Skocz do zawartości

Co lata/spada nad Ukrainą


giberes

Rekomendowane odpowiedzi

18 minut temu, MIRO napisał:

o celntm bombardowanie z 3.5 km to można zapomnieć. To tak w temacie ruskiej broni precyzyjnej.

 

Ale po co mają używać broni precyzyjnej, skoro taktyką i celem ruskich nie są precyzyjne uderzenia punktowe w cele wojskowe i strategiczne, tylko zniszczenie wszystkiego i zabicie lub wypędzenie jak największej liczby ludności.

Zwykłe bomby burzące FAB-500 (500kg!), salwy niekierowanych rakiet wyrzucane z zasobników npr pod śmigłowcami i samolotami, czy ostrzeliwanie osiedli mieszkaniowych z wyrzutni BM-21 Grad...    

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, Grzes napisał:

Ale po co mają używać broni precyzyjnej, skoro taktyką i celem ruskich nie są precyzyjne uderzenia punktowe w cele wojskowe i strategiczne, tylko zniszczenie wszystkiego i zabicie lub wypędzenie jak największej liczby ludności

 

Ale ja to wiem. Chciałem pokazać kolejny dowód na rozbieżność oficjalnej sowieckiej ups! rosyjskiej propagandy z prawdą tej wojny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, giberes napisał:

Ukraińcy mają nowocześniejsze uzbrojenie plot, a ci latają nad czubkami drzew. Nawet najlepszy system samoobrony nie zdąży skutecznie zadziałać, kiedy rakieta leci 2 sekundy. 

Wygląda na to, że nie. Ten samolot został podobno zestrzelony na wys. 1000m. A przeciw stingerom, latanie na wys czubków drzew też jest skuteczne. Nie namierzysz i nie odpalisz do celu który znika tak szybko. Chyba, że na płaskim i otwartym terenie. Gdzie się raczej nie stoi z wyrzutnią na ramieniu.

Edytowane przez HKK
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taktyka Ukrainców, wymyslona przez amerykanów zakłada obrone we duzych miastach i ich okolicach a także pułapki złożone z kilku -kilkunastu chłopa na skraju lasu skąd wypuszczają do rosyjskich statków powietrznych manpady, i okazuje sie to skuteczne. A teraz wiadomość sprzed kilku chwil z konta p.Szewko,, Blinken: USA „aktywnie pracują” nad umową z Polską w sprawie dostawy samolotów na Ukrainę,,

Edytowane przez em
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://www.google.com/amp/s/www.o2.pl/informacje/zestrzelili-mysliwiec-mocne-nagranie-z-czernihowa-obieglo-siec-6744035723258464a%3famp=1

Taki news znalazłem, czyli co spadło?, że nie myśliwiec, to wiem(tacy dziennikarze), piszą, że Su 25,ale nawigator zginął. Bojowe Su 25 są raczej jednomiejscowe, więc pewnie nawigator był w zasobniku. Pilot - pokazują foto tego majora z Syrii, który latał na Su 34. Ten artykuł widziałem również w języku ukraińskim. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tą amunicją precyzyjną może też być tak że jej po prostu nie mają, bo to co było zrzucili nad Syrią. Jeszcze w czasie trwania wojny w Syrii oglądałem filmy z ich oficjalnych kanałów na YT z intensywnego procesu odnawiania i wyposażania su-34 i chyba jakichś Tu-22, bo nie mieli w linii wystarczającej ilości samolotów do wykonywania lotów nad Syrią.

Zresztą pamiętamy jeszcze  słynny rejs na około Europy w wykonaniu 'Kuzniecowa'.

A jak wygląda rosyjska zbrojeniówka to wiemy. Trochę nowego sprzętu na defilady, a w jednostkach liniowych bieda. Gdzie są ich "super niewidzialne" Su-50, czy niezniszczalne T-14 Armaty?

Możliwe, że ten mityczny guzik w walizce Putina też nie ma się z czym połączyć skoro tak się prezentuje cała armia.

Ot, cała Rossija.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, em napisał:

USA „aktywnie pracują” nad umową z Polską w sprawie dostawy samolotów na Ukrainę,,

Oby nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, KP.Taurus napisał:

 

Możliwe, że ten mityczny guzik w walizce Putina też nie ma się z czym połączyć skoro tak się prezentuje cała armia.

Ot, cała Rossija.

Oj, wolałbym nie sprawdzać, jak wygląda rzeczywistość. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby nam tego typu pomoc bokiem nie wyszła...

Bo im więcej słucham, tym bardziej widzę jak Ukraina chce wciągnąć w tę wojenkę NATO.

