Skocz do zawartości

Polska kupi czołgi K2


Kolekcjoner WP

Rekomendowane odpowiedzi

Tylko że ta 7para to była najważniejsza modyfikacjia K2PL względem K2, dodatkowa para kół jezdnych miała zapewnić dzięki powiększeniu kadłuba odizolownay maganyn amunicji w kałdubie oraz zwiększenie opacerzenia bocznego. Czyli po penetracji pancerza i ewentualnym zapłonie magaznynu amunicji wieża nie zamienia się w stację orbitalną

 

Tutaj info, jutro rozładunek

https://defence24.pl/przemysl/we-wtorek-w-gdyni-odbior-czolgow-k2-i-armatohaubic-k9

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Minister Obrony Narodowej nie potrafi odróżnić statku transportowego od okrętu? Wiedząc jak Koreańczycy lubią dawać w "łapę", mam nadzieję że zapowiedzi komentatorów z YT się nie potwierdzą, bo okaże się że wypompowano kupę kasy bez jakichkolwiek korzyści dla Polskiej gospodarki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, macias13_84 napisał:

K9 jednak faktycznie pomalowana w koreańskiego tygrysa, a liczyłem na standardowe natowskie 3 kolory

To tylko kupować model Academy i mazać:

republic-of-korea-army-modern-colors.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, caughtinthemiddle napisał:

Może ktoś powie Migenezowi, że FS 34094 to NATO Green w amerykańskim standardzie...

Może i nr FS jest ten sam, na oko to dwa podobne odcienie zielonego, moim zdaniem koreański jest odrobinę bardziej oliwkowy.

Armatohaubica K9

Producent czołgów Abrams otrzymał zamówienie na 250 maszyn dla Polski za 1,15 mld dol.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, macias13_84 napisał:

K9 jednak faktycznie pomalowana w koreańskiego tygrysa, a liczyłem na standardowe natowskie 3 kolory

Ja tam jestem za tym żeby go za szybko nie przemalowywali. Tylko oznaczenia polskie mogliby nanieść na jakiś czas i będzie nowe malowanie w moim polskim arsenale 😈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy okazji nowego sprzętu wojskowego dla Wojska Polskiego MON mógłby wrócić do malowania szachownic na pojazdach. Ale żeby za bardzo się nie rzucały w oczy mogłyby być low-vis. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

K9 pójdą do przemalunku. To na 10000% :) Robert no błagam tym gównem od miga to malować... Proponuję dobrać kolory z palety gunze i wychodzi ideolo :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, robertmodelarz napisał:

To tylko kupować model Academy i mazać:

 

K9 Jest poskładana na academy K9FIN, tylko własnie przez ten kamuflaż się wstrzymywałem, może jeszscze pukawkę wyniemię na alu bo też się wstrzymałem z wklejaniem na taką okolicznmość. BTW...Przymierzyłem to do Tigera II i wielkie to bydle okropnie jest

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 27.10.2022 o 18:03, Flachenty napisał:

Uroczyste przekazanie pierwszych 10-ciu sztuk.

 

310751718_421989063450126_5763779164660125792_n.jpg

312204873_421988996783466_8378553340894135288_n.jpg

312218580_421988986783467_3019069679897415793_n.jpg

312344556_421989000116799_1528267294773544796_n.jpg

Czołgi zaprezentowano w natowskich barwach. Dziś jest oficjalny odbiór z udziałem władz i zobaczymy czy w takich malowaniach dotarły. Natomiast haubice były prezentowane w kolorach azjatyckich i na pewno po dotarciu do jednostki zostaną przemalowane.

Edytowane przez sas55
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na K9 już widać pewne elementy do dorobienia, prawdpodobnie jednoskę APU na tylnej ścianie wieży oryginalnie jest tam kosz

 

Teraz, dante napisał:

Oficjalnie uzywaja okreslenia 'Gap Filler' na te czolgi? :szczerbol:

Tak, bo doclowo miała to być taka właśnie szpchla(po angielsku jednak brzmi lepiej:szczerbol:) dopóki nie opracujemy i wyprodukujemy właściwych "wzmocnionych" K2PL, a że wyszło jak wyszło to cóż... szpachla, szpachla, szpachla

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, prośba z mojej strony całkiem poważna i bez podtekstów:

oddajemy nasze Kraby, a w zamian jako uzupełnienie naszego uzbrojenia kupujemy z Korei armato-haubice K9. 

Nie znam szczegółów, więc jakby ktoś potrafił objaśnić sens tej operacji to będę wdzięczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że oddać łatwo a produkcja trochę trwa i to logiczne takie szybkie działanie. Natomiast zamawiając dużą ilość w następnej kolejności brano chyba pod uwagę moce produkcyjne. Być może Koreańczycy są w stanie wyprodukować szybciej. Ponadto biorąc pod uwagę planowaną współpracę przemysłów obu krajów myślę, że jeszcze wiele przed nami. Krab jest ok ale to mix a K9 oryginał być może do modernizacji. W każdym razie Krab zdobywa teraz dla nas cenne doświadczenia w walce i cholera wie co to przyniesie...

Pozdrawiam

Andrzej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzekomo LeadTime - potrzebujemy dużo i szybko, a HSW nie ma takich mocy wytwórczych, szybciej jest kupić z pułki i budować linię produkcyjną odbierająć kolejne szyuki z ROK, niż czekać na zakończenia kontraktu dla Ukrainy i rozbudowę linii dla Kraba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.