zvezda, 1/72


abtb

Rekomendowane odpowiedzi

Taka szybka galeria (zdjęcia takie sobie) bo co poniektórym majstrom  już czajnik nie wyrabia z gotowaniem wody :wink:

Tak więc Mi 24W  z pudła Zvezdy z odrobiną dodatków z Mastera i Reskita. Model jaki jest, każdy widzi. Czy jest dobry? To już proszę ocenić według własnych odczuć i czego tam jeszcze.

 

Mi 24W, baza lotnicza Bagram, Afganistan, grudzień 1988 (zerżnąłem na żywca z instrukcji Zvezdy :mrgreen:)

8Py4bDf.jpg

 

6aCP1jZ.jpg

 

FdRAEis.jpg

 

uzPuL04.jpg

 

jos97Kl.jpg

 

850sDdP.jpg

 

46vDhcr.jpg

 

8wFhpbp.jpg

 

E3gjlBu.jpg

 

OZrRFKd.jpg

 

e6thOEz.jpg

 

Zq8BATL.jpg

 

PqaLEl3.jpg

 

XhKYBB9.jpg

 

Xs7DenE.jpg

 

pWHexMi.jpg

 

A teraz można pisać komentarze :pif:

Ja udaję się na spacer, jak wrócę to se poczytam:haha:

Edytowane przez abtb
poprawione fotki
  • Like 16
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, abtb napisał:

Taka szybka galeria (zdjęcia takie sobie) bo co poniektórym majstrom  już czajnik nie wyrabia z gotowaniem wody :wink:

Prawie mi się zjarał, musiałem sobie zrobić raz konkretnie, czyli zrobiłem dużą czarną do dzbanka :haha:

 

Co tu dużo pisać, model ładny, chociaż ja bym go widział w macie a nie w satynie. Kwestia gustu i stylu, wiadomo.

2 godziny temu, tomekk napisał:

Ja robisz anteny "linkowe" rozpięte pomiędzy statecznikiem poziomym i "dzyndzlami" na kadłubie ?

@tomekkjuż raz zwróciłem uwagę na brak szczegółowego warsztatu. Ja jak i pewnie inni też chcieli by to wiedzieć. Chyba, że kolega Tomasz zrobił to specjalnie i liczył na większe zainteresowanie pod galerią końcową :haha:

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracam, i co? Trzy komentarze:kopara:.

Czyli wyszło słabo - czyli tradycyjnie :haha:

Podsumowując:

- linki anten są zrobione z nitki 0,04mm produkowanej przez Leszka Górę ( okrętowca, więc zna się na rzeczy), dostępnej w sklepie JSC za 8 zeta za 15m. Pisałem o tym wielokrotnie, ale naród mamy tak bogaty że wszyscy to info olewali i kupowali hiszpańską nic po 20 zeta za 2m. Wiec stwierdziłem, że nie będę się narzucał i "róbta z czego chceta"

- model jest wypsikany matem gunze c, tylko uzbrojenie i metalowe części wirników są psiknięte półmatem.

- co do warsztatu to napiszę tak: jak prowadzę to nikt o nic nie pyta ani się nie wgłębia, wręcz leci monolog z mojej strony ale jak już jest galeria to wyskakują jacyś zaskoczeni  partyzanci. 

Pytać, pisać, dowiadywać się. Ja bardzo chętnie odpowiem, pokażę i się wiedzą podzielę. I w związku z tym w warsztacie Mi 24/35 pokażę jak się takie anteny robi.

 Dziękuję za pozytywny odbiór mojego kolejnego dzieła:piwo:

Edytowane przez abtb
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, abtb napisał:

jak prowadzę to nikt o nic nie pyta ani się nie wgłębia, wręcz leci monolog z mojej strony ale jak już jest galeria to wyskakują jacyś zaskoczeni  partyzanci. 

Tutaj to kolega ma rację.Na palcach jednej ręki można policzyć warsztaty z dosyć rozwiniętą dyskusją.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest bardzo fajny, marzy mi się też kiedyś zrobić tylko wersję P, bo mam w DCS i latam ;D a czy on czasem nie stoi troszkę krzywo? Czy miał tak jak wersja A?

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, abtb napisał:

co do warsztatu to napiszę tak: jak prowadzę to nikt o nic nie pyta ani się nie wgłębia

Może czują się onieśmieleni?

To mój ulubiony zestaw barw na Mi-24.

Fajniejszy by był z szachownicami, ale nic to, wezmę kilka fotek i w paincie przemaluję. :mrgreen: 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, Mitrandir napisał:

Szkoda tylko że na żywo go nie można było obejrzeć

Miejmy nadzieję, że może uda się go pokazać publicznie w Mińsku Mazowieckim.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo udany, podoba mi się szczególnie cieniowanie kamuflażu - rozumiem, że to postshading raczej? Oglądałem w ten weekend kilka na żywo w Ostrawie, w tym Węgra w ciemnoszarym i Czecha w okolicznościowym (zainteresowanym mogę zaoferować zdjęcia, w tym celu proszę o kontakt na PW) i dojrzewam powoli do zrobienia latającego czołga...

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.