  • Like 3
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Grzes napisał:

Bo im więcej słucham, tym bardziej widzę jak Ukraina chce wciągnąć w tę wojenkę NATO.

Dokładnie. 

Po odmowie "zamknięcia nieba" przez NATO to Zełwński ostro "popłynął".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, Grzes napisał:

Żeby nam tego typu pomoc bokiem nie wyszła...

Bo im więcej słucham, tym bardziej widzę jak Ukraina chce wciągnąć w tę wojenkę NATO.

A kto ma im pomóc? 

Widzisz jakąś altetnatywę czy jednak mają się wykrwawić???

My oczywiście będziemy załamywać ręce...

to z lat 30...8859738900_1646558014_thumb.jpg.4b64ea2e41352ff60c260b99215e8d34.jpg

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Bo im więcej słucham, tym bardziej widzę jak Ukraina chce wciągnąć w tę wojenkę NATO

a to  wolisz żeby  następną "wojenkę" NATO toczyło na terenie Łotwy czy innej Polski?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli NATO ogłosi zamknięcie przestrzeni nad Ukrainą, Rosja zrobi to samo, bo kto im zabroni. Wówczas samoloty obu stron będą egzekwować zakaz. Efektu możemy już nie zobaczyć. Przynajmniej ja mieszkając na ścianie wschodniej, koledzy z Poznania czy Szczecina, może coś jeszcze zdążą. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, myszaty napisał:

Dlaczego?

Dlatego żeby nie dać się wciągnąć w tą wojnę.

 

3 minuty temu, hellvis napisał:

wolisz żeby  następną "wojenkę" NATO toczyło na terenie Łotwy czy innej Polski?

Wolałbym żeby żadnej wojny nie było.

Jak się NATO włączy to niestety w roli agresora.Żadne tłumaczenia tu nie pomogą że chcieliśmy pomóc.Jak na razie żadne terytorium państwa należącego do NATO nie zostało zaatakowane.A pakt Północnoatlantycki jest sojuszem obronnym.W przypadku zaangażowania ten fakt może zostać  przez Rosję uznany jako akt agresji i być pretekstem do zaatakowania państw nadbałtyckich i wtedy nikt i nic tego nie zatrzyma.

Może właśnie o to chodzi Może świadczyć o tym fakt że siły lotnicze są używane w ograniczonym zakresie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, giberes napisał:

Wówczas samoloty obu stron będą egzekwować zakaz.

Ja nie bardzo chwytam o co chodzi z tym zamknięciem?

Wojskowe i tak nie mogą naruszać przestrzeni innych państw, cywilne i tak nad Ukrainą chyba już nie latają?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, myszaty napisał:

A kto ma im pomóc? 

Widzisz jakąś altetnatywę czy jednak mają się wykrwawić???

Ukraina nie została bez pomocy.

Z racji czym się zajmuję, jestem niemalże na bieżąco z sytuacją na naszej granicy i wiem jak wiele robimy dla uchodźców, a i te ruskie sprzęty, którym poświęcony jest wątek, też same nie spadają...

 

2 minuty temu, hellvis napisał:

wolisz żeby  następną "wojenkę" NATO toczyło na terenie Łotwy czy innej Polski?

Uważasz, że jak NATO wkroczyłoby na Ukrainę to ruscy dalej tylko tam prowadziliby działania?

Odważne.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Xmen napisał:

Wolałbym żeby żadnej wojny nie było.

Wierz mi, ja też...

2 minuty temu, Xmen napisał:

Jak się NATO włączy to niestety w roli agresora.Żadne tłumaczenia tu nie pomogą że chcieliśmy pomóc.

Bo to ma być ogarnięte z głową...

Porozumienie ze Szwecją i Finlandią, koncentracja sił na całej granicy,

Wsparcie Ukrainy, wywalenie ruskich za granicę Ukrainy jak pijanego awanturnika z baru i stop.

I żadnych ataków na ich terytorium, a już broń boże  na cywili oraz zmasowana akcja propagandowa do ludności.

Rosjanie i Białorusini muszą czuć że to nie w nich jest wymierzona akcja...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Grzes napisał:

te ruskie sprzęty, którym poświęcony jest wątek, też same nie spadają...

 Na flyradar widać ruch i to spory, 

wierzę że to nie są loty ,,turystyczne"....

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, myszaty napisał:

Rosjanie i Białorusini muszą czuć że to nie w nich jest wymierzona akcja...

To się z pewnością nie uda.

Już tam ich propaganda przekona, że Matuszka Rassija jest zagrożona, bo NATO-wscy faszyści znów zaatakowali... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.