Skocz do zawartości

Polska kupi czołgi K2


Kolekcjoner WP

Rekomendowane odpowiedzi

12 minut temu, Xmen napisał:

(..)

To u nas coś nowego się tworzy?Na razie to co jest to leży i kwiczy bo nie ma zamówień.

Owszem. Współpraca z Koreańczykami zakłada :

- K2 i K9 będą serwisowane i budowane w Polsce

- K2 w Poznaniu, K9 w HSW

- Krab będzie produkowany wraz z K9

- docelowo powstanie nowa generacja pojazdów unifikująca oba rozwiązania z zamiarem oferowania ich na rynkach trzecich.

Tak więc, nie tylko "karabiny" Kolego.

I proszę, poczytaj więcej o problemach przy modernizacji Leo...

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, MarcinWSS napisał:

Owszem. Współpraca z Koreańczykami zakłada :

- K2 i K9 będą serwisowane i budowane w Polsce

- K2 w Poznaniu, K9 w HSW

- Krab będzie produkowany wraz z K9

- docelowo powstanie nowa generacja pojazdów unifikująca oba rozwiązania z zamiarem oferowania ich na rynkach trzecich.

Tak więc, nie tylko "karabiny" Kolego.

I proszę, poczytaj więcej o problemach przy modernizacji Leo...

To są na razie tylko plany.A jak to się ma do realiów widać na przykładzie stoczni szczecińskiej.Też były wielkie zapowiedzi a wyszło co wyszło.Choć nie wykluczam że się uda.W końcu nie wszystko muszą spieprzyć.

Na temat modernizacji Leo przeczytałem dosyć dużo choć pewnie nie wszystko..

 

PS.

Niektórzy może nie pamiętają ale już raz robiliśmy interesy z Koreańczykami.Efekty widać na Żeraniu.

Oby historia się nie powtórzyła.

Edytowane przez Xmen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, Xmen napisał:

To są na razie tylko plany.A jak to się ma do realiów widać na przykładzie stoczni szczecińskiej.Też były wielkie zapowiedzi a wyszło co wyszło.Choć nie wykluczam że się uda.W końcu nie wszystko muszą spieprzyć.

Na temat modernizacji Leo przeczytałem dosyć dużo choć pewnie nie wszystko..

 

PS.

Niektórzy może nie pamiętają ale już raz robiliśmy interesy z Koreańczykami.Efekty widać na Żeraniu.

Oby historia się nie powtórzyła.

Owszem, to są plany. Ściśle powiązane z zakupem czołgów i haubic z Hyundai Rothem.  I osobiście twierdzę, że, w świetle powyższych opcji rozwoju polskiego przemysłu obronnego, to najlepszy wybór. 

Oczywiście "wszystko może pójść źle". Ale też w/g tej zasady niczego nie powinniśmy kupować, nieprawdaż? A zatem ja trzymam kciuki aby to ta koncepcja była realizowana. 

p.s.

Tak, pamiętam "Katarskiego inwestora" :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, sas55 napisał:

Oj tam, oj tam nie denerwuj się Kolego aus Goldenburg i nie szczerz tak zębów. Masz całkowitą rację. Jesteś znawcą tematu i gdzie mi tam do takiej wiedzy i poglądów. Ale nie martw się, może wyjdzie na twoje, albo dowiesz się jak to zostało załatwione bo na razie zostało ci tylko szczerzenie ząbków i dyskusje. Nie masz wpływu na to co się dzieje. Ja się cieszę z małych sukcesów i czekam na lepsze czasy a ty tylko szczerzysz ząbki i szerzysz swoją ,,wiedzę''. Ciekawi mnie wszakże twój stopień wojskowy, ale to chyba ciekawość niezaspokojona.

 

Ja się nie denerwuję. Jedynie co mnie martwi to wyrzucanie naszych wspólnych pieniędzy w błoto ale u tych wybrańców Narodu to naturalne ( Elektrownia Ostrołęka , sasinowe wybory  itp.) . Do budżetu trzeba wpłacać pieniądze z podatków które zarabiają firmy , a które następnie są wydawane z budżetu np. na twoją wypłatę czy właśnie na wojsko dlatego zależy mi na tym aby te pieniądze były wydawane rozsądnie. Pytasz o mój stopień wojskowy myślę że to raczej pytanie nie istotne bo można być zdroworozsądkowym i fachowym szeregowym a można być oficerem i skończonym idiotą jak mój d-ca plutonu na szkole podoficerskiej w Krośnie Odrzańskim który twórczo rozwinął skrót kbk AK tłumacząc to jako "krótki bojowy karabinek Automat Kałasznikowa" :haha:czy inny kretyn tym razem major później podpułkownik tym razem z Kłodzka :szczerbol:  który podczas ćwiczeń z materiałami wybuchowymi o mało co nie doprowadził do wypadku, ale  razem z kolesiami zwalili to na porucznika :mrgreen: wiem czasy się zmieniają ale dobrzy fachowcy zawsze tam maja pod górkę, liczą się konspekty i czyste rejony oraz buty:haha: . Ale jeżeli ci tak mocno na tym zależy to zaspokoję twoją ciekawość jestem młodszym chorążym rezerwy po kursie d-ców plutonu .

