Skocz do zawartości

Co lata/spada nad Ukrainą


giberes

Rekomendowane odpowiedzi

9 minut temu, Grzes napisał:

Można zrobić kolegę z pary.

Na kolegę z pary jest "Warsztat relaksacyjny" i będzie do pary z:

 

pBasErc.jpg

 

3 minuty temu, Mitrandir napisał:

Ja po prostu robię wszystkie kierunki, a nie tylko wschodni ..

Ktoś musi "obrabiać" wschodni żeby ktoś mógł robić "inne kierunki" :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Mitrandir napisał:

Ty po prostu nie umiesz zrobić apacha

 

Nie mów o tym głośno - niech to pozostanie moją tajemnicą :haha:

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Mitrandir napisał:
Godzinę temu, abtb napisał:

Ktoś musi "obrabiać" wschodni żeby ktoś mógł robić "inne kierunki" :mrgreen:

Tak sobie tłumacz... Ty po prostu nie umiesz zrobić apacha 🤣

Panowie, spokojnie. Można to pogodzić...

 

polsat.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, giberes napisał:

Mi 24 już w Białymstoku bronią nas

O, i to lubię!

Dobry, wysmakowany żart :super:

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, jmx62 napisał:

Nie tylko bronią ale i atakują. Na razie nie bombami czy rakietami ale samymi zapalnikami

Proszę nie urządzać sobie żartów to poważne sprawy są, a za rok jak przylecą Apache to będą gubić całe rakiety (na pewno będzie większy rozmach)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Zestrzelenie Ka-52 na Zaporozu przy uzyciu szwedzkiego RBS 70, drugi podobno mial byc zniszczony kolo Bakhmutu ale na razie bez dowodow:

 

 

Ciekawe, ze ten drugi helikopter bardziej mi wyglada na Mi-28 niz Ka.

Pilot mial wiecej szczescia niz nawigator i dal rade sie katapultowac:

 

 

Edytowane przez dante
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę ze ta wiadomość nie ucieszy wszystkich "rozumiejących Rosję" zaludniających ten dział pod wodza swojego Seniora, Krynicę Wszelkiej Mądrości jak też Znawcy wszystkich statków powietrznych które były są i będą, otóż na znanym portalu informacyjnym donoszą że ukraińskie drony zaatakowały lotnisko w Sołcy na którym stacjonują bombowce T22M3 w wyniku ataku dronów zniszczone zostały 2 samoloty a resztę Ruscy ewakuowali na lotnisko koło Murmańska:

https://www.onet.pl/informacje/nowa-technika-wojskowa/ukrainskie-drony-zadaly-cios-rosyjskim-bombowcom-terrorystom/qbers74,30bc1058

Trzeba przyznać ze na tym zdjęciu palą się pięknie :mrgreen:. Coś Ruskim nie za bardzo ta wojna wychodzi nie dość że Ukraińcy cały czas atakują Moskwę i to mimo Pancyrów na dachach i w ogródkach to jeszcze teraz im 2 cenne T22M3 spalili, jak mi nie przykro:haha:.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie potwierdzony jest jeden zniszczony.

 

20 hours ago, Grzes said:

Rząd Danii potwierdził w niedzielę, że przekaże Ukrainie samoloty wielozadaniowe F-16.

https://kresy.pl/wydarzenia/dania-przekaze-ukrainie-samoloty-f-16-jest-potwierdzenie/

 

 

 

Holandia ma dac 42, Dania 19 i pojawila sie wiadomosc, ze Norwegia takze rozwaza przekazanie 12 swoich.

Ukraincy pokladaja bardzo duzo nadziei w tych samolotach, ja jednak jestem dosc sceptyczny, jednak R-37 maja duzo dluzsze nozki niz AMRAAM-y.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, Adams M1A1 napisał:

o jeszcze teraz im 2 cenne T22M3 spalili, jak mi nie przykro:haha:.

Niech niszczą, pogratulowac skuteczności propagandowej, tylko rodzi się pytanie jaki to ma wpływ na potencjał walczących wojsk i czy nie byłoby lepszym  rozwiązaniem rozpierniczyć jakąś bocznicę kolejową a jeszcze lepiej skład paliw albo amunicji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, wprzybylak napisał:

Niech niszczą, pogratulowac skuteczności propagandowej, tylko rodzi się pytanie jaki to ma wpływ na potencjał walczących wojsk i czy nie byłoby lepszym  rozwiązaniem rozpierniczyć jakąś bocznicę kolejową a jeszcze lepiej skład paliw albo amunicji.

 

No jakiś tam chyba jednak ma. Wszystkie bombowce strategiczne jakie dzisiejsza Rosja ma w linii powstały jeszcze w czasach ZSRR, dzisiaj nie są w stanie wyprodukować nowego sprzętu w tej klasie.

A brak nosiciela, oznacza, że posiadane pociski H-22 stają się bezużyteczne i nie będą spadać na miasta w Ukrainie, czy gdziekolwiek indziej, co być może uratuje kilka ludzkich istnień.

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, KP.Taurus napisał:

A brak nosiciela, oznacza, że posiadane pociski H-22 stają się bezużyteczne i nie będą spadać na miasta w Ukrainie, czy gdziekolwiek indziej, co być może uratuje kilka ludzkich istnień

Nie da się ukryć masz do pewnego stopnia rację, nie zmienia to faktu, że mają nadal kilkadziesiąt tych maszyn i dla bieżączki wojennej można znaleźć lepsze cele.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Greif locked this temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.