Jump to content

1/48 Monogram/Revell Messerschmitt Bf 110 G-4/R3


kapsel
 Share

Recommended Posts

Witam Koledzy :rozkaz:

Po długiej i nierzadko potwornie męczącej walce, uważam model za ukończony. Zestaw wzbogaciłem o Edkowego zooma ( dedykowany wersji G-2 ). Miniatura w mojej opinii trudna i pracochłonna. Wiele elementów wymaga niestety dobrych pilników i papierów o niskiej gradacji. Nie bardzo miałem pomysł jak go ubrudzić, także weathering nie należy do tych mocnych. Odkładam go na półkę z przeświadczeniem, że był to do tej pory mój natrudniejszy model. Nie wszystko jest w nim tak jakbym chciał, każdy najdrobniejszy element testuje umiejętności i cierpliwość. 

Miniatura maszyny wchodzącej w skład NJG 101 stacjonującej w Parndorf ( Niemcy ) w grudniu roku 44. Malowanie wydało mi się bardzo interesujące, niestety nigdzie nie udało mi się znaleźć fotografii oryginału. 

Z tego miejsca dziękuję wszystkim zainteresowanym moim warsztatem i zapraszam do galerii. Oczywiście strzelać proszę śmiało :pif:, tym bardziej że o 110 wiem bardzo niewiele, a w szafie jak się okazało są jeszcze dwie :wink:

 

rZOSbgQ.jpg

 

oOrTGTg.jpg

 

GRuSdVR.jpg

 

yc34YZf.jpg

 

kyewnTy.jpg

 

hwl3A7U.jpg

 

4ytZRjo.jpg

 

TYGW0xj.jpg

 

N3zGf7n.jpg

 

rbBbWqN.jpg

 

2g4HUDL.jpg

 

jGCzMue.jpg

 

IEH4orz.jpg

 

Kv20TpX.jpg

 

dPeZvk6.jpg

 

No cóż, to by było na tyle. Czas otwierać następne pudełko :wink:

 

  • Like 25
Link to comment
Share on other sites

Dziękuję Panowie :piwo: Na biurku leza Kawasaki Ki-45 stareńkiego Nichimo i F4U-4 Hobby Bossa. Mam deficyt bialych gwiazd na półce 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ślicznie dziękuję za opinie Panowie:piwo: obawiałem się szczerze mówiąc jak model zostanie odebrany, bo jak wspomniałem nie ze wszystkiego jestem zadowolony i myślę że mógłbym zrobić go lepiej ale blisko pół roku trwający warsztat to dla mnie zbyt długo a modeli do budowy pochowanych troszkę mam.

Link to comment
Share on other sites

To jest bardzo ładny model. Widać progres, a i sam temat atrakcyjny. Natomiast powinieneś dostać w ucho za ręczne prowadzenie nitowadła... Ci, którzy - wedle ustnych przekazów - robią to ładnie z ręki, są tak samo legendarni jak malujący ładnie pędzlem.... Podobno są, ale nikt ich nie zna... 😉

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Tak przyznaję się, że nie opanowałem nitowania i chyba tego nigdy już nie ogarnę. Niektóre linie po prostu mi się rozjechały. Cały czas próbuję znaleźć swój złoty środek na ich wykonanie. Szkoda tylko, że cierpią na tym moje prace. 

9 minut temu, Mikolaj75 napisał:

 Natomiast powinieneś dostać w ucho za ręczne prowadzenie nitowadła... 

 

Link to comment
Share on other sites

Godzinę temu, Mikolaj75 napisał:

 A już tam było gdzieś ogłoszenie, co teraz na biurku ląduje?

Co do nitowania to cały czas próbuję wytrenować rękę w prowadzenia kółeczka i nie poddam się, aż będę zadowolony z efektu :lol: Na warsztat ląduje Corsair F4U-4 i Kawasaki Ki-45.

Link to comment
Share on other sites

Bardzo przyjemny model, duży plus za malunki, drobne niedociągnięcia pewnie znasz, a jak nie - to będziesz znał jak dostaniesz w ucho.

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.