Skocz do zawartości

Co lata/spada nad Ukrainą


giberes

Rekomendowane odpowiedzi

4 godziny temu, Kolekcjoner WP napisał:

polskie samoloty nie polecą na Ukrainę 

polskie nie polecą....

I z polskich lotnisk nie polecą...

Trzeba zrobić tak, by przestały być polskie...ale po cichu, to nie defilada....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, myszaty napisał:

polskie nie polecą....

I z polskich lotnisk nie polecą...

Trzeba zrobić tak, by przestały być polskie...ale po cichu, to nie defilada....

Mi się już nie chciało tydzień temu na ten temat w stosownym wątku produkować, ale już wówczas miałem / mam takie wrażenie że to pójdzie w tą stronę. Głośno dementujemy, a po cichu swoje robimy. I się oficjalnie wypieramy. I słusznie. Przecież każdy wie, że takie myśliwce, jak sama nazwa wskazuje można dostać w sklepie myśliwskim...  Nie znam mechanizmów decyzyjnych, ale sprawę może blokować opór innych decydentów z NATO (Węgry, a może np. Francja?). 

Edytowane przez socjo1
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kilka nowych fotek z przedmieść Charkowa.....

 

jeden spadł na stare magazyny:

zz2.thumb.jpg.a98bee64c6be9447fc9c5f0da83f9a2a.jpg

 

zz1.thumb.jpg.acb6fa189584fbfb0d047042983d6613.jpg

nie wiem co to - piszą że Su-34, ale trzeba by to zweryfikować:hmmm:    ja to się niestety nie znam

 

drugi zakończył żywot na ulicy kilka przecznic dalej:

zz6.thumb.jpg.cfef7417ec32526a1de462cdbd801874.jpg

 

zz5.thumb.jpg.125047b06d7e84fa1a251f0d10175e4d.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Seb napisał:

Nie wiem czy było, ale znalazłem jeszcze taki filmik jak sobie jaja z majora robią😄

 

Tak jeńców traktować nie wolno. To nielegalne z prawnego punktu widzenia (Konwencje Genewskie) i obrzydliwe z ludzkiego punktu widzenia. Nie rozpowszechniajmy takich filmów i nie podniecajmy się nimi, bo to wstyd.
Ja rozumiem wsciekłość Ukraińców którzy te filmy kręcą, ale prawo jest prawem. Nie róbmy obcym tego, czego nie chcemy dla naszych. Jeśli jeniec jest przestępcą wojennym, niech stanie przed sądem. Znęcanie sie nad nim jest poniżej wszelkiej krytyki. To nie przynosi "chwały Ukrainie".

Edytowane przez HKK
  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj w okolicach Kijowa zestrzelenie dwóch samolotów (około godz. 20:30 i 21:10).

Potwierdził to przed chwilą polski korespondent z Kijowa.

 

Dziś pod Chersoniem kolejne zestrzelenie.

Piloci się katapultowali, ale jeden ze spadochronów otworzył się nieprawidłowo.

2024915035_Cherso2.jpg.58c5d39c9a1b72e7912fe930b62ff279.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, _OldMan_ napisał:

 

Mamy XXI wiek, zdjęcia satelitarne, ostrzał z dronów, starlinki a filmiki z Ukrainy jak nagrywane Sony Ericssonami T230 z doczepianym aparatem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może żeby za dużo nie pokazać...

 

Artykuł interii o zestrzeleniach, taki sobie, a to mnie rozbiło:

Maszyna jest bardzo zwrotna i jest w stanie wykonywać zaawansowane manewry, m.in. Korbę Pugaczowa, czy poślizg ogonowy.

Czytaj więcej na https://geekweek.interia.pl/autor/wiktor-piech/news-ukraina-zestrzelila-kolejne-rosyjskie-smiglowce-i-samoloty-c,nId,5877401#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=chrome

Zastanawia mnie ta ,,Korba"...

 

Edytowane przez myszaty
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Marcin Rogoza napisał:

Oczyszczam

Dzięki :piwo:

 

Taka ciekawostka:

Cytat

Ukraiński producent broni państwowej Ukroboronprom poinformował we wtorek, że zapłaci milion dolarów każdemu, kto przechwyci gotowy do walki rosyjski samolot wojskowy – oferta, jak twierdził, jest otwarta dla rosyjskich pilotów, którzy chcą zmienić stronę

 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli Ukraińcy zaskoczyli wszystkich,Rosjan i NATO długością obrony.Mozna się spodziewać  ataku na lotnisko Sknilow.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Edytowane przez em
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Kolekcjoner WP napisał:

MON JEST GOTÓW PRZEKAZAĆ WSZYSTKIE MIGI-29 DO DYSPOZYCJI RZĄDU USA

Szkoda tylko, że tego z sojusznikiem nie skonsultowali...

W efekcie mamy polską kompromitację...

Cytat

Oddanie polskich MiG-ów do dyspozycji USA i ich start z bazy USA-NATO w Ramstein budzi poważne obawy dla całego Sojuszu Atlantyckiego – stwierdził rzecznik Pentagonu John Kirby.

Będziemy nadal konsultować się z Polską i innymi sojusznikami z NATO w tej kwestii i związanych z nią trudnych wyzwaniach logistycznych, ale nie uważamy, aby propozycja Polski była możliwa do utrzymania – dodał.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, Grzes napisał:

Szkoda tylko, że tego z sojusznikiem nie skonsultowali...

W efekcie mamy polską kompromitację...

 

Dlaczego kompromitację? Nato również nie konsultowało z nami stanowiska, w którym twierdzą, że mamy robić co chcemy, bo to nasze samoloty, ale NATO się pod tym nie podpisuje.

Wybieg jest sprytny, bo nie przekazujemy migów Ukrainie, tylko USA loko Ramstein. A dalej... Albo działamy jako sojusz, na albo podrzucamy sobie hot potatos. I to Jankesi zaczęli - chcieli być cwani a dostali kartofla z powrotem.

Poza tym nie wiemy, czy to nie ustawka. Ten temat powinien być od początku załatwiony bo po cichu, żeby nie rozjuszyć niedźwiedzia. Niby to pierwsi Ukraińcy opublikowali newsa ile to oni i od kogo myśliwców dostaną... Pytanie komu zależało na rozgłosie.

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, mandrivecs napisał:

Ten temat powinien być od początku załatwiony bo po cichu

Otóż to!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Grzes napisał:

Otóż to!

Zbyt długo żyję, żeby uwierzyć w to, że wyciek informacji że strony ukraińskiej był przypadkowy. Ktoś, kto upublicznił te informacje praktycznie opóźnił, albo nawet zatrzymał cały proces. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.