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i miło się można wypowiadać. Jak powiedziano wcześniej do tej pory nie było świętej ekipy rządzącej. Zobaczymy jak będzie dalej.

Trudno o optymizm, ale ja jakoś wierzę w nasz Naród. Planowane są różne zakupy w różnych dziedzinach m.in wsparcie zmech i oplot oraz ppanc. Niestety my możemy się tylko przyglądać oraz robić modele i o nich dyskutować.

W każdym razie ja kończę swój udział w tej dyskusji bo mnie to do niczego nie doprowadzi.

Pozdrawiam serdecznie

ppor. rez. Andrzej

Ja też służyłem z idiotami ale opowiem przy innej okazji 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, MarcinWSS napisał:

A zatem ja trzymam kciuki aby to ta koncepcja była realizowana. 

Ja też trzymam kciuki bo nie chciałbym żeby następne miliardy się zmarnowały.

I tyle mnie było w dyskusji.

Pozdrawiam serdecznie.

Edytowane przez Xmen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://tech.wp.pl/bron-z-korei-dla-polski-kupujemy-inny-sprzet-niz-byl-zapowiadany,6843067662002752a

Ja wiem że dziennikarze często piszą od czapy ale trafiłem na ten artykuł to podrzucę do poczytania.

Edytowane przez Xmen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Tap-chan napisał:

Żeby się zbroić to najpierw trzeba stać ekonomicznie. A my tu zaraz będziemy w Providencie pożyczki na zbrojenia brać.

Nie potrzeba Providentu, koszty obsługi długu już się do ichnich zbliżają.

6 godzin temu, sas55 napisał:

Hub dla Chińczyków niestety nie spodobał się za wielką wodą i za tą mniejszą śródziemną... a w EU wiadomo komu

Nie jestem pewien czy hurra-zapraszanie Chińczyków to dobry pomysł. Tereny przejęte przez nich stają się prawie eksterytorialne, jak amerykańskie bazy. Przekonali się już o tym Niemcy, Szwedzi, Norwegowie i Islandczycy, o państwach afrykańskich nie wspominając.

Edytowane przez giberes
literówka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, MarcinWSS napisał:

Owszem, to są plany. Ściśle powiązane z zakupem czołgów i haubic z Hyundai Rothem.  I osobiście twierdzę, że, w świetle powyższych opcji rozwoju polskiego przemysłu obronnego, to najlepszy wybór

Obietnice za którymi póki co nic nie idzie. Skoro są ściśle powiązane a sprzęt już przyjechał to nie sądzisz, że gdyby były uwzględnione w umowach pan minister już by wbijał złotą łopatę? Problem nie leży po stronie przemysłu, bo gdyby mieli sensowne zamówienia mogliby zwiększać moce produkcyjne(przykład Mesko) tylko w tym, że znowu jesteśmy robieni w wała a wiele wskazuje, że jak już pisałem z obietnic ministra pozostanie tylko zakup gotowego produktu i nic więcej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z punktu widzenia MON i armii za tymi szalenczymi zakupami jest prosta logika: TERAZ sa pieniadze a niedlugo ich nie bedzie i trzeba kupic jak najwiecej poki one sa. Jest oczywiste, ze eldorado nie potrwa wiecznie i jak tylko cala sytuacja wokol Ukrainy i Rosji sie uspokoi to zrodelko wyschnie, pieniadze nagle beda potrzebne gdzies indziej albo po prostu sie okaze ze ich nie ma, a nasza armia zostanie z pustymi obietnicami politykow i tylko tym nowym sprzetem kory do tej pory dostala.

Wiec musza kupic teraz to co jest dostepne od reki i w najblizszym okresie 2 do 5 lat. Co im z obietnic K2PL czy wystarczajacej ilosci Krabow jak rozwiniecie produkcji zajmie tyle, ze do tego czasu skoncza sie pieniadze i bedzie jak zwykle...

