Skocz do zawartości

Co lata/spada nad Ukrainą


giberes

Rekomendowane odpowiedzi

Z zestrzelonego ruskiego Su 34 uratował się jeden pilot. Okazało się, że to nie byle kto Rosjanin to major Krasnojarcew z jednostki nr 8689.

su 34.jpg

Edytowane przez kopernik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, kopernik napisał:

Z zestrzelonego ruskiego Su 34 uratował się jeden pilot. Okazało się, że to nie byle kto Rosjanin to major Krasnojarcew z jednostki nr 8689.

Ojojoj, jaki niefart. A tak mu ładnie było na zdjęciu z Putinem i Asadem

Sukhoi Su-34 Pilot who stood next to Assad and Putin in 2016 Photo was flying one of the eight Russian Aircraft shot down over Ukraine today

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, giberes napisał:

Zdecydowanie największym zwycięzcą tej wojny będą Amerykanie. Osiągną jedynowładztwo. Jeszcze przed inwazją miałem wrażenie, że im bardzo zależy, żeby Rosja przekroczyła Rubikon. Putin ośmieszył i upodlił swoje państwo. Chyba po raz pierwszy USA wygrają wojnę nie tracąc ani jednego żołnierza, a straty Ukrainy? , cóż - muszą być. 

Okej, to może bardziej merytorycznie (dodając jeszcze raz, że to rosja napadła i niszczy kraj, a nie kto inny) 

No prosze Cie, nie sugerujesz chyba, że Putin zaatakował bo USA podawało daty kiedy zaatakują itp. itd.

 

Plany ataku były przygotowane znacznie wcześniej, za to wywiad USA podając informacje o możliwych atakach świetnie się sprawdził uprzedzając wszelkiego rodzaju prowokacje (a patrząc na historię konfliktów jest to typowe - prowokacja i atak).

To nie USA ani nie Ukraina sprowokowały i wywołały tą wojne. 

 

ps. Wojna się jeszcze nie skończyła, na tym etapie łatwiej powiedzieć kto się ośmieszył, więc parafrazując pewne stwierdzenie: nie wiem kto wygra bitwę, ale kto wojnę przegrał to już widać. 

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrząc na zdjęcia, to przestaję się dziwić, że najładniejsze samoloty tak łatwo spadają. Każdy pilot opuchnięty na twarzy i z nadwagą przy pasie, to i maszyny przeciążone. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, pepociufakers napisał:

 

ps. Wojna się jeszcze nie skończyła, na tym etapie łatwiej powiedzieć kto się ośmieszył, więc parafrazując pewne stwierdzenie: nie wiem kto wygra bitwę, ale kto wojnę przegrał to już widać. 

 

 

Z tym nie polemizuję, a wręcz się zgadzam. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi-8 z soboty potwierdzony

275224765_3157632421128149_8559234817583236727_n.jpg.f3e8e5de4793d28651b9638dbc66f362.jpg

 

Taka naszyweczka - bezcenna

275299517_3157632387794819_3290307660257430988_n.jpg.8ea35a4e793a9eaabdc1929214318908.jpg

Edytowane przez Grzes
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, Grzes napisał:

Jeszcze jeden Mi-24 z soboty potwierdzony

275224765_3157632421128149_8559234817583236727_n.jpg.f3e8e5de4793d28651b9638dbc66f362.jpg

We can give the correct ID for this Mi-8AMTSh with tail number "RF-91165" 

To nie Mi-24

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I bodajże z początku wojny zestrzelony Ka-52 - 24.02.2022:

1316268011_Ka52AligatorDestroyed_01.jpg.be2c75c5c9486f883f2aa0d8520140ed.jpg

Edytowane przez ManiekB
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, abtb napisał:

To niby ma być belka Mi 24?

 

3 minuty temu, ManiekB napisał:

To nie Mi-24

Oj dobra, jak widać nawet najlepsi się mylą :szczerbol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A takie pytanie: WKS (BKC) Rosji to jaki to rodzaj wojsk? Na samolotach jest napisane WWS (BBC) - to wiem, lotnictwo, a WKS? Ktoś wie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem na Wikipedii - czyli tak to się teraz nazywa...

Edytowane przez pmroczko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie czepiał bym się wyglądu, choć może to świadczyć o dyscyplinie podejściu do wykonywanej pracy w zasadzie się łączy. To że dostają baty wystawia świadectwo ich przełożonym, co kolwiek to znaczy. To nie ich wina że każą im latać w dzień w zasięgu napadów,tak samo jak to że nie mają czegoś takiego jak Sniper.A nie mające analogow w świecie,,Prezydenty,, i inne systemy mające  ostrzegac i chronić śmigłowce to zwykla/ruską lipa.Na defiladzie działa...

Edytowane przez em
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, em napisał:

Nie czepiał bym się wyglądu, choć może to świadczyć o dyscyplinie podejściu

Nie czepiam się wyglądu. Fakt, że doświadczony pilot z nadwagą lata bojowo zamiast dowodzić z ziemi lub szkolić młodych, oznacza:

1) Ruscy mają gdzieś, czy tracą najbardziej doświadczonych instruktorów czy nie. Lub:

2) Szkolenie leży i nie ma kogo posłać do walki. Albo:

3) 1 i 2 są prawdziwe równocześnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też jestem zaskoczony, że tak szybko zapomnieli lekcję z Afganistanu, jak się pojawiły stingery, to musieli podnieść pułap lotów nawet na 3500m. Ukraińcy mają nowocześniejsze uzbrojenie plot, a ci latają nad czubkami drzew. Nawet najlepszy system samoobrony nie zdąży skutecznie zadziałać, kiedy rakieta leci 2 sekundy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.