Offsety, transfer technologi i rozwijanie polskiego przymyslu zbrojeniowego jest oczywiscie bardzo pozadane, ale lepiej miec Abramsy i K2 i starac sie rozwjac polska zbrojeniowke niz jak dotad planowac jej rozwoj i tego zelastwa dalej nie miec.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, wprzybylak napisał:

Obietnice za którymi póki co nic nie idzie. Skoro są ściśle powiązane a sprzęt już przyjechał to nie sądzisz, że gdyby były uwzględnione w umowach pan minister już by wbijał złotą łopatę? Problem nie leży po stronie przemysłu, bo gdyby mieli sensowne zamówienia mogliby zwiększać moce produkcyjne(przykład Mesko) tylko w tym, że znowu jesteśmy robieni w wała a wiele wskazuje, że jak już pisałem z obietnic ministra pozostanie tylko zakup gotowego produktu i nic więcej. 

Jesteśmy "robieni w wała" bo? Jakieś konkrety czy tylko cytujesz domysły dziennikarzy z portali typu "gierki, cycki i karabiny"?  Prezes PGZ potwierdził uruchomienie linii serwisowej, mającej dostosować pierwszą partię K2 do standardu K2PL do 2025r i, docelowo, produkcję K2PL w Polsce. Facet ma urojenia czy też więcej wiedzą dziennikarze wp.pl czy onet? 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, MarcinWSS napisał:

Jakieś konkrety czy tylko cytujesz domysły dziennikarzy z portali typu "gierki, cycki i karabiny"?

No cóż każdy czyta co lubi, ja ciebie nie oceniam a rozumiem, że tego typu "dziennikarstwo" jest tobie znane.  Natomiast cytuję: Do końca miesiąca zostanie zawiązane konsorcjum Polskiej Grupy Zbrojeniowej i koreańskiej firmy Huyndai Rotem, którego zadaniem będzie produkcja czołgu K2PL – spolonizowanej wersji czołgu K2 - poinformował we wtorek prezes PGZ Sebastian Chwałek. Podał portal inny niż wymieniłeś w dniu 22.11.2022,  może kalendarz juliańśki ma poślizg, ale według tego z którego korzystamy w Polsce (Gregoriański się nazywa) mamy 12 Grudnia. Moje tezy oczywiście są poparte wiedzą pozyskaną od wrogów jedynej słusznej linii narracyjnej pod tytułem łykamy wszystko jak pelikany, ale począwszy od ogłoszenia zakupów pod koniec Lipca każda kolejna informacja wskazuje, że niestety się nie mylę. Na tym zakończę tę dyskusję, bo nie prowadzi do niczego poza standardową pyskówką, co będzie okaże czas. Pozostaje mieć nadzieję, że tym razem pomyliłem się co do oceny działań naszych rządzących.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż, czytam również to, czego "nie lubię". Począwszy od "lewej" strony, przeć centrum, aż do "prawej". Z zasady "nie lubię",   "jedynie słusznej narracji", czy to "słusznej" czy też "niesłusznej" strony. Po prostu wolę wyrobić swoje, a nie "partyjne",  zdanie.  I nie bardzo interesuje mnie "co kto łyka", tylko dlaczego "to łyka". Jakie ma argumenty.  I jeśli ktoś  pisze "jesteśmy robieni w wała" to oczekuję konkretnych argumentów,  np. na czym "wał" polega, a nie dywagacji na temat kalendarza, rozumiesz? I nie słucham polityków, w omawianym przypadku, tylko prezesa PGZ.

Edytowane przez MarcinWSS
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
  • 2 months later...

Hejka. Ostatnio jest wysyp modeli na allegro i w sklepach z zabawkami. Postanowiłem skorzystać i nabyć k2. Ale do brzegu. Byli by chętni na Polskie kalkomanie ? Bo nie wiem czy zamawiać cały arkusz a4 i rozsyłać do każdego czy tylko dla siebie robić :) 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 22.04.2023 o 22:22, SnajperTBG napisał:

Hejka. Ostatnio jest wysyp modeli na allegro i w sklepach z zabawkami. Postanowiłem skorzystać i nabyć k2. Ale do brzegu. Byli by chętni na Polskie kalkomanie ? Bo nie wiem czy zamawiać cały arkusz a4 i rozsyłać do każdego czy tylko dla siebie robić :) 

Jak najbardziej jestem chętny, w każdej skali.

Gdzie i co kupiłeś ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 22.04.2023 o 22:22, SnajperTBG napisał:

Hejka. Ostatnio jest wysyp modeli na allegro i w sklepach z zabawkami. Postanowiłem skorzystać i nabyć k2. Ale do brzegu. Byli by chętni na Polskie kalkomanie ? Bo nie wiem czy zamawiać cały arkusz a4 i rozsyłać do każdego czy tylko dla siebie robić :) 

Też wezmę - przyda się na pewno